Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #7  
Vechi 04.10.2010, 01:11:07
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Maicuta Noastra

Maicuta Noastra (cum imi place mie sa-i spun) mi-a ajutat si mie in nenumarate randuri, atunci cand eram in momnete de ispita, ratacire sau aveam alte probleme si m-a alinat sau luminat cum n-am sperat.
Pe mine mama mea naturala m-a parasit cand eram f mica, iar Maicuta Domnului a fost Mama mea de suflet, impreuna cu bunica mea care m-a crescut, Dumnezeu s-o odihneasca in pace!

P.S.
Va multumesc domnule Cristi pt ca ati deschis acest topic. Intr-adevar suntem niste privilegiati noi, cei care credem in Maicuta Sfanta, si-o avem ajutatoare si mijlocitoare si ar trebui sa-i multumim lui Dumnezeu pt ca ne-a dat-O.

Maicuta buna, lumineaza-ne pe noi ce scriem pe acest forum sa nu cadem in pacatul mandriei, deschide-ne ochii sa vedem barna cea mare care ne jeneaza, ci nu aschia din ochii celor de langa noi! Da-ne blandete si puterea de ierta!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cu ajutorul nostru, un copil ar putea sa-si implineasca un vis N.Priceputu Umanitare 60 29.10.2016 00:53:16
Drumul Crucii, Calea Pocaintei, nevointele duhovnicesti. alexmatei Spiritualitatea ortodoxa 0 16.03.2012 20:22:04
Si ei au nevoie de ajutorul nostru.... silvia55 Umanitare 0 08.09.2011 00:30:10
Un copil curajos are nevoie de ajutorul nostru E_my Umanitare 27 05.01.2011 20:54:54
un preot are nevoie de ajutorul nostru cristy Umanitare 3 15.10.2009 11:36:32