Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.01.2018, 23:21:58
raluca.porr raluca.porr is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2018
Mesaje: 2
Unhappy Rugăciune pentru bunica mea, va rog!!

Buna seara,
Va rog din suflet sa va rugați pentru bunica mea dragă, AURELIA - care a adormit in speranța invierii pe data de 7 Decembrie 2017.. ultima data când S-a spovedit a fost in Aprilie din păcate.. mâine se împlinesc 40 de zile de când a decedat, iar sufletul ei va avea judecată particulara.
Rugați-va va rog pentru iertarea tuturor păcatelor pe care le-a făcut in timpul vieții pământești, cele pe care le-a făcut cu sau fără voie, și păcatele de care i'a fost Rușine sa se spovedească in aceasta viața. Dumnezeu sa o binecuvânteze căci ne-a crescut și pe mine și pe sora mea (nepoatele), sa o ierte și sa o odihneasca in pace alături de toți drepții și de Isus, in Împărăția lui Dumnezeu unde nu mai este durere și suferința ci doar bucurie, pace, iubire și unde se aduce lauda și cântări lui Dumnezeu, căci a suferit și s'a chinuit destul pe acest pământ! Amin
Va mulțumesc din suflet tuturor care faceți o rugăciune pentru iubita mea AURELIA. (Omica - cum ii zicea familia).
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.02.2018, 23:42:03
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Bunica ta este alaturi de Dumnezeu, crede numai, caci celui ce crede, toate-i sunt cu putinta.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
#adormiti, #bunica, #iertare, #iubire, #rugaciune

Thread Tools
Moduri de afișare