Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.08.2011, 05:38:01
daniel daniel  is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.06.2010
Mesaje: 31
Implicit In cautarea unor persoane disparute...

Buna,

Daca s-a confruntat cineva cu cautarea unor persoane disparute (doua la numar) si a fost ajutat in vreun fel de vreun preot sau vreun calugar ...il rog sa ma ajute cu ceva informatii. E o cautare care dureaza de vreo 20 de ani, se face rugaciune, se dau acatiste...Suntem intr-o fundatura cu cautarile, autoritatile de declara incapabile sa gaseasca persoanele respective si familia vrea sa stie daca macar mai traiesc. Situatia e mai complexa si v-as ruga pentru un pic de ajutor in masura posibilului...Multumesc!
__________________
Sfinte Ierarhe Nicolae, mare facatorule de minuni, binecuvanteaza-ne pe noi, pacatosii.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.08.2011, 08:24:32
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Buna Daniel!
Imi pare rau ca treceti prin asa ceva si sper ca bunul Dumnezeu sa ingaduie ca cele doua persoane sa fie in viata si sa fie gasite cu bine!
Daca te referi la autoritatile din Romania,respectiv la Politie,sa stii ca nu ma mir,chiar si fara sa fie incurcata situatia precum spui,ca nu sunt rezultate.
Nu vreau sa jignesc pe cineva,sunt,insa mai rar,printre ei oameni care isi dau interesul,care sunt sufletisti si chiar cred in ceea ce fac,insa de cele mai multe ori nu!Iar asta o spun cu amar dupa niste experiente personale (una nu mai departe de anul trecut!).
Daca vreti sa aflati ceva,cel mai bine familia sa ia problema in propriile maini,chiar daca presupune un efort mai mare,chiar si financiar.Pot incepe sa investigheze singuri si in paralel sa apeleze si la o firma serioasa de detectivi particulari.Si de ce nu,sa raspandeasca aceasta istorie cat mai mult si poate cineva,undeva a vazut,a auzit ceva...mass media poate fi de ajutor in acest caz.
20 de ani sunt multi,depinde si de varsta pe care o aveau cei doi cand au disparut,insa sanse sa fie gasiti eu spun ca sunt.Acum nu stiu care a fost situatia,daca au disparut pentru ca ceva li s-a intamplat sau au ales ei sa plece si sa li se piarda urma.Sunt situatii delicate,insa nu disperati,niste informatii trebuie ca exista undeva,trebuie gasita doar modalitatea de a ajunge la ele si ca apelul familiei sa fie auzit de cei care le detin,care isi pot aminti ceva.
Si deasemenea este bine ca va ganditi si la rugaciune,caci fara Dumnezeu nimic nu se rezolva,iar acatistele pe care le-a recomandat cristiboss pe celalalt topic,dar si acatistul Maicii Domnului pot fi de mare folos!
Dumnezeu sa va ajute sa gasiti raspuns la intrebarile voastre,indiferent care ar fi el!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.08.2011, 09:00:08
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Ai citit in VT in Iona cum anume l-au gasit marinarii pe Iona?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.08.2011, 09:42:15
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

S-a intamplat si in familia noastra aceasta tragedie,sa-l pierdem pe bunicul...
Dansul era bolnav de sindromul Alzheimer si nesupraveghiat,intr-o dimineata a plecat si nu s-a mai intors.
Numai rugaciunile fierbinti ale mamei au ajutat sa fie gasit(nu au fost acatiste sau interventii la anumiti preoti,ci doar simple rugaciuni catre Dumnezeu).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.08.2011, 10:12:50
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Daniel,ti-am trimis si un mesaj privat,te rog sa iti verifici mesageria.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.09.2011, 16:14:46
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Daniel,inarmati-va cu multa,multa rabdare....de ceva vreme am fost in cautarea unei persoane pe care nu am vazut-o de 40 de ani.Ultima data cand ne-am vazut aveam eu 15,16 ani iar ea 14,cred...eu mi-am urmat drumul,am plecat,anii au trecut ....intoarsa acasa am inceput sa-mi caut prietenii din copilarie,din adolescenta,cei care mai sunt...si uite asa am inceput sa caut o ea,stiam ca o cheama Augusta...si cam atat.Am inceput cautarile pe cont propriu stiind ca detectivii particulari costa ,nu mult ci foarte mult,..vorbesc aici nu de pretul informativ ci de pretul final,dupa terminarea investigatiilor.Toate cautarile mele au esuat la inceput...apoi am aflat liceul pe care l-a facut si gandindu-ma ca se fac intalniri la 10/20/30...ani de la terminarea liceului..asa am ajuns la cel care se ocupa cu acele intalniri si care avea datele de contact la toti .Am aflat orasul ,cartierul ,numele de familie si cu aceste informatii am plecat la drum...fiecare bloc,fiecare scara...si caldura.In 22 august fiind ziua mea ,mi-am facut cel mai frumos cadou,am gasit-o pe Augusta.De fapt am gasit blocul in care locuieste,i-am lasat o scrisoare cu datele mele de contact pentru ca nu pot intra cu bocancii in viata nimanui..dupa 40 de ani.Dupa cateva zile a sunat,am vorbit mult,mult si acum urmeaza sa ne intalnim.Se poate Daniel,se poate...Rugati-va si Bunul Dumnezeu sa va ajute!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 20.12.2013, 11:24:13
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Persoana disparuta! cel care o vede va rog sa anunte la telefon 0727 471 588 !
Va rog sharuiti imaginea si mesajul:
Semnalmente: Viorica Dumitrascu, 65 ani, 1,65 metri, constitutie robusta, bruneta, imbracata cu jacheta albastru inchis si pantalon negru. A disparut ieri, 19 decembrie 2013 la ora 15.00 in zona Cora Pantelimon - Vergului - Costin Georgian.

Apel:0727 471 588

(va rog daca puteti sa postati anuntul si pe paginile dvs de Facebook. Familia este disperata, poate o vede cineva.
Doamna are cancer si a lasat bilet de adio Sa ne rugam Domnului sa nu lase sufletul ei sa se piarda.
Attached Images
File Type: jpg 1505545_10202354456290464_1979731892_n.jpg (18,0 KB, 4 views)
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #8  
Vechi 20.12.2013, 12:07:40
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Persoana disparuta! cel care o vede va rog sa anunte la telefon 0727 471 588 !
Va rog sharuiti imaginea si mesajul:
Semnalmente: Viorica Dumitrascu, 65 ani, 1,65 metri, constitutie robusta, bruneta, imbracata cu jacheta albastru inchis si pantalon negru. A disparut ieri, 19 decembrie 2013 la ora 15.00 in zona Cora Pantelimon - Vergului - Costin Georgian.

Apel:0727 471 588

(va rog daca puteti sa postati anuntul si pe paginile dvs de Facebook. Familia este disperata, poate o vede cineva.
Doamna are cancer si a lasat bilet de adio Sa ne rugam Domnului sa nu lase sufletul ei sa se piarda.
S-a intors acasa mama prietenei mele dupa 20 de ore de absenta. Mare este mila Domnului, rugaciunile ne-au fost ascultate. Familia multumeste din suflet tuturor celor care s-au rugat pentru ea. Slava Lui Dumnezeu si sfintilor Lui.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
în căutarea unui duhovnic... myself00 Generalitati 10 28.05.2012 02:53:07
Rugaciune gasire persoane disparute !? daniel Rugaciuni 1 29.08.2011 07:42:05
cautarea adevarului camiann Generalitati 39 06.02.2009 19:15:52
in cautarea unui loc de munca enia Intamplari adevarate 3 28.12.2006 15:46:36
cautarea danyA Secte si culte 4 15.12.2006 21:01:07