Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.11.2013, 22:37:58
JustMeAndTheMoon JustMeAndTheMoon is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.11.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 5
Implicit Am nevoie de ajutor

Buna, sunt un utilizator nou al acestui forum si dupa cum scrie si in titlu am nevoie de ajutor. Trec printr-o perioada foarte dificila. Am probleme in familie din cauza datoriilor si a faptului ca tatal meu este extrem de violent. Stiu ca pacatuiesc, insa imi urasc tatal din tot sufletul. Toata viata nu a stiut decat sa ma injure, sa ma bata, la fel si pe mama. Mama nu are posibilitate sa divorteze de el, desi isi doreste asta. Am dorii sa plecam departe, insa pentru ca eu sunt minor nu pot iesii din tara fara semnatura lui, semnatura pe care el nu o va acorda orice as spune sau face. Il numesc "tata" doar pentru ca asa m-am obisnuit, insa singurul si adevaratul meu Tata este Bunul Dumnezeu. Ma rog in fiecare zi ca acesta sa ma ajute, sa se intample ceva si sa putem scapa, insa.. nimic. Marturisesc ca ii doresc chiar si moartea si acesta este un pacat grav.. Dar sincer nu conteaza, ce se intampla. Poate sa ajunga el cel mai fericit si bogat om de pe pamant (dupa cum isi doreste) doar sa ma lase pe mine in pace. Am mai plecat in afara insa o femeie rea a avut grija sa ii spuna minciuni iar el a crezut-o, de aceea acum nu mai semneaza. Traiesc intr-o teroare continua. Nici vorba sa apelez la politie, i-ar da doar o amenda, stiu sigur. Nu avem unde sa plecam, la cine sa apelam. Sper doar la o minune. Daca stiti va rog o idee, o rezolvare, va rog sa imi spuneti. Am obosit sa ma gandesc, nu mai stiu ce pot face. Imi cer scuze pentru ca v-am plictisit cu asta, insa nu mai pot tine in mine... Domnul fie cu voi!
Reply With Quote