Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Despre Sfanta Scriptura
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 13.05.2009, 00:07:28
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Mai fratilor, stati linistiti ca cu forta nu se poate cipui nimeni. Acest lucru poate va fi o posibilitate ca si disparitia cash-ului numai dupa devastarea adusa de noaptea nucleara pregatita de talibani impletita cu pandemicul care tocami este pe cale sa aibe "o mutatie genetica" foarte virulenta care va elimina miliarde de oameni. Deci atunci ne mai punem problema , daca apucam, dar eu nu cred pentru ca noi suntem in foc direct.

In conditii de democratie globala nu iti baga nimeni nimic cu forta. Si acum in America sunt zeci de mii de persoane care traiesc bine-merci fara acte daca vor, fara pasapoarte ca unii calugari pe la noi..si nic in cot nu-i doare, nu platesc taxe.

si inca ceva, atita timp cit vor exista oligarhii si tot puietul aferent cash-ul nu va fi eliminat, deoarece afacerile se tin SI pe transfer de valize cu milioane de bancnote de colo-colo...deci stati calmi
Reply With Quote
  #42  
Vechi 13.05.2009, 00:35:48
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Serios? Ia expune-ne si noua cum vezi legatura asta intre cipuire si rapirile de copii..
Am vazut reclama care se face in SUA pentru cipuri: parintii erau f dispusi, in reclama bineinteles, sa-si cipuiasca copiii, pentru a putea fi gasiti oricand, oriunde. Si un om de telviziune spunea ca daca se intampla sa cada avionul in care se afla, prefera sa poata fi identificat dupa cip. Deci, imagineaza-ti ca apare un val de rapiri de copii, oare nu tot omul va dori aproape instantaneu sa-si asigure odraslele implantandu-le un cip?!?
Reply With Quote
  #43  
Vechi 13.05.2009, 01:07:36
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Am vazut reclama care se face in SUA pentru cipuri: parintii erau f dispusi, in reclama bineinteles, sa-si cipuiasca copiii, pentru a putea fi gasiti oricand, oriunde. Si un om de telviziune spunea ca daca se intampla sa cada avionul in care se afla, prefera sa poata fi identificat dupa cip. Deci, imagineaza-ti ca apare un val de rapiri de copii, oare nu tot omul va dori aproape instantaneu sa-si asigure odraslele implantandu-le un cip?!?
Nu cred ca ai vazut nici o reclama, ci un colaj de materiale care n-are legatura cu realitatea.
Nu exista la ora actuala nici un fel de cip implantabil care sa evite rapirile sau sa ajute localizarea.
Chiar si tehnologia care virtual ar putea fi folosita la asa ceva poate fi usor contracarata de un potential rapitor cu un dispozitiv de bruiere GPS/GSM care costa doar cateva sute de $.

La identificare victimelor unui accident de avion da, ajuta doar daca individul este inca intreg, altfel nu, tot analiza ADN "pe bucati" e cea care face treaba.

Si chiar daca e intreg, tot analiza ADN poate sa faca treaba cea mai buna, n-are sens sa porti o bucata de sticla in corp toata viata, in ideea ca POATE ai avea nevoie pentru asa ceva.

Cu pretextul dosarului medical, la fel, daca ai o problema critica poti f. bine purta o bratara de identificare, eventual cu o memorie care sa contina dosarul medical, daca e neaparat nevoie.
Nu e nevoie sa porti un cod care poate fi citit de oricine, fara sa stii si cu care poate sa-ti acceseze datele tale personale.

Ca sa nu mai vorbim de riscul de cancer, etc.

Stii, asta e diferenta intre a fi informat si a fi tras in piept(manipulat), ba de unii, ba de altii..
Reply With Quote
  #44  
Vechi 13.05.2009, 02:22:48
sherlock_holmes sherlock_holmes is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2008
Locație: commonwealth
Religia: Ortodox
Mesaje: 386
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu cred ca ai vazut nici o reclama, ci un colaj de materiale care n-are legatura cu realitatea.
Nu exista la ora actuala nici un fel de cip implantabil care sa evite rapirile sau sa ajute localizarea.
Chiar si tehnologia care virtual ar putea fi folosita la asa ceva poate fi usor contracarata de un potential rapitor cu un dispozitiv de bruiere GPS/GSM care costa doar cateva sute de $.

La identificare victimelor unui accident de avion da, ajuta doar daca individul este inca intreg, altfel nu, tot analiza ADN "pe bucati" e cea care face treaba.

Si chiar daca e intreg, tot analiza ADN poate sa faca treaba cea mai buna, n-are sens sa porti o bucata de sticla in corp toata viata, in ideea ca POATE ai avea nevoie pentru asa ceva.

Cu pretextul dosarului medical, la fel, daca ai o problema critica poti f. bine purta o bratara de identificare, eventual cu o memorie care sa contina dosarul medical, daca e neaparat nevoie.
Nu e nevoie sa porti un cod care poate fi citit de oricine, fara sa stii si cu care poate sa-ti acceseze datele tale personale.

Ca sa nu mai vorbim de riscul de cancer, etc.

Stii, asta e diferenta intre a fi informat si a fi tras in piept(manipulat), ba de unii, ba de altii..
De obicei,reclamele se fac la produsele care nu se vind ( sau necunoscute ),nu la cele care se vind...
Daca cineva gaseste contraindicatii la aceste cipuri ( pierderea mintuirii,sau cele spuse de tine ) aceia nu apar pe post sau sint declarati eventual "teroristi" ,si patesc ca domnul K din Procesul lui kafka.

Partea dura este ca ei o sa lege aceste cipuri de bani,daca nu iti pui cip nu o sa ai nici macar un cent sau leu,deci nu o sa poti cumpara sau vinde ceva,deci nu mincare,nu casa,nu servici,nu viata sociala,economica,politica,...si nu stiu citi vor fi adevarati crestini precum monahii in vremurile acelea ( acestea ) sa traiasca doar cu Hristos si credinta in Invierea mortilor si viata veacului ce va sa vie.

http://www.youtube.com/watch?v=7nD7dbkkBIA

Aici,in nord america,exista un canak tv ( canal 37 ) unde se creeaza aceasta psihoza a rapirilor de copii,copii disparuti,printre alte stiri...eu nu ma uit la TV,decit accidental...dar poate mirelat sau hartford,sau patina ar putea confirma sau nu...
Cum este in romania cu elodia,poate...cred ca am mai scris aceasta.
Cred cumva si ce spune cozia,ca pe cei slabi,care ar dori sa-L marturiseasca pe Iisus Hristos ca Dumnezeu si Mintuitor...dar frica,sau familia,sau slabiciunile sau..il duc la lepadare si pecetluire...cred ca pe acestia ii ia Domnul in timpul razboiului ( sau molime induse ) care se apropie.
Asa ca dupa acestea,vor ramine numai sfintii pe de o parte,si "evolutionistii",ecumenistii si rudele lor de cealalta parte....nu va mai exista patura de mijloc,ci numai extremele.

draga Aline,

Cred ca tu faci parte din categoria celor trasi in piept,avind prea mare incredere in propriile rationamente...eu sint bine informat,dar la ce-mi foloseste daca nu traiesc precum un crestin,mai mare osinda voi avea.

...

Sintem sigur in Apocalipsa si nu la inceputul ei,dar nu fi alarmist.Pacea s-a luat.
parintele Arsenie Boca ( acum peste 20 de ani )
__________________
Singura dragoste adevarata este cea care încredinteaza aproapelui viata vesnica! Sfintul Iustin Popovici
Reply With Quote
  #45  
Vechi 13.05.2009, 03:31:44
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sherlock_holmes Vezi mesajul

Aici,in nord america,exista un canak tv ( canal 37 ) unde se creeaza aceasta psihoza a rapirilor de copii,copii disparuti,printre alte stiri...eu nu ma uit la TV,decit accidental...dar poate mirelat sau hartford,sau patina ar putea confirma sau nu...

Eu una ma uit la TV foarte rar.
Nu am timp de Tv, sau il las acolo, sa mearga, insa nu prea ma uit, atita doar ca aud o voce prin casa, si mai las deschis pentru caine, cind imi inchid cainele in casa, sa nu se simta singura...
Exista acest canal, intr-adevar, dar nu pot spune mare lucru.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #46  
Vechi 13.05.2009, 11:09:07
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu cred ca ai vazut nici o reclama, ci un colaj de materiale care n-are legatura cu realitatea.
Nu exista la ora actuala nici un fel de cip implantabil care sa evite rapirile sau sa ajute localizarea.
Chiar si tehnologia care virtual ar putea fi folosita la asa ceva poate fi usor contracarata de un potential rapitor cu un dispozitiv de bruiere GPS/GSM care costa doar cateva sute de $.

La identificare victimelor unui accident de avion da, ajuta doar daca individul este inca intreg, altfel nu, tot analiza ADN "pe bucati" e cea care face treaba.

Si chiar daca e intreg, tot analiza ADN poate sa faca treaba cea mai buna, n-are sens sa porti o bucata de sticla in corp toata viata, in ideea ca POATE ai avea nevoie pentru asa ceva.

Cu pretextul dosarului medical, la fel, daca ai o problema critica poti f. bine purta o bratara de identificare, eventual cu o memorie care sa contina dosarul medical, daca e neaparat nevoie.
Nu e nevoie sa porti un cod care poate fi citit de oricine, fara sa stii si cu care poate sa-ti acceseze datele tale personale.

Ca sa nu mai vorbim de riscul de cancer, etc.

Stii, asta e diferenta intre a fi informat si a fi tras in piept(manipulat), ba de unii, ba de altii..
Multumesc, Aline. Chiar nu mi-am pus problema mai amanuntit, caci nu am de gand sa accept acel cip. Stiu insa ca multi il vor accepta, si datorita faptului ca personalitati ale tipului fac reclama, ascunsa sau nu, acestor cipuri. Era intr-adevar un colaj de filme, dar tot reclama se numeste, daca mesajul este pro-cip.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 13.05.2009, 11:09:55
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

erata: personalitati ale timpului
Reply With Quote
  #48  
Vechi 16.05.2009, 02:30:46
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit Când rușinea femeilor va dispărea, atunci ziua Judecății va fi aproape“

[COLOR=#000066]“Când rușinea femeilor va dispărea, atunci ziua Judecății va fi aproape“[/COLOR]




Fericitul Filothei Zervakos, sfantul ucenic al Sf. Nectarie de Eghina vorbeste despre unul din semnele apropierii sfarsitului despre care…. se vorbeste mai putin, despre o anormalitate intrata, din pacate, in obisnuit, in firesc. Si in alta parte ([COLOR=#000066]vezi aici[/COLOR]) Fericitul a descoperit ce a primit de la Dumnezeu ca viziune, ca una din cele doua mari rele pentru care Dumnezeu bate lumea astazi este, pe langa avort, si “goliciunea femeilor”, fenomen de proportii fara precedent in istorie: “Umblă acum goale, - desi bărbatii nu sunt mai prejos, - însă mai mult femeile, iar aceasta nu este cu putintă s-o rabde Dumnezeu. A răbdat pe păcătosii din vremea lui Noe, pe cei din Sodoma si Gomora, dar parcă nu ajunseseră la acest stadiu, să umble goi pe stradă si să-si arate trupurile lor goale la bărbati, ca să-i atragă spre păcat”.
Prilej de a ne aminti ca marturisirea lui Hristos sau a inchinarii la idolul trup se face si prin cele “exterioare” - dar reprezentative - ale noastre si pentru a constientiza ca desfranarea sau curatia sunt cel mai lesne “propovaduite” nu prin cuvinte, ci prin exemplul nostru:

Îmbrăcămintea necuviincioasă a femeilor
“Despre femei ce să mai spun? Nu au în minte altceva decât cum să se împodobească. Se întrec una pe alta în veșminte. Ce să spun și despre îmbrăcămintea necuviincioasă pe care le îndeamnă să o poarte născocitorul răutății, diavolul. Vai și amar! Cum de nu le e rușine femeilor creștine? Țigăncile și musulmanele se îmbracă decent, pentru a nu-i sminti pe bărbați, pe când femeile creștine, care au tradiție de la Hristos, de la apostoli, de la Sfinții Părinți să se îmbrace decent, au ajuns la nebunie desăvârșită prin felul în care se îmbracă! Tații și mamele să fie pilde bune și să nu-și lase copiii - povățuindu-i cu iubire de Dumnezeu - să se îmbrace necuvios. Iar bărbații să le ferească pe femeile lor de îmbrăcămintea indecentă, căci vor da socoteală în ziua Judecății. Femeile cere intră în biserica lui Dumnezeu îmbrăcate necuviincios și fără de rușine, fac voia diavolului. Mai bine să nu calce pe la biserică, fiindcă în afară de faptul că nu au nici un folos din asta, îi vatămă și îi smintesc și pe ceilalți credincioși din biserică.
Îmi pare rău că sunt nevoit să cercetez și să mustru. Nu vreau acest lucru, și poate că-i întristez pe cei răspunzători de asta. Dacă nu v-aș iubi, nu v-aș cerceta. Îndreptați-vă și atunci voi înceta și eu să cercetez. Vai mie dacă voi tăcea, văzând asemenea fărădelegi!

Când rușinea femeilor va dispărea
Într-o carte veche pe care am găsit-o cu mulți ani în urmă, am citit printre altele că, atunci când ucenicii L-au întrebat pe Domnul nostru Iisus Hristos când se vor întâmpla în lume semnele înfricoșătoare ale celei de-a Doua Veniri, când dragostea multora se va răci și credința va pieri, Domnul le-a spus, printre altele: “atunci când femeile vor deveni bărbați și bărbații femei“.
Și Sfântul Ioan Gură de Aur, atunci când niște creștini l-au întrebat când va fi a Doua Venire, le-a răspuns: “Când rușinea femeilor va dispărea, atunci ziua Judecății va fi aproape“. Aceste profeții ale Domnului nostru Iisus Hristos și ale Sfântului Ioan Gură de Aur și ale altor prooroci, apostoli, Sfinți Părinți, despre care am vorbit mai devreme, se împlinesc astăzi cu precizie.

De aici încolo încetează să te mai vopsești
Ca părinte duhovnicesc, am îndatorirea și responsabilitatea să-i povățuiesc pe fiii mei. Te povățuiesc deci ca de aici încolo să încetezi a-ți mai vopsi buzele, unghiile și fața și să rămâi cum te-a zidit Dumnezeu. Nu-ți dori să devii mai presus de Dumnezeu; fiindcă, atunci când te vopsești cu culori roșii, Îl hulești pe Dumnezeu. E ca și cum ai spune: “Dumnezeu n-a știut sau n-a putut să mă facă cu buze sau unghii roșii; și ceea ce n-a putut să facă Dumnezeu, o voi face eu, ca să par mai frumoasă să mă admire și prețuiască bărbații și femeile fără minte și să-mi spună că sunt <<femeie fermecătoare>>, modernă, nu înapoiată“. Însă în felul acesta îl întristezi pe Dumnezeu și pe mine, părintele tău duhovnicesc, și pe toți oamenii cuminți și cu frică de Dumnezeu, și-l bucuri pe diavol și pe oamenii neînțelepți, bărbați și femei.
Așadar, dacă Îl iubești pe Dumnezeu și ți-e frică de Dânsul, dacă mă respecți și pe mine, părintele tău duhovnicesc, din clipa aceasta în care primești scrisoarea mea, să încetezi a te mai vopsi. Și să-ți împodobești de aici încolo sufletul cu smerenie, cuvioșenie și virtuți. Atunci se va bucura și Dumnezeu, și îngerii, și Maica Domnului, și sfinții, și te vor ocroti și învrednici să intri în Împărăția Cerurilor.
Însă dacă vei urma moda și te vei lua după femeile moderne, ca acuma, când le imiți vopsindu-te, le vei imita și la fumat, și la jucat cărți și la altele, care sunt scârboase chiar și când le amintește cineva”.
( [COLOR=#000066]“Ne vorbește Părintele Filothei Zervakos”[/COLOR], Ed. Cartea Ortodoxa-Egumenita, 2007, cap. “Îmbrăcăminte“)
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #49  
Vechi 16.05.2009, 09:53:42
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
[COLOR=#000066][/COLOR]




Când rușinea femeilor va dispărea
Într-o carte veche pe care am găsit-o cu mulți ani în urmă, am citit printre altele că, atunci când ucenicii L-au întrebat pe Domnul nostru Iisus Hristos când se vor întâmpla în lume semnele înfricoșătoare ale celei de-a Doua Veniri, când dragostea multora se va răci și credința va pieri, Domnul le-a spus, printre altele: “atunci când femeile vor deveni bărbați și bărbații femei“.
Și Sfântul Ioan Gură de Aur, atunci când niște creștini l-au întrebat când va fi a Doua Venire, le-a răspuns: “Când rușinea femeilor va dispărea, atunci ziua Judecății va fi aproape“. Aceste profeții ale Domnului nostru Iisus Hristos și ale Sfântului Ioan Gură de Aur și ale altor prooroci, apostoli, Sfinți Părinți, despre care am vorbit mai devreme, se împlinesc astăzi cu precizie.
Observam din nou o profetie care are loc cu deosebire in ultimele zeci de ani. Pana prin anii '60 parca oamenii mai aveau simtul moralului, lumea se imbraca mai normal, adica mai decent. Interesant este ca fusta mini a aparut in anii '60: http://custil.blogspot.com/2009/03/c...ale-modei.html

De la expunerea picioarelor pana la dezgolirea pieptului si mai apoi a fundului si a intregului corp prin purtarea hainelor mulate nu a fost decat un pas. Si cand te gandesti ca Ioan Gura de Aur le condamna pe femeile care veneau la biserica cu capul descoperit... :)

In mod ciudat, toate astea se intampla dupa 1950 (reinfiintarea statului evreu) si ma gandesc daca suntem noi intr-adevar ultima generatie de care vorbea Mantuitorul profetind semnele sfarsitului: nu va trece neamul acela pana nu vor fi toate acelea...

Si daca nu s-au implinit inca multe semne, este timp in urmatorii 20 de ani maxim.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 25.05.2009, 16:14:33
Maleahi Maleahi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 25.05.2009
Mesaje: 24
Implicit

În Luca 21, la fel și în alte texte biblice, ne este spus ce se va întâmpla în necazul cel mare: „ Vor fi semne în soare, în lună și în stele. Și pe pământ va fi strâmtorare printre neamuri, care nu vor ști ce să facă la auzul urletului mării și al valurilor; oamenii își vor da sufletul de groază, în așteptarea lucrurilor care se vor întâmpla pe pământ; căci puterile cerurilor vor fi clătinate (vers. 25-26). ”

Noi nu putem să descriem detaliat catastrofele neînchipuite și judecățile apocaliptice de mânie prezise în Sfânta Scriptură, care vor veni asupra omenirii nelegiuite după răpirea Bisericii-Mireasă a lui Isus Hristos. Domnul Dumnezeu le-a poruncit oamenilor să-și supună pământul pe care li l-a dat, și să trăiască în părtășie cu El. Despărțit de El, omul distruge pământul și pe sine însuși. Specialiștii vorbesc îngrijorați despre poluarea aerului, apei și pământului, despre pericolul apariției unei găuri în stratul de ozon, despre efectul de seră prin care va izbucni o catastrofă climatică până la distrugerea stratului de ozon din care cauză lumina soarelui va fi de șapte ori mai mare decât de obicei, conform proorociilor Sfintei Scripturi. Așa este scris: „ Și lumina lunii va fi ca lumina soarelui, iar lumina soarelui va fi de șapte ori mai mare (ca lumina a șapte zile), când va lega Domnul vânătăile poporului Său, și va tămădui rana loviturilor lui (Isa. 30:26). ”

Văzătorului Ioan i s-a arătat aceasta pe insula Patmos în următorul tablou: „ Al patrulea înger a vărsat potirul lui peste soare . Și soarelui i s-a dat să dogorească pe oameni cu focul lui. Și oamenii au fost dogoriți de o arșiță mare, și au hulit Numele Dumnezeului care are stăpânire peste aceste urgii, și nu s-au pocăit ca să-I dea slavă (Apoc. 16:8-9). ” În timpul acela ziua harului și a mântuirii va fi trecută, astfel încât oamenii nu se vor mai putea întoarce la Dumnezeu. Va fi pentru mulți o trezire îngrozitoare, un prea târziu pentru totdeauna.

După ce va pârjoli suprafața pământului, soarele se va transforma în întuneric, căci așa este scris: „ soarele se va preface în întuneric, și luna în sânge, înainte ca să vină ziua Domnului, ziua aceea mare și înfricoșată. ” (Ioel 2:30, Fap. 2:20). „ Soarele s-a făcut negru ca un sac de păr, luna s-a făcut toată ca sângele, și stelele au căzut din cer pe pământ, cum cad smochinele verzi din pom, când este scuturat de un vânt puternic Împărații pământului, domnitorii, căpitanii oștilor, cei bogați și cei puternici, toți robii și toți oamenii slobozi s-au ascuns în peșteri și în stâncile munților. Și ziceau munților și stâncilor: ,Cădeți peste noi, și ascundeți-ne de Fața Celui ce șade pe scaunul de domnie și de mâna Mielului; căci a venit ziua cea mare a mâniei Lui, și cine poate sta în picioare?‘ (Apoc. 6:12-17). ”

Așa cum Dumnezeu în dragostea și mila Lui, i-a dat omenirii posibilitatea de salvare prin intrarea în corabie în timpul lui Noe, înainte de catastrofa inevitabilă a potopului, tot așa Cuvântul lui Dumnezeu ne arată cum putem scăpa de pieirea neașteptată, găsind salvare în Isus Hristos (1. Pet. 3). Aceia care cred mesajul Evangheliei Lui și se lasă pregătiți, vor primi putere să scape de toate lucrurile acestea care se vor întâmpla, și vor fi luați în măreție la El (Luca 21:34-36). Din această legătură face parte și expresia lui Isus Hristos: „ Când vor începe să se întâmple aceste lucruri, să vă uitați în sus, și să vă ridicați capetele, pentru că izbăvirea voastră se apropie (Luca 21:28). ”
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnele mortii Ionut27 Generalitati 9 14.10.2013 18:34:53
Stiinta si razboiul sfarsitului lumii JustNicol Generalitati 3 29.07.2012 22:04:18
Semnele propovaduirii. ClaudiuT Din Noul Testament 3 09.09.2009 14:01:43
Apropierea sfarsitului ? Matei21 Generalitati 102 07.02.2008 13:27:59
SEMNELE TIMPULUI Laurentiu Generalitati 47 16.12.2006 21:20:15