Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.08.2011, 00:55:22
ioanadanny ioanadanny is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2011
Mesaje: 9
Implicit am mare nevoie de ajutor!

povestea incepe asa.eu si prietenul meu ne-am certat cu o fata cam prin 21 iunie.am incercat sa discutam cu ea deoarece auzisem niste vorbe si vroiam sa lamurim.neputand discuta cu respectiva fata am inceput sa ne aruncam cuvinte grele.la un moment dat respectiva fata ne ameninta ca are puteri supranaturale si ca o sa vedem noi ce poate face ea cu bunica ei.cand am auzit nu am bagat de seama.mentionez ca dupa amenintare nu am mai discutat cu fata respectiva si nici nu ne-am mai intalnit.dupa ce ne-am certat la o scurta perioada de timp am inceput sa avem probleme eu si prietenul meu.incepusem certuri din lucruri banale.in cazul meu,au inceput dureri de rinichi,blocari ale coloanei vertebrale si dureri de stomac.prietenul meu in schimb avea probleme cu dureri insuportabile de cap,sintome de lesin,frisoane si dereglari de vedere.simt ca ceva se intampla si chiar nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma cat mai repede.mentionez ca inainte nu aveam probleme de mai sus.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.08.2011, 01:02:20
Andy00's Avatar
Andy00 Andy00 is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Andy00
Implicit

Cel mai bine mergeti cat de repede la duhovnicul vostru, el o sa stie ce este de facut in aceasta privinta. Poate va citeste niste rugaciuni de dezlegare. Numai prin post, rugaciune si credinta va puteti tamadui de aceasta "vraja" daca intr-adevar este vorba de asa ceva.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.08.2011, 01:11:29
ioanadanny ioanadanny is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2011
Mesaje: 9
Implicit

parerea dumneavoastra este sau nu este vorba de asa ceva?
mentionez ca am o catelusa si ea in ultimul timp schiorlaia fara motiv si nu mai e ca inainte.se poarta ciudat si latra foarte mult noaptea.multumesc pentru raspuns:)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.08.2011, 01:38:19
Andy00's Avatar
Andy00 Andy00 is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Andy00
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanadanny Vezi mesajul
parerea dumneavoastra este sau nu este vorba de asa ceva?
mentionez ca am o catelusa si ea in ultimul timp schiorlaia fara motiv si nu mai e ca inainte.se poarta ciudat si latra foarte mult noaptea.multumesc pentru raspuns:)
Nu pot da un raspuns concret, nu stiu cu ce ar ajuta parerea mea. Poate sa fie vraja intr-adevar, ori o ispita din partea celui rau fara a vi se face farmece ca sa ispiteasca ori o incercare a lui Dumnezeu, ori altceva.

Coincidenta este prea mare ca EU PERSONAL sa nu cred ca ar fi o vraja, iar legat de catelusa... nu stiu ce sa zic, sa nu fie ceva exagerat. Nu sunt in masura sa imi dau cu parerea. Cel mai bine cereti sfatul duhovnicului.

Dumnezeu sa va ajute pe amandoi sa iesiti cu bine din aceasta stare!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.08.2011, 02:25:14
ioanadanny ioanadanny is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2011
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Andy00 Vezi mesajul
Nu pot da un raspuns concret, nu stiu cu ce ar ajuta parerea mea. Poate sa fie vraja intr-adevar, ori o ispita din partea celui rau fara a vi se face farmece ca sa ispiteasca ori o incercare a lui Dumnezeu, ori altceva.

Coincidenta este prea mare ca EU PERSONAL sa nu cred ca ar fi o vraja, iar legat de catelusa... nu stiu ce sa zic, sa nu fie ceva exagerat. Nu sunt in masura sa imi dau cu parerea. Cel mai bine cereti sfatul duhovnicului.

Dumnezeu sa va ajute pe amandoi sa iesiti cu bine din aceasta stare!
adica coincidenta este prea mare ca EU PERSONAL sa nu cred ca ar fi o vraja?va multumesc din tot sufletul pentru ca ma sustineti cu raspunsurile dumneavoastra.dumnezeu sa va ajute!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.08.2011, 15:36:56
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Farmecele exista, dar au putere numai asupra celor nedusi la biserica si care nu duc intocmai o viata de crestin (post, rugaciune, milostenie, fapte bune, mersul regulat la biserica, spovedanie etc...)

Mergeti la biserica, va spovediti din copilarie, povestiti preotul si ce ne-ati spus noua, faceti ce va spune dumnelaui si il chemati acasa sa faca si o sfestanie.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.08.2011, 16:05:49
danabt's Avatar
danabt danabt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Locație: Rm.Sarat, Buzau
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Post

Citat:
În prealabil postat de ioanadanny Vezi mesajul
povestea incepe asa.eu si prietenul meu ne-am certat cu o fata cam prin 21 iunie.am incercat sa discutam cu ea deoarece auzisem niste vorbe si vroiam sa lamurim.neputand discuta cu respectiva fata am inceput sa ne aruncam cuvinte grele.la un moment dat respectiva fata ne ameninta ca are puteri supranaturale si ca o sa vedem noi ce poate face ea cu bunica ei.cand am auzit nu am bagat de seama.mentionez ca dupa amenintare nu am mai discutat cu fata respectiva si nici nu ne-am mai intalnit.dupa ce ne-am certat la o scurta perioada de timp am inceput sa avem probleme eu si prietenul meu.incepusem certuri din lucruri banale.in cazul meu,au inceput dureri de rinichi,blocari ale coloanei vertebrale si dureri de stomac.prietenul meu in schimb avea probleme cu dureri insuportabile de cap,sintome de lesin,frisoane si dereglari de vedere.simt ca ceva se intampla si chiar nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma cat mai repede.mentionez ca inainte nu aveam probleme de mai sus.
Primul lucru pe care puteti sa-l faceti repede si este de foarte mare ajutor este sa mergeti la slujba Sfantului Maslu. Apoi mergeti la un preot,spoveditiva amandoi,puteti sa o faceti la preoti diferiti,nu neaparat amandoi la acelasi preot. Dansii vor sti sa va indrume cum se cuvine. Nu lasati lucrurile asa! Cineva spunea sa faceti sfestanie acasa,e foarte bun si acest indemn. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.08.2011, 19:36:35
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanadanny Vezi mesajul
povestea incepe asa.eu si prietenul meu ne-am certat cu o fata cam prin 21 iunie.am incercat sa discutam cu ea deoarece auzisem niste vorbe si vroiam sa lamurim.neputand discuta cu respectiva fata am inceput sa ne aruncam cuvinte grele.la un moment dat respectiva fata ne ameninta ca are puteri supranaturale si ca o sa vedem noi ce poate face ea cu bunica ei.cand am auzit nu am bagat de seama.mentionez ca dupa amenintare nu am mai discutat cu fata respectiva si nici nu ne-am mai intalnit.dupa ce ne-am certat la o scurta perioada de timp am inceput sa avem probleme eu si prietenul meu.incepusem certuri din lucruri banale.in cazul meu,au inceput dureri de rinichi,blocari ale coloanei vertebrale si dureri de stomac.prietenul meu in schimb avea probleme cu dureri insuportabile de cap,sintome de lesin,frisoane si dereglari de vedere.simt ca ceva se intampla si chiar nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma cat mai repede.mentionez ca inainte nu aveam probleme de mai sus.
Buna. Am citit postarea ta si se pare ca nu este de gluma...farmecele facute dea stfel de fiinte slabe si necredincionase exista...din pacate. Stiu exemplul unei fete care era atat de frumoasa si avea un prieten ,s-au dus la o nunta si pentru ca erau atata de frumosi , niste babe din sat le-au facut farmece, sa o distruga...daca tu simti ca ceva nu este in regula du-te neaparat si vorbeste cu un preot, spovediti-va tu si prietenul tau, si participati la slujba de Sf Maslu, e mai bine mai multe masluri la rand , in rest faceti ce va spune preotul caci nu este de gluma . Numai oamenii care sunt curati duhovniceste si sufleteste pot rezista farmecelor...du-te neaparat la un preot . Doamne Ajuta!
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.08.2011, 19:50:05
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit o singura mentiune!

E buna slujba Sfantului Maslu, dar se recomanda ca respectivii care participa sa fie spovediti!
Deci intai spovedanie, apoi maslu!
Plus ca daca ti s-au facut, intr-adevar, farmece, acestea s-au "legat" cel mai probabil din cauza unor pacate nespovedite.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.08.2011, 20:24:46
ioanadanny ioanadanny is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2011
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viviana Vezi mesajul
Buna. Am citit postarea ta si se pare ca nu este de gluma...farmecele facute dea stfel de fiinte slabe si necredincionase exista...din pacate. Stiu exemplul unei fete care era atat de frumoasa si avea un prieten ,s-au dus la o nunta si pentru ca erau atata de frumosi , niste babe din sat le-au facut farmece, sa o distruga...daca tu simti ca ceva nu este in regula du-te neaparat si vorbeste cu un preot, spovediti-va tu si prietenul tau, si participati la slujba de Sf Maslu, e mai bine mai multe masluri la rand , in rest faceti ce va spune preotul caci nu este de gluma . Numai oamenii care sunt curati duhovniceste si sufleteste pot rezista farmecelor...du-te neaparat la un preot . Doamne Ajuta!
va multumesc pentru sfatul care mi l-ati acordat:)sunteti singurele persoane care m-au crezut.doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
avem mare nevoie de ajutor!! alinageo Umanitare 5 29.02.2012 18:13:18
am nevoie de ajutor!!! steluta1981 Umanitare 1 06.06.2011 19:43:44
Are mare nevoie de rugaciune! icamilin Umanitare 38 14.07.2010 12:35:59
Am nevoie de ajutor Idyahoo Generalitati 36 13.04.2010 22:38:50