Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.10.2014, 16:19:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit Papa Francis - acuzat de satanism si ucidere de copii

S-a facut plangere penala la Bruxellese pentru Papa Francis (actualul), regina, arhiepiscopul de Canteburry, G. Soros si altii.

Titlul articolului: "Terifiant: Copii ucisi in ritualiuri sataniste de catre casele regale, Soros"...

Linkuri:
1. Articol
http://www.cocoon.ro/?p=6060

2. Film pe youtube in care este prezentat procesul impotriva lor inregistrat la Bruxelles
https://www.youtube.com/watch?v=9mOQOR8kupk

3. Un link catre un site in care se prezinta saptamanal evolutia procesului:
lte linkuri unde se poate urmari procesul de la Bruxelles:
http://itccs.org/
http://exopolitics.blogs.com/exopolit...
https://www.youtube.com/watch?v=SNep_...
In his work Kevin Arnett has written a book, Hidden No Longer, as well as having the Tribunal Court issue arrest warrants against the Queen of England as well as the Pope.
http://hiddennolonger.com/
http://kevinannett.com/
The Nephilim Roman Catholic Church of Satan
The Nephilim Roman Catholic Church Of Satan



Sincer nu ma asteptam ca BC sa fie SATANICA, dar se pare ca satanismul conduce BC, iar toate in BC se indreapta in directia distrugerii crestinismului, a credintei in Hristos, prin distrugerea clerului...



@admin - ar trebui mutat la stiri postul...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.10.2014, 19:50:42
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Nu uitati sa ne mai tineti la curent, domnule Palama, despre aceasta afacere atat de serioasa. S-a dat, ori nu inca ordin de urmarire generala impotriva arhisatanistului Papa care-i ucide pe copii in ritualuri satanice alaturi de casele regale ale Europei ?

Am gasit mai jos agenda individului pentru urmatoarele zile:
http://www.vatican.va/holy_father/fr...tml#APRIL_2014

Are date si ore la care poate fi inhatat de organele abilitate. Fiti bun si inaintati linkul acolo unde trebuie. Parerea mea e ca mai bine il umflati cand e inafara zidurilor Babilonului, avand in vedere ca acolo e aparat de mercenarii lui din garda elvetiana, inarmati pana in dinti. Cum a pasit dincolo de coloanele lui Bernini, hop in duba si adus in fata Tribunalului Popoarelor acest insetat de sange de copii.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #3  
Vechi 22.10.2014, 19:57:33
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

O.O

Wut

Asta pare mai mult o teorie a conspiratiei decat o stire.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.10.2014, 22:51:35
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Nu uitati sa ne mai tineti la curent, domnule Palama, despre aceasta afacere atat de serioasa. S-a dat, ori nu inca ordin de urmarire generala impotriva arhisatanistului Papa care-i ucide pe copii in ritualuri satanice alaturi de casele regale ale Europei ?

Am gasit mai jos agenda individului pentru urmatoarele zile:
http://www.vatican.va/holy_father/fr...tml#APRIL_2014

Are date si ore la care poate fi inhatat de organele abilitate. Fiti bun si inaintati linkul acolo unde trebuie. Parerea mea e ca mai bine il umflati cand e inafara zidurilor Babilonului, avand in vedere ca acolo e aparat de mercenarii lui din garda elvetiana, inarmati pana in dinti. Cum a pasit dincolo de coloanele lui Bernini, hop in duba si adus in fata Tribunalului Popoarelor acest insetat de sange de copii.
Hahahahahahah!

Am ras o jumatate de ora dupa ce am citit aceasta postare si cea de dinainte!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.10.2014, 10:22:05
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Nu uitati sa ne mai tineti la curent, domnule Palama, despre aceasta afacere atat de serioasa. S-a dat, ori nu inca ordin de urmarire generala impotriva arhisatanistului Papa care-i ucide pe copii in ritualuri satanice alaturi de casele regale ale Europei ?

Am gasit mai jos agenda individului pentru urmatoarele zile:
http://www.vatican.va/holy_father/fr...tml#APRIL_2014

Are date si ore la care poate fi inhatat de organele abilitate. Fiti bun si inaintati linkul acolo unde trebuie. Parerea mea e ca mai bine il umflati cand e inafara zidurilor Babilonului, avand in vedere ca acolo e aparat de mercenarii lui din garda elvetiana, inarmati pana in dinti. Cum a pasit dincolo de coloanele lui Bernini, hop in duba si adus in fata Tribunalului Popoarelor acest insetat de sange de copii.
Draga Mihnea, nu uita, ca fratii tai duceau oameni la ardere pe rug acum cateva sute de ani. Si nu au fost unul, au fost SUTE DE MII.
Nu uita de Inchizitie si de nenorocirile facute de BC.

Nu sunteti chiar sfinti si nu sunteti chiar departe de genocid, omor calificat facut de ... PAPI.
Mai usor cu nevinovatia cand istoria va arata papii ca fiind .. insetati de sange, putere materiala, trupesc si lumesc.

Iar postul tau doar ia in ras postul meu, nu aduce nici un argument.
Nici macar nu ai postat o fraza argument impotriva a ceea ce am zis.....

Sfantul Paisie Aghioritul a zis-o frumos: "Daca cineva greseste, atunci gresela trebuie numita dupa numele ei. Dar trebuie sa incercam sa acordam circumstante atenuante celui care greseste, pentru ca nu stim exact despre ce e vorba sic a lucrurile pot fi mai complicate decat ni se par la prima vedere..." ceva de genul asta.

Iar in cazul Papei, nu prea mi se pare o chestie de pus cu circumstante atenuante.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.10.2014, 23:00:57
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

De-a lungul istoriei Biserica Catolica a comis grave greseli- inchizitia, sustinerea unor imperii multinationale si coloniale, sustinerea unor regimuri criminale- cel au ustasilor croati, cel hortist maghiar, etc!

Aceasta grava acuzatie impotriva papei trebuie cercetata de organele abilitate- politia si justitia italiana, iar daca se dovedeste ca aceste acuzatii sunt fondate, atunci evident si papa trebuie sa raspunda in fata legii!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 23.10.2014, 23:56:05
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Haideti domnilor sa fim seriosi,Domnul se ne ierte pt astfel de enormitati!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 24.10.2014, 00:10:44
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Draga Mihnea, nu uita, ca fratii tai duceau oameni la ardere pe rug acum cateva sute de ani. Si nu au fost unul, au fost SUTE DE MII.
Nu uita de Inchizitie si de nenorocirile facute de BC.

Nu sunteti chiar sfinti si nu sunteti chiar departe de genocid, omor calificat facut de ... PAPI.
Mai usor cu nevinovatia cand istoria va arata papii ca fiind .. insetati de sange, putere materiala, trupesc si lumesc.

Iar postul tau doar ia in ras postul meu, nu aduce nici un argument.
Nici macar nu ai postat o fraza argument impotriva a ceea ce am zis.....

Sfantul Paisie Aghioritul a zis-o frumos: "Daca cineva greseste, atunci gresela trebuie numita dupa numele ei. Dar trebuie sa incercam sa acordam circumstante atenuante celui care greseste, pentru ca nu stim exact despre ce e vorba sic a lucrurile pot fi mai complicate decat ni se par la prima vedere..." ceva de genul asta.

Iar in cazul Papei, nu prea mi se pare o chestie de pus cu circumstante atenuante.
La fel cum daca s-a gresit acum cateva sute de ani nu este un argument solid ca trebuie musai sa se greseasca si azi intocmai.

In acelasi mod cum cineva se uita la mine urat in USA,stiind ca sunt romanca iar romanii au facut pact cu nazistii la al doilea razboi mondial! Pe atunci nici macar parintii mei nu se nascusera...
Asta nu denota decat prostie!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 24.10.2014, 00:24:52
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Bravo, Yasmina, iata vocea ratiunii

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Haideti domnilor sa fim seriosi,Domnul se ne ierte pt astfel de enormitati!
...nu ma asteptam la altceva de la tine. Uite, poate acum intelgeti de ce detest tot ce este spirit de grup, de la haite (nu neaparat de canide sau hiene) pina la organizatii: pe forum, am observat asta demult: cum se aduce o acuzatie, cit de cretina, unui eterodox, gata! se aglutineaza toti "fratii de credinta" virtualmente aflatori pe acolo, ca sa dea dovada de solidaritate.
Pina si simpaticul moldovean Florinvs a picat, in ciuda bunului-simt si bonomiei care de altfel il definesc, in capcana ridicolei iri postate de gpalama (si de el ma mir, ca a pus botul la asa o tampenie; probabil a avut de-a face cu niste calugarasi din aceia aflati la intersectia prostie-fanatism-patologie, care au puterea nefasta de a isi radicaliza auditoriul, chiar daca aceia le sunt indiscutabil superiori intelectual pica in plasa, datorita folisirii puterii infame a spiritului de turma; pentru acei barbosi aflati in razboi rece cu sapunul si antiperspirantele, catolicii si protestantii fiind dracu' gol).
Gindind drept, as prefera sa stiu o suta de Papi, episcopi, preoti executati dupe metodele amicilor din Statul Islamic, decat sa se intoarca istoria cu cruciade si arderi pe rug. Dar, aici se opreste "dintele" ce am contra spiritualitatii apusene crestine. Cu cei care au distrus prin cruciade, colonizari si exploatari alte popoare am o problema, ca si cu cei care ataca familia; da, vad o solutie violenta la aceste probleme.
In primul rind, suntem oameni. In al doilea, credem in Dumnezeu, chiar in moduri extrem de diferite, sau care pot parea astfel. Si orice ne poate aseza unii impotriva altora la modul violent, pe temei de "hau-hau, teritoriul ni-l marcam, "cainele alfa" il laudam, pentru cauza latram, pentru credinta luptam" este de la Dusmanul lui Dumnezeu si al nostru.
Singurele valori pentru care merita sa luptam si sa nimicim, daca e nevoie, sunt umanitatea normala, in sensul cel mai larg. Adica toti cei care isi respecta semenii, tin la viata in toate formele ei, si respecta familia normala, si definesc omul ca barbat sau femeie. Acela e adevaratul ecumenism. Nu divizari fantice in credinte compilat de altii, nu folosirea naturii si altor popoare ca materie prima. De asta privesc cu neincredre, si deseori cu ura, pe apusean. Dar sa colportez minciuni despre ei, chiar asa degenerati cum sunt occidentalii, sa ma comport ca un calugaras grecotei fanatic, care isi imprastie veninul de propaganda "noi avem adevarul, aialalti nu au nimic" catre multimea de pelerini, asta nu.
On-topic: nu cred porcaria asta. NU sunt un fan al acutalului Papa, pe care, sincer il consider infiltrat si probabil initiat in cacaturile lor de planuri obsedant-autoritariste, pervertitoare si globalizante.
Insa asa o stire e de tot cacatul. Ma mir, ca oameni pe care ii stimez pot crede asa ceva.

Last edited by Theodore_of_Mopsuestia; 24.10.2014 at 00:29:14.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 24.10.2014, 00:57:22
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Stiri dupa care ni se duce vestea,ca ortodocsi.
O fi asta un motiv de renegare a religiei stramosesti la multi romani tineri,cred ca citesc enormitatile astea si-si spun ca ortodocsii au luat-o razna de tot !
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare