Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.06.2018, 16:57:49
Carina Laura Carina Laura is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Mesaje: 56
Implicit comedii? crestine..😊

Buna, am vrea sa sărbătorim 1 iunie in parohie si printre altele ne-am gândit si la proiector de film in aer liber...copii au varste ibtre6-13 ani majoritatea, clar le-ar plăcea ceva"la moda", dar pt ca ne dorim sa aiba si foloase duhovnicesti, ma întrebam daca nu exista vreun film dragut, gen comedie, insa cu tenta crestina, sau un film crestin cu momente haioase mai bine zis..😊
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.06.2018, 09:08:56
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Cu cearta in familie, s-a rezolvat ?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.06.2018, 00:56:12
Carina Laura Carina Laura is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Mesaje: 56
Implicit

As vrea sa se rezolve asa usor si repede..😐, deocamdată fac ce tine de mine si cat pot ca sa evit discutiile, desi motivetot apar...am mare nădejde ca daca ajung in tara peste 2sapt si ajung la parintii mei de suflet ma vor sfătui mai pe larg..si poate chiar vor ajunge si ka sufletul lui...schimbarea omului e grea...greu ne schimbam pe noi insine, d-apăi pe altii...pana atunci fac ce pot.😊 Imi ridica moralul sa ma implic in activitatile din parohie, asa simt ca sunt utila si ca fac si eu ceva bun pt cei din jur😊.Pana la urma s-a ales un filmulet animat, Inside Out (2015) , nu cred ca e in ideea mea, dar părintele stie mai bine...oricum eu raman interesata de genul de filmulete crestine, dar si atractive pt copii...ma gândesc ca e ft important sa li se ofere o alternativa pozitiva la tot ce ii atrage si nu e asa bun...Seara linistita tuturor!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare