Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 07.07.2015, 11:44:22
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
yasmina, am tot dreptul sa prticip la aceasta discutie pt ca nu m-am spovedit de 1-2-3 ori in viata. Asa cum cei care nu cred in moda si chestii de genul si totusi converseaza acolo, asa am si eu dreptul sa ma bag aici in discutie, fie ca cred sau nu in spovada.
Si vitiate spunea foarte clar despre superstitia aia pentru care ii sar unii in cap; aia-io superstitie in care nici eu nu cred; Spovada nu e hocus-pocus, cum suna a fi din povestirile unora.
Poate ca este,daca nu ti s-a intamplat tie nu inseamna ca nu este!Daca oamenii zic ca asa a fost pt ei,merita sa-i credem nu?

Pana la urma esti ortodoxa,mergi la biserica sau nu?
Ca nu este clar?? !!
!!

Deci te-ai spovedit de multe ori( de mai mult de 3 ori) si nu s-a intamplat nimic deosebit...
Oricine are dreptul sa se bage in discutii,numai ca exista un lege nescrisa a participarii incat daca nu ai in clin si in maneca cu discutia,adica experienta,cunostiinte etc etc stai si asculti doar,lasandu-i pe altii sa desfasoare discutia.

Am gandit asta,doar faptul ca mai deunazi scriai ca nu participi la viata bisericii si ca "nu prea esti ortodoxa".
Daca tu crezi ca poti fii si asa dar si cunoscatoare,incat sa sustii o discutie despre taina spovedaniei,ok then...da-I inainte cu putere!
Doar ziceam si eu ce-i logic...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote