Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.01.2011, 17:07:43
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Legionarul Vezi mesajul
Da, eu zic ca cel mai bine e sa ne spovedim si sa ne impartasim cat mai des, post si rugaciune, chiar daca ne temem , ca este normal sa te gandesti la o distrugere pe plan mondial. Cu "armele" care le am prezentat mai sus nu ar trebui sa te ingrijorezi, cum alte popoare sunt innebunit sa inventeze cat mai multe bombe cu efect nociv, biologic sau nuclear, noi ar trebui sa ne ne perfectionam in post si rugaciune, spoveditul si impratasitul fiind un optional ce necesita un mare interes!
ai un punct de vedere foarte bun.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.01.2011, 17:08:35
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Legionarul Vezi mesajul
Da, eu zic ca cel mai bine e sa ne spovedim si sa ne impartasim cat mai des, post si rugaciune, chiar daca ne temem , ca este normal sa te gandesti la o distrugere pe plan mondial. Cu "armele" care le am prezentat mai sus nu ar trebui sa te ingrijorezi, cum alte popoare sunt innebunit sa inventeze cat mai multe bombe cu efect nociv, biologic sau nuclear, noi ar trebui sa ne ne perfectionam in post si rugaciune, spoveditul si impratasitul fiind un optional ce necesita un mare interes!
Nu mă tem, pentru că nu stau în Iași.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele PROCLU NICAU, pustnicul din vecinatea razvan_m Mari Duhovnici si predicile lor 6 04.02.2017 17:29:27