Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.12.2023, 22:23:14
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit Motivează o carte buna de nutritie?Ce efect ar trebui sa aiba o carte de nutritie?

Cartile de nutritie te motivează macar sa nu mai mănânci prostii adică sucuri și dulciuri? Ce efect are o carte de nutritie?
Măcar sa scap de obiceiul de a consuma dulciuri și sucuri daca tot e imposibil pe buna dreptate pentru mine personal sa îmi schimb total stilul de viata alimentar nesănătos.Eu as vrea ca o carte de genul sa ma motiveze enorm,sa ma ambitioneze intr-un fel sa renunț la nesănătos și sa adopt putin sport în program mai degrabă decât sa ma învețe minuțios chestii.Defaot eu zic asa pentru ca eu am nevoie cel mai mult de motivație și voința în viata. Daca le-as fi avut ca ceilalti oameni aveam cu totul o alta viata mult mai frumoasa si productiva

Last edited by tigeratlantic9; 30.12.2023 at 22:25:46.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.12.2023, 07:56:58
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Cartile de nutritie te motivează macar sa nu mai mănânci prostii adică sucuri și dulciuri? Ce efect are o carte de nutritie?
Măcar sa scap de obiceiul de a consuma dulciuri și sucuri daca tot e imposibil pe buna dreptate pentru mine personal sa îmi schimb total stilul de viata alimentar nesănătos.Eu as vrea ca o carte de genul sa ma motiveze enorm,sa ma ambitioneze intr-un fel sa renunț la nesănătos și sa adopt putin sport în program mai degrabă decât sa ma învețe minuțios chestii.Defaot eu zic asa pentru ca eu am nevoie cel mai mult de motivație și voința în viata. Daca le-as fi avut ca ceilalti oameni aveam cu totul o alta viata mult mai frumoasa si productiva
Doamne Iisus Hristoase, Fiule al lui Dumnezeu, pe mine, pacatosul, miluieste-ma!

Nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni, insa mie incepe sa-mi devina tot mai clar ca problemele tale:

-ca esti obez,
-ca mananci dulciuri incontinuu si bei sucuri gazoase,
-ca nu-ti poti controla viata si nervii,
-ca esti necredincios fiindca (desi esti botezat) L-ai inclus pe Dumnezeu in viata ta doar ca sa ai pe cine acuza,


au debutat in mediul tau familial (parintesc).
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
Răspunde