Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.10.2014, 09:40:01
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

https://www.youtube.com/watch?v=-QUv9grv-WE
Si asta imi pare foarte interesanta.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 20.10.2014, 10:04:39
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Eu una trăiesc în America dar nu consum nici muzică din US si nici TV.. Cum mă afectează "stirile" astea apocaliptice??
La sfarsitul veacurilor crestinii vor fi prigoniti rau de tot. Chinuiti pentru a fi exterminati.
Asta este sensul final al satanismului, distrugerea crestinismului si instalarea lui Antihrist.

Cum te afecteaza ? E bine sa stii ce se intampla in jurul tau, pentru a nu fi luata pe nepregatita de evolutia lucrurilor.

Trebuie neaparat sa stii in ce moment al istoriei esti, altfel vei fi pecetluita de diavol, dupa cum zice in Apocalipsa si atunci iti vei pierde mantuirea. Iar cu tine si familia ta.....

Daca vei dormi in nestiinta si ignoranta, asa te va prinde sfarsitul... privegheati si va rugati sa nu cadeti in ispita. Iar sfarsitul veacurilor, zilele de astazi sunt ale ispitelor.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare