Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 17.01.2009, 10:38:12
MadalinaM MadalinaM is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 75
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nadia.r Vezi mesajul
am facut asta dar durerea mea este si mai mare fiindca finul meu in varsta de 2 ani a disparut in apele unui rau si nici macar trupul nu a fost gasit,sufar mult fiindca nici de acest copil nu am avut parte si nu am putut sa-l ingrop crestineste,parintii lui parca l-au uitat deja dar pt mine nu e deloc usor.COPILASUL MEU NU POATE FI INLOCUIT DE NIMENI,v-a fi mereu o rana in sufletul meu,nu merit sa ma vindec,nu merit sa fiu iertata...fiindca nu voi putea uita eu.
in mica parte va inteleg, pentru ca nimeni nu poate simti integral ceea ce simtiti dvs. sa ne rugam sa va dea Domnul ce stie El ca va este de folos in aceste momente.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #52  
Vechi 19.01.2009, 10:38:20
nadia.r's Avatar
nadia.r nadia.r is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MadalinaM Vezi mesajul
in mica parte va inteleg, pentru ca nimeni nu poate simti integral ceea ce simtiti dvs. sa ne rugam sa va dea Domnul ce stie El ca va este de folos in aceste momente.
Doamne ajuta!
eu am sa traiesc cu povara asta dar vreau sa le fie invatatura celorlalte femei,sa se gandeasca la Dumnezeu si sa nu avorteze.Dumnezeu lasa fiecare suflet pe lume cu un scop iar daca noi nu facem voia Lui si nu lasam sa se nasca acel copil vom suferi,eu mai am doi copilasi pe care-i iubesc enorm si-i cresc cu frica de Dumnezeu dar cunosc femei care nu au mai putut avea copii si sufera mai mult decat mine.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 23.01.2009, 18:29:01
Maria-Raluca's Avatar
Maria-Raluca Maria-Raluca is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

din pacate nu numai mamele fara posibilitati financiare sau mamele parasite de sot avorteaza. multe femei din asa zisele familii perfecte, din inalta societate fac acest lucru pe motiv ca trebuie sa aiba grija de sanatatea lor..e trist caci acei prunci sunt nevinovati de pacatele parintilor lor.......nu ei aleg in ce fel de familii sa se nasca,...nu merita sa fie omorati caci, chiar daca incep sa creasca in pantecele mamei dintr-un sambure, acel sambure, cat de mic, are un suflet stiut de Dumnezeu. La un copil avortat mai curge o lacrima a lui Hristos pentru el....e intr-adevar trist.....si acest pacat de moarte poate fi oprit incepand prin refuzul medicilor, moaselor si celor care fac chiuretaje, apoi prin mai multa chibzuire a mamelor care au ca prima intentie avortul....
Reply With Quote
  #54  
Vechi 17.02.2009, 01:58:33
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Pentru cei interesati

De pe site ul Centrului de formare si consiliere Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriil :
http://www.sfintiiarhangheli.ro/anunturi.php

"Avortul este dublă ucidere: mai întâi a pruncului nevinovat și vulnerabil chiar în pântecul mamei sale și apoi a sufletului acesteia. Pentru aceasta avortul este o traumă atât de cumplită.

Greutatea păcatului pruncuciderii, mărită de lipsa înțelegerii și de neștiința de a cere și primi iertarea, face ca femeia care a făcut un avort să treacă printr-o perioadă atât de grea încât i se schimbă viața în toate dimensiunile și domeniile ei. Durerea și păcatul intră în fiecare colțișor al vieții sale. Încearcă să scape de amintiri și de durere prin negare, justificare, acuzarea altora, dar scăparea nu poate veni decât prin asumarea durerii în fața milostivirii lui Dumnezeu.
Procesul vindecării sufletului rănit poate fi parsurs mai profund când Taina Pocăinței e însoțită de o consiliere spirituală adecvată. În acest sens Centrul de Formare și Consiliere Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil organizează grupuri de consiliere pentru ieșirea din suferința numită "sindromul post avort". Un grup este alcătuit din 8, 10 persoane și consilierea presupune efectuarea unor pași în întâlniri săptămânale cu durata de două ore. Durata totală a consilierii este în funcție de participanți. Ziua și orele ședințelor de consiliere se stabilesc după formarea grupului. Pentru aceasta vă rugăm ca, până la data de 20 martie 2009 să ne adresați o cerere de înscriere, cu numele real sau cu un pseudonim, pe adresa [COLOR=#0066cc]consiliere.avort@gmail.com[/COLOR] Vă așteptăm!
Reply With Quote
  #55  
Vechi 17.02.2009, 10:21:06
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nadia.r Vezi mesajul
De ce nu m-a oprit nimeni?Acea doamna doctor de ce nu ne-a oprit,de ce nu se fac intai sedinte cu fiecare pacient in parte?
Pentru ca a fost decizia dumneavoastra.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 18.02.2009, 15:32:28
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nadia.r Vezi mesajul
eu am sa traiesc cu povara asta dar vreau sa le fie invatatura celorlalte femei,sa se gandeasca la Dumnezeu si sa nu avorteze.Dumnezeu lasa fiecare suflet pe lume cu un scop iar daca noi nu facem voia Lui si nu lasam sa se nasca acel copil vom suferi,eu mai am doi copilasi pe care-i iubesc enorm si-i cresc cu frica de Dumnezeu dar cunosc femei care nu au mai putut avea copii si sufera mai mult decat mine.
Daca doriti sa vorbim de acest pacat,despre remuscarile sale si de mijloacele prin care va veti elibera id-ul meu este Pavel_0903.
Reply With Quote
  #57  
Vechi 19.02.2009, 13:11:51
nadia.r's Avatar
nadia.r nadia.r is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Geony Vezi mesajul
Daca doriti sa vorbim de acest pacat,despre remuscarile sale si de mijloacele prin care va veti elibera id-ul meu este Pavel_0903.
acest id nu exista,daca nu e scris gresit atunci e o gluma de prost gust
Reply With Quote
  #58  
Vechi 19.02.2009, 13:13:44
nadia.r's Avatar
nadia.r nadia.r is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Pentru ca a fost decizia dumneavoastra.
eram o persoana derutata,nu eram hotarata ce sa fac ,nu am nici o scuza si nu pot arunca vina pe nimeni
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
NUMELE LUI maria55 Exorcismul 47 29.01.2011 20:26:25
Numele Fiului lui Dumnezeu Florin-Ionut Generalitati 11 02.04.2010 12:41:10
In numele evreilor, Evreulcelales Iudaismul 72 05.01.2010 20:55:59
Crestini cu numele bmd Generalitati 9 22.07.2009 13:18:58