Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 13.09.2011, 15:53:28
Nenumitul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit



Last edited by Nenumitul; 18.11.2011 at 14:56:54.
Reply With Quote
  #72  
Vechi 14.09.2011, 01:17:31
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_andrei Vezi mesajul
....
in majoritatea cazurilor virusul HIV este cel care declanseaza boala. Insa, privind dpdv farmacotoxicologic, trebuie luati in vedere toti factorii care pot provoca acest sindrom (pt a se intelege mai bine ce medicamente se administreaza si cum trebuie acestea sa functioneze). Si atunci, prin cercetari aprofundate, reiese ca exista si factori carentiari, factori toxici (droguri, alcoolism cronic, exces de nicotina), precum si factori iatrogeni/medicamentosi (unele antibiotice, corticosteroizi) care distrug sistemul imunitar si astfel se instaleaza sindromul numit SIDA. Nu vorbesc aiureli. Sunt student la facultatea de farmacie, iar ceea ce spun aici sunt informatii date de catre profesorul nostru la curs.
Nu vreau sa dau informatii eronate, insa asta e adevarul. ...

nu in toate cazurile?

deci exista SIDA in absenta infestiei HIV?

asta inteleg ca sustii
Reply With Quote
  #73  
Vechi 18.09.2011, 01:24:21
audsoarele audsoarele is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.09.2011
Mesaje: 19
Question Incep prin a preciza ca nu sunt homosexual si nici nu am tendinte homosexuale

Citat:
În prealabil postat de philalex Vezi mesajul
toate bolile sunt consecinta pacatelor.....
Cu siguranta nu poate fi asa.
Citat:
iar sida....e una dintre ele....poate fi consecinta pacatului homosexualitatii...
Presupun ca ai preferinte "normale" din punct de vedere biblic, dar sunt convins ca daca te-ar injecta cineva cu virusul HIV nu te-ar ocoli sindromul imunodeficientei dobandite.
Citat:
dar mai sunt si altele....
Nu sunt la curent sa existe o boala specifica paganilor, pedofililor, hotilor sau criminalilor. Aceste categorii de ce au fost ocolite?
Citat:
asa a fost si in Sodoma si Gomora
De fiecare data aud de Sodoma si Gomora. Din moment ce inca exista homosexuali (si oameni desfranati, in general), distrugerea celor 2 a fost destul de inutila.
Reply With Quote
  #74  
Vechi 18.09.2011, 02:41:17
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
daca era doar la gay, cum s-a transmis si la femei?
mmm...sange?stii,cu seringi infestate si alte chestii d-astea.acum nu stim exact unde s-a transmis de fiecare data de la homosexuali la ceilati.dar seringi si bisexualitate par explicatii destul de logice pentru mine,la majoritate cazurilor..
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 18.09.2011, 17:10:18
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
mmm...sange?stii,cu seringi infestate si alte chestii d-astea.acum nu stim exact unde s-a transmis de fiecare data de la homosexuali la ceilati.dar seringi si bisexualitate par explicatii destul de logice pentru mine,la majoritate cazurilor..
asta stiam si eu.
dar spune-mi, la copii tot ca pedeapsa a ajuns aceasta boala.
Reply With Quote
  #76  
Vechi 18.09.2011, 21:59:15
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
asta stiam si eu.
dar spune-mi, la copii tot ca pedeapsa a ajuns aceasta boala.
Defapt am citit despre uluitorul fapt ca unii copii infectati cu HIv AU SANSA ca dupa cativa ani,daca sunt ingrijiti corespunzator sa fie testati negativ fata de HIv!
Imi pare rau ca nu mai gasesc linkul,era pe pagina unei asociatii americane de voluntariat in Africa.

Pana la urma,ne punem intrebarea ce anume stim cu adevarat despre acest flagel??
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 19.09.2011, 15:57:12
audsoarele audsoarele is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.09.2011
Mesaje: 19
Exclamation Poate fi o lectura interesanta

Pentru cine are timp si chef sa se documenteze
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...7.01910.x/full
Reply With Quote
  #78  
Vechi 19.09.2011, 23:45:49
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Defapt am citit despre uluitorul fapt ca unii copii infectati cu HIv AU SANSA ca dupa cativa ani,daca sunt ingrijiti corespunzator sa fie testati negativ fata de HIv!...
asta nu inseamna ca s-au vindecat, e doar gunoiul ascuns sub pres
Reply With Quote
  #79  
Vechi 19.09.2011, 23:56:26
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
asta stiam si eu.
dar spune-mi, la copii tot ca pedeapsa a ajuns aceasta boala.
se transmite de la parinti.ca alte boli de genul asta.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #80  
Vechi 20.09.2011, 12:57:17
audsoarele audsoarele is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.09.2011
Mesaje: 19
Lightbulb Nu intotdeauna

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
se transmite de la parinti.ca alte boli de genul asta.
Se poate spune asta doar in cazul necredinciosilor saraci si sub nicio forma cand e vorba de homosexuali care (nu-i asa?) nu pot face copii.

"The transmission of HIV from mother to child can be reduced significantly through use of antiretroviral treatment during pregnancy and delivery, and by their infants after birth. Sadly, in 2005, less than 9% of pregnant women with HIV in low- and middle-income countries received antiretroviral prophylaxis to prevent mother to child transmission."

"In industrialized nations, the use of HAART in pregnant women along with an optimal package of interventions, including cesarean section and formula feeding, has reduced the rate of mother-to-child transmission of HIV-1 from about 25 percent to 1 to 2 percent." Citat din: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe048128
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
PACATUL - Lucrare a lui Dumnezeu OmuBun Pocainta 18 04.12.2016 22:32:26
Pedeapsa pentru pacate Florin-Ionut Pocainta 147 02.11.2013 16:06:22
Divortul- poate fi considerat pedeapsa a lui Dumnezeu?! leonard78 Generalitati 37 24.05.2011 22:19:44
Cutremurele sunt pedeapsa lui Dumnezeu? sophia Generalitati 30 08.06.2010 23:32:25
Pedeapsa pentru vrajitorie ! cristiboss56 Vrajitoria 0 17.12.2008 20:55:01