Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.08.2011, 12:19:04
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Ceva ce mie mi-a folosit!

NOVENA CATRE PREASFANTA INIMA A LUI ISUS HRISTOS

1.O, Isuse al meu, care ai zis:, , ADEVAR zic voua cereti si veti primi, cautati si veti gasi, bateti si vi se va deschide" iata ca eu bat, eu caut si cer HARUL........
Tatal nostru........, Nascatoare de D-zeu................., Marire....

PREASFANTA INIMA A LUI ISUS HRISTOS EU AM INCREDERE SI SPRERANTA IN TINE!


2. O, ISUSE al meu care ai zis:, , ADEVAR zic voua , tot ce veti cere de la TATAL MEU in numele MEU -veti primi", iata ca eu vin la TATAL TAU , in numele TAU sa cer HARUL........
Tatal nostru........, Nascatoare de D-zeu................., Marire....

PREASFANTA INIMA A LUI ISUS HRISTOS EU AM INCREDERE SI SPRERANTA IN TINE!


3. O ISUSE al meu care ai zis :, , ADEVAR zic voua , cerul si pamantul vor trece dar cuvintele mele nu vor trece ( niciodata), " iata ca eu ma sprijin pe infaibilitatea cuvintelor TALE si cer HARUL....................
Tatal nostru........, Nascatoare de D-zeu................., Marire....

PREASFANTA INIMA A LUI ISUS HRISTOS EU AM INCREDERE SI SPRERANTA IN TINE!

RUGACIUNE

O Preasfanta Inima a lui ISUS , careia ii este imposibil sa nu aiba mila de cei nenorociti, ai mila de noi sarmanii pacatosi si acorda-ne HARUL pe noi Ti-l cerem prin mijlocirea Inimii Neprihanite a Preacuratei Fecioare Maria , Mama Ta si a noastra mult iubita.
Sfinte Iosife, Tata nutritor al Inimii preasfinte a Lui Isus, roaga-te ptr noi.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.07.2014, 11:56:08
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Angry Pt persoane disparute

Stie cineva o rugaciune potrivita pt cand dispare cineva de acasa? Ma refer la oameni, nu animale :). Mentionez ca persoana adisparut din propria casa, nu statea la altcineva (daca pleca din casa mea...as fi zis capoate s-a suparat de ceva), si nu are obiceiul asta (petrecaret). Azis doar ca are o treaba. Mie mi se par tare dubioase astfel de treburi, si ingrijoratoare (:. Nu a mai lipsit niciodata de acasa peste noapte, fara sa stiu de el, si atunci a fost la pescuit sau odata cu un tovaras dupa marfa, si am stiut dinainte, mi-a spus. Nici nu are obicei sa bea, chefuiasca, joace, etc (dc era frate-miu putea fi la vreo bauta/ gagica), si nici nu a fost pana acum implicat in activitati infractionale, dar, cine stie, se pare ca totul are un inceput (:

Last edited by fallen; 11.07.2014 at 12:09:58.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 11.07.2014, 13:00:34
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Nu trebuie să existe o rugăciune formulată de altcineva neapărat. Poți să te rogi cu propriile tale cuvinte, pentru nevoile tale specifice.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 11.07.2014, 13:43:16
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Desigur rugciunea este necesara dar eu zic sa suni la politie.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 17:12:08
Dezlegari ,,speciale" in posturi Hector Postul 17 30.07.2012 12:32:32
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 08:26:42