Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.08.2011, 21:50:11
adrian_ortodox adrian_ortodox is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Mesaje: 4
Implicit Catedrala Mantuirii Neamului

Ce parere aveti despre construirea acestei catedrale,nu am nimic impotriva inaltarii de noi biserici ,pentru ca dupa cum bine stim Iisus Hristos este Tatal iar Biserica ne este Mama,nu vreau sa nasc o polemica dar eu unul nu cred ca prin construirea acestei catedrale poporul acesta se va mantui ca prin farmec,proiectul mi se pare prea megalomanic,si fondurile care se vor adunate sunt prea mari pentru puterea noastra economica,cred ca proiectul acestei catedrale putea fi unul mai redus si fondurile puteau fi folosite in alt mod,adica printr-un proiect de ajutorare a unor familii real nevoiase,care de altfel sunt foarte numeroase in aceasta tara greu incercata de aceste vremuri pe care le traim.Inca o data vreau sa repet ca nu doresc sa fiu inteles gresit!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.08.2011, 22:01:20
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

S-au deschis mai multe topicuri pe tema asta. S-a întors problema pe toate fețele. Însă dacă ai ceva nou de spus, ai putea să continui pe unul dintre ele.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 22.08.2011, 22:13:04
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Bine ai venit pe acest forum ORTODOX

Citat:
În prealabil postat de adrian_ortodox Vezi mesajul
Iisus Hristos este Tatal iar Biserica ne este Mama!
. . . De cand ? Cine a spus ? Te rog sa reformulezi folosind cuvintele ajutatoare : Cap , trup , madulare . . . , in rest cele spuse de colegul meu sunt valabile , adica peste 6 thread-uri pe tema Catedralei , acesta ar trebui sa fie cam al saptelea ! Ti se pare util ?
Noapte buna !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.08.2011, 22:35:00
adrian_ortodox adrian_ortodox is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Mesaje: 4
Implicit

Cer scuze pentru deschiderea acestui topic,fiind mai nou inregistrat pe forum nu am avut timp sa vizualizez daca mai exista si alte postari pe aceeasi tema iar referitor la ceea ce am spus ca avem pe Iisus Hristos drept Tata iar Biserica ca si Mama,aceste cuvinte au fost auzite la o predica a Patriarhului Daniel si consider ca este un adevar deoarece fara sfintele taine care ne sunt mijlocite doar in si prin prezenta noastra in sfanta biserica,mantuirea noastra nu ar putea fi desavarsita!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Catedrala Mantuirii Neamului pentru ce? Robertworld Generalitati 320 02.11.2011 22:22:26
Catedrala Mantuirii Neamului blue_cat Biserica Ortodoxa Romana 272 22.07.2010 16:46:46
Catedrala Mantuirii Neamului anavictoria Biserica Ortodoxa Romana 19 25.02.2010 23:42:41