Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.06.2012, 22:23:26
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Maica Domnului grabnic ajutatoare, ajuta pe Mihai Catalin in necazul lui.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.06.2012, 08:15:47
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Macar il rugaciunile personale sa il pomeniti... Va multumesc din suflet!
Sigur o vom face!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.06.2012, 12:14:47
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cum se mai simte?
De obicei primele 24-48h sunt critice..

Daca nu este nici o ameliorare poate ar trebui sa-l transfere la un spital mai bun, la Bucuresti undeva.

Sunt unele spitale, chiar judetene - povesti de groaza, la cazuri mai complicate e moarte sigura.

Daca n-au resurse financiare pentru asta ne mobilizam noi cumva, doar sa fie bine.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 22.06.2012, 12:31:02
nico.dia nico.dia is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.06.2008
Mesaje: 38
Implicit Doamne ajuta!

Dragi frati si surori intru Hristos ,sa nerugam pentru acest copilas cu sufletul din suflet.rugaciunea colectiva face minuni,alaturi de cea spusa din inima.acum cand va scriu sunt la seviciu.si ma gandesc ca acum cand va scriu ,undeva in luma asta intr-un colt de rai se intampla o minune.
Sa ne rugam caci dumnezeu ne vede si sjutorul va aparea cand nu ne asteptam,nu trebuie sa stim multe despre caz ,ne rugam pur si simpu
domnul fie cu voi mereu!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 22.06.2012, 13:42:26
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cum se mai simte?
De obicei primele 24-48h sunt critice..

Daca nu este nici o ameliorare poate ar trebui sa-l transfere la un spital mai bun, la Bucuresti undeva.

Sunt unele spitale, chiar judetene - povesti de groaza, la cazuri mai complicate e moarte sigura.

Daca n-au resurse financiare pentru asta ne mobilizam noi cumva, doar sa fie bine.
Este la Bucuresti la Grigore Alexandrescu. Ieri am vorbit ultima data cu unul din frati si a spus ca ii este tot rau. Nu a stiut sa imi spuna mai mult pentru ca si el este tot mic de varsta. Va multumesc din suflet.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.06.2012, 13:43:01
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nico.dia Vezi mesajul
Dragi frati si surori intru Hristos ,sa nerugam pentru acest copilas cu sufletul din suflet.rugaciunea colectiva face minuni,alaturi de cea spusa din inima.acum cand va scriu sunt la seviciu.si ma gandesc ca acum cand va scriu ,undeva in luma asta intr-un colt de rai se intampla o minune.
Sa ne rugam caci dumnezeu ne vede si sjutorul va aparea cand nu ne asteptam,nu trebuie sa stim multe despre caz ,ne rugam pur si simpu
domnul fie cu voi mereu!
Domnul sa ne auda rugaciunile! Va multumesc!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 22.06.2012, 22:58:32
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Am vesti bune. Mihai se simte mai bine dar este inca sub supraveghere medicala. In ceea ce priveste ajutorul material nu cred ca il putem ajuta datorita situatiei rele dintre parinti... batai certuri... tatal mai mult pe la politie. Nu stiu daca vor sa primesca un astfel de ajutor si daca il vor folosi in scopul oferit. Am intslnit o astfel de situatie la mine la grupa. O fetita care venea mereu fara pachetel la gradinita... am vorbit cu cei mici si le.am explicat situatia ei si au dorit sa ii daruiasca hainute, alimente, jucarii. In saptamana Mare aveam 10 saci cu haine si cand le.am dat s.a bucurat insa tatal s.a suparat foarte tare. A spus ca nu are nevoie de ajutor... A primit doar o parte din lucruri iar pe celelalte le.am dus la un centru de colectare din Letca Noua. Cam asa stau lucrurile... Macar ajutor spiritual sa daruim. Va multumesv din
suflet. Faptul ca Mihai se simte mai bine este semn ca Domnul a primit rugaciunile noastre. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 23.06.2012, 23:02:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Poate spunem o rugaciune si pentru parintii lui.
Cum ii cheama?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 24.06.2012, 17:45:05
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Marin si Mariana. Am vesti bune. Mihai este mult mai bine si va fi externat zilele urmatoare. Va multumedv mult pentru tot sprijinul acordat. Domnul sa va miluiasca.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 30.06.2012, 21:15:10
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Marin si Mariana. Am vesti bune. Mihai este mult mai bine si va fi externat zilele urmatoare. Va multumedv mult pentru tot sprijinul acordat. Domnul sa va miluiasca.
Cum se mai simte Mihai Catalin?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Catalin are nevoie de ajutor miaulici Umanitare 4 06.09.2010 20:28:15
Rugaciune pentru post iosif Pocainta 57 16.12.2008 20:25:21
Rugaciune pentru sot Tia Rugaciuni 0 27.11.2008 12:34:22