Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.03.2010, 18:09:04
paraschiva83 paraschiva83 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2010
Mesaje: 13
Implicit si istoria se repeta

Chiar ma gandeam cand o sa reapareti din nou draga doamna sau domnule..Si binenteles ca eu le-am facut cont pe sentimente ca doar asta am de facut..Si erau vreo 4 poze acolo ale lor unde chiar Iuliana scria:Nu ma cautati pentru amoruri ca nu raspund..Eu draga doamna nu folosesc acest limbaj.Iar pe sentimente nu eu i-am descoperit si altii de pe alte site-uri unde au cerut si unde au fost descompirati.este mai usor pentru dvs sa acuzati..De altfel nu am timp acum dar se pare ca, acel cont magic pe sentimente a avut activitate si aceasta saptamana..
Iar citatul draga doamna este luat de pe alt site unde a fost gasita toata povestea.Nu eu am spus ca apareti mereu ci un alt user pe un site si asta de prin noiembrie 2009..deci lunga istoria.Uitati-va aici
http://www.utilecopii.ro/forum/index...ed&pid=1004827
Deci nu ma intereseaza cate ID-uri aveti.Am relatat doar cum ne-ati inselat pe alt site si cu asta basta
Uitati-va si aici
http://www.rombel.com/forums/viewtop...=6391&start=30 iar aici oamenii chiar s-au mobilizat si au lasat cazuri urgente de SANATATE pentru aceasta familie.
La fel nu am spus ca eu am fost la aceasta familie si pe un alt forum unde au fost ajutati cineva a mers si apoi a relatat.Cititi cu atentie inainte de a face afirmatii.
Iar eu sunt cu frica de D-zeu ceea ce nu pot psune despre multi.
Aveti dreptate intr-o singura privinta daca cineva ii poate ajuta cu un loc de munca , cu restul nimeni nu stie unde ajung.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 24.03.2010, 11:54:46
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit

Are Dumnezeu grija. El stie cel mai bine daca povestea lor este reala sau nu.
Emil si Iulia, aveti grija de voi si de cei mici.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 24.03.2010, 17:07:31
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Si diavolul are mereu argumentele biblice pentru a insela ... "coada" e de acolo ?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 25.03.2010, 10:07:11
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit

Iulia, eu stiu ca ai intrat din nou ca sa postezi toate acele fotografii ca si dovezi, in semn de respect pentru toti cei care au crezut in voi si v-au ajutat, si nu pentru a mai cere cuiva ceva. Ceea ce ati cerut acum este un loc de munca si atat. Nu mai are rost sa va mai scuzati sau sa mai raspundeti nici unor fel de acuzatii. Este valabil si in cazul meu.
Va imbratisez cu drag si aveti grija de voi.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 26.03.2010, 11:03:18
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

Citat:
În prealabil postat de paraschiva83 Vezi mesajul
Chiar ma gandeam cand o sa reapareti din nou draga doamna sau domnule..Si binenteles ca eu le-am facut cont pe sentimente ca doar asta am de facut..Si erau vreo 4 poze acolo ale lor unde chiar Iuliana scria:Nu ma cautati pentru amoruri ca nu raspund..Eu draga doamna nu folosesc acest limbaj.Iar pe sentimente nu eu i-am descoperit si altii de pe alte site-uri unde au cerut si unde au fost descompirati.este mai usor pentru dvs sa acuzati..De altfel nu am timp acum dar se pare ca, acel cont magic pe sentimente a avut activitate si aceasta saptamana..
Iar citatul draga doamna este luat de pe alt site unde a fost gasita toata povestea.Nu eu am spus ca apareti mereu ci un alt user pe un site si asta de prin noiembrie 2009..deci lunga istoria.Uitati-va aici
http://www.utilecopii.ro/forum/index...ed&pid=1004827
Deci nu ma intereseaza cate ID-uri aveti.Am relatat doar cum ne-ati inselat pe alt site si cu asta basta
Uitati-va si aici
http://www.rombel.com/forums/viewtop...=6391&start=30 iar aici oamenii chiar s-au mobilizat si au lasat cazuri urgente de SANATATE pentru aceasta familie.
La fel nu am spus ca eu am fost la aceasta familie si pe un alt forum unde au fost ajutati cineva a mers si apoi a relatat.Cititi cu atentie inainte de a face afirmatii.
Iar eu sunt cu frica de D-zeu ceea ce nu pot psune despre multi.
Aveti dreptate intr-o singura privinta daca cineva ii poate ajuta cu un loc de munca , cu restul nimeni nu stie unde ajung.
nu le mai dati satisfactie ....cine a avut ochi de vazut a vazut, cine a avut creier de priceput a priceput.....cred ca este mai mult decat clar
Reply With Quote
  #16  
Vechi 28.03.2010, 18:41:47
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Sarbatoarea Sintelor Pasti ,Invierea Domnului ce da o noua existenta firii noastre ,sa fie s-o intelegem si astfel sa devenim mai curati si mai buni mai plini de dragoste cu inima mai calda si mai deschisa ,Sarbatoarea cea Sfanta a Invierii Domnului ,sa reverse asupra voastra sanatate ,belsug si bucurii iar lumina din noapte Sfanta sa va incalzeasca sufletele si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii ,bucuria vine din lucrurile marunte, linistea din sufletele voastre,caldura sarbatorilor din inimile voastre iar de la noi o urare sarbatori fericite alaturi de toti cei dragi ,la multi ani din inima. Dragi prieteni va daruiesc din suflet aceste urari ,domnului Anonim ,doamna Mirela ,Doamna Anca ,domnului Adrian ,doamna Gabi ,doamna Delia ,putini prieteni dar care mereu neau sprijinit si le dorim din suflet si celorlati aceleasi urari in ciuda faptului carui nu nea crezut vorbele si mai mult au incercat prin metode diferite sa ne murdareasca dar suntem de acum in ultima saptamana din post ,saptamana mare ,patimilor,iertatine daca am gresit prin vorbe cuiva cat prin ceea ce vam aratat si am incercat sa va demonstrez ca su suntem decat oameni saraci si pacatosi in fata lui Dumnezeu cerand ajutorul dumneavoastra ceea ce lam avut si nu am cuvinte de multumire in fata dumneavoastra stiu ca aceste putine persoane neau crezut si nu au dat crezare vorbelor sii multumesc din suflet ,poate o data ne veti si cunoaste tare mias fi dorit ,fiecare in fata lui Dumnezeu vom vorbi de faptele noastre ,eu cu sinceritate si rugaminti am cerut ajutorul dumneavoastra ,va multumesc din suflet si mereu va pun in acatiste chiar daca unii nu cred duminica de duminica si sarbatoare de sarbatoare pun acatiste pentru dumneavoastra ,suntem saraci dar nu mintim sau escrocam oamenii nu asta am invatat sa facem ,mai bine ceri decat sa furi caci pacatele sunt multe si mereu faci pacate mai ales cand ai multe necazuri si greutati dar de furat si escrocat departe de noi ,nu vreau sami pierd putinii prieteni care ii am aici care mau invatat si mau ajutat foarte mult sa ma rog lui Dumnezeu pentru toate ,chiar daca situatia noastra nu este in bine in aceste momente stiu ca o data va aparea si soarele in casa noastra mai mult pentru copii nostri ,fetita noastra a facut 7 anisori de Buna Vestire ,va doresc din suflet tuturor celor nascuti in aceste zile un calduros si sincer la multi ani si va doresc sanatate tuturor si bucurii ,Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute sa ne ajute si pe noi.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 07.04.2010, 08:42:48
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Un suflet atat de bun.......

Vreau sa multumesc din inima doamnei sau domnului anonim care din nou a fost alaturi de noi si acum asa cum a fost din prima clipa cand nea citit povestea noastra cu siguranta ca Dumnezeu a facut un om bun si cu inima mare din aceasta persoana care care pentru noi este ca si un parinte care isi ajuta copii la necaz ,am primit sa stiti ce neati trimis si va multumim din inima cu acest dar va merge iulia la moldova sasi poata lua documentele necesare pentru a o da la scoala pe fetita de indata ce va veni voi incerca din rasputeri sa caut sa fac poze atat documentelor care le va scoate cat si biletul de tren care il va plati speram in ajutorul lui Dumnezeu sa avem sanatate si putere sa poata chiar maine pleca cu trenul de 16 si 10 promit ca de indata ce va veni voi face aceste poze documenteleor sile voi pune sa le puteti vedea ,avand in vedere cat am fost de calcati noi cat si copii nostri dumneavoastra sunteti alaturi de noi ,mereu va voi pune in rugaciuni si acatiste din toata inima ma rog pentru dumneavoastra chiar daca nu va cunosc cat si iuliana ,cat pentru Domnul Aurel care il pun mereu pe acatiste intru pomenirea lui ca pentru tatal iulie si socrul meu care nu a avut o viata linistita dar atat cat tinem la a noastra familie tinem la toti care ne sunt prieteni voireveni cu acele poze si va dorim din suflet sanatate si Dumnezeu si Maica Domnului cu Tatal ceresc sa vegheze asupra dumneavoastra cu toti cei dragi si asupra tuturor din viata dumneavoastra deasemeni va dorim la toti ,Doamne ajuta .
Reply With Quote
  #18  
Vechi 17.04.2010, 10:25:11
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Draga anonim asa cum am promis voi posta poze precum veti vedea ca am fost la dorohoi si am rezolvat problema care nu ma lasa nici sa dorm ,situatia noastra nu este mai buna ne este greu dar cu credinta si multe rugacini la Maica Domnului ,Dumnezeu si Iisus trecem peste ele mai usor si datorita dumneavoastra care mereu neati ajutat si cu toata viata nas putea sa va multumesc in deajuns dar ne rugam mereu pentru dumneavoastra si domnul Aurel odihneasca-se in pace dea dreapta Tatalui ceresc si toti sfintii ,va dorim tot binele din lume si Dumnezeu mereu sa va rasplateascva si in viata asta si in viata de apoi caci neati fost si ne sunteti de cel mai mare ajutor .Voi posta poze cu biletele de tren unde se poate vedea si data cand am plecat iar in decurs de o saptamana voi posta si adeverintele care urmeaza sa le primesc de la dorohoi ,,noi acum ne descurcam greu mai ales ca suntem in urma si cu datorii cand nu am avut de mancare am luat de la o alimentara de aproape si avem cam 200 de lei de dat la administratie avem 100 de lei acum de o luna neau trecut pe toti cinci deoarece pana acum eram trecuti cu trei dar lumea a facut scandal si nea trecut pe toti e greu cu 5 la plata ne ajunge aproape 1 milion doar intretinerea lumina pe hol si femeia de servici nu mai punem si apa care o consumam neam dori din suflet sa ne gasim o chirie la casa sa stam near fi de mare bucurie si mai usor pentru noi cu dormitul e greu sa dormi pe jos de cand stam aici am o durere foarte mare de picioare cateodata ma slabeste sa merg si ma dor din solduri parca se macina oasele si e greu sa mergi la un doctor ca toatese platesc si pe primul loc mereu sunt copilasii dar Dumnezeu e mare si ma apara sa imi pot creste copilasii asa cum pot chiar si olog as lupta pentru ei ,si ei sunt cam raciti mai ales cristi cel mic si le dam ceaiuri multe poate isi vor reveni din raceala cu ajutorul lui Dumnezeu .Dumnezeu sa va aibe in grija si sa va dea multa sanatate si tot ce va doriti .
Attached Images
File Type: jpg Picture 024.jpg (22,9 KB, 29 views)
File Type: jpg Picture 033.jpg (19,9 KB, 20 views)
File Type: jpg Picture 034.jpg (20,8 KB, 18 views)
File Type: jpg Picture 035.jpg (21,2 KB, 16 views)
File Type: jpg Picture 036.jpg (20,1 KB, 23 views)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 17.04.2010, 12:57:13
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 630
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

la taximetrie cred ca se fac angajari.
__________________
"Viata nu este nimic altceva decat un sir de apropieri si departari de Dumnezeu" - Pr. Emilianos Simonopetritul
Reply With Quote
  #20  
Vechi 29.04.2010, 18:31:32
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Multumim din suflet Domnului care nu ii mai pun numele aici ,ca este alaturi de noi ,rugativa pentru noi va rugam din suflet caci si noi ne rugam pentru fiecare si doar in rugaciuni ne gasim mangaiere sufletului in aceste momente grele care fiecare le traim ,saracia,si tot raul care ne inconjoara zi de zi ,Dumnezeu sa ne ajute ,Amin.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Discriminarea - o boala a societatii in care traim - razvan_andrei Generalitati 23 27.02.2012 12:47:06
Va rog rugativa pentru Cornel mara2008 Umanitare 7 04.10.2011 22:42:44
Ce putem face pentru ca societatea in care traim sa devina mai buna? Andu30 Generalitati 38 24.03.2011 22:03:30
lumea in care traim giovaninnaa Generalitati 68 29.10.2010 14:16:29
Pentru cei sau cele care poate sunt pe aici si vor alecsandru Stiri, actualitati, anunturi 2 09.04.2009 10:36:14