Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #911  
Vechi 11.06.2012, 16:54:01
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
sau să se sacrifice pentru noi ca să nu ajungem ca Grecia.
Boc: "Noi ne-am sacrificat imaginile".
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #912  
Vechi 11.06.2012, 16:56:32
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
.

Sfinți au existat și există și vor exista întotdeauna!
uite afirmatia ta. Dupa cum vezi tu ai zis ca PDL-istii sunt sfinti (aici era vorba despre politicieni). Si DA, TOATA actuala clasa politica este VINOVATA...afara de PP DD care este nou infiintat si nu a fost la guvernare
  #913  
Vechi 11.06.2012, 17:06:03
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Uite asta e tactica lor, sunt prinși la furat de către echipa lui Boc și atunci îl scot pe Boc hoț agresiv... exact la fel cum l-au scos pe Băsescu violent față de copiii care cântau ode pentru Iliescu... și-și băgau botul prea aproape de femeile oropsite de căpușele roșii.

Chiar n-ar fi trebuit să le tragă Băsescu câte un dos de palmă la toți copiii tâmpiți ai României care au ajuns să aduleze torționarii mai ceva ca în comunismul lui Ceaușescu... ăștia de azi o fac din liberă alegere... și ei sunt convinși iată că fac bine... ei doar cred ca credoolii.

Unde a dispărut dreapta credință din această țară? V-a înghițit-o bârfa vicleană lansată de puii căpușei roșii.

Acum e gonflată la maxim ca o gogoașe înfuriată... pe Boc și pe Falcă. Urmează explozia sau implozia.

Ăștia or să-l scoată hoț... așa cum au procedat cu Anastase deși atunci au tulit-o din sală fără să-și facă datoria stabilită prin cutumă de a număra parlamentarii prezenți ai puterii.

Voi ați crezit și atunci că ea a furat căci ați numărat pe TV... dar dreptate n-ați avut căci ea nu era datoare să numere decât la dorința și contestația opoziției. Băieții însă plecaseră din sală.

Credeți-i în continuare... vai vouă!

Adică asta... dragă Adriana din Cluj, hoțul strigă prindeți hoții, violatorii și trădătorii și impostorii suspendă pe trădătorul de Băsescu... vinovați se dezvinovățesc viclean învinovățind ca să devi ridicol încercând să te dezvinovățești...

Chiar nu vreți să vedeți? Vă place să vă lăsați păcăliți sperând că veți păcăli și voi împreună cu ei?

Vă furați singuri căciula și vă tăiați craca de sub picioare.

E treaba voastră... nu vreau să vă dau lecții sau să vă scap. Doar Domnul vă scapă... dacă îi cereți, dacă strigați către El.
  #914  
Vechi 11.06.2012, 17:10:56
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
uite afirmatia ta. Dupa cum vezi tu ai zis ca PDL-istii sunt sfinti (aici era vorba despre politicieni). Si DA, TOATA actuala clasa politica este VINOVATA...afara de PP DD care este nou infiintat si nu a fost la guvernare

Fraza mea e perfectă: ''Sfinți au existat și există și vor exista întotdeauna!'' căci este luată din perfecțiunea Lui Dumnezeu.

Ea nu se referă explicit la PDLiști ci la sfinți, iar logica ta iliesciană că toți sunt vinovați sau musai numai ceilalți nu crezi că scârțâie dacă o tot freci pe aici de gresie?

Nu toți sunt vinovați, unii au făcut bine alții rău, unii sunt fiii celui rău, sunt neghine iar alții sunt fiii Luminii!

Nu pricepi că ei împroașcă totul cu mocirla lor ca să-și mențină scaunele lăsând impresia că a fi ticălos și viclean e normal, și ca să se poată ascunde mai bine... e greu când ești plin de otravă din aluatul fariseilor, atunci nu ai cum să deosebești binele de rău, negrul de alb și pe fiii Luminiii față de cei ai întunericului.

E greu fiindcă nu vrei... să crezi!

Last edited by vsovivi; 11.06.2012 at 17:13:50.
  #915  
Vechi 11.06.2012, 17:18:59
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Boc: "Noi ne-am sacrificat imaginile".
Nu știu de ce râzi crezând că e un umor absurd sau involuntar, defapt asta înseamnă că și-au sacrificat partidul în plină criză pentru binele comun, a fost singurul care să-și asume, restul au dat bir cu fugiții iar apoi făceau grevă... parlamentară... adică lor nu le convenea că sunt în opoziție și atunci au dat lovitură de stat, de parlament și de guvern prin tranzacții între proxeneți, cumpărând și vânzând curvele politice. Tu sigur că n-ai înțeles și le-ai crezut minciunile, că defapt ei se sacrifică pentru popor.

Se vede că ești nedrept prin ironiile tale, ești nedrept pe nedrept... deci tu râți de cel ce a sprijinit craca din dud pe care stăteai ca să nu se rupă cu tine... lasă că vin ăștia 'drepții' și ți-o taie... stai liniștit și te distrează... precis o să scapi! Te prinde un uslaș în brațe, o să-și sacrifice funcția pentru tine.

Cât de aiurea pricepeți... cât de mult răstălmăciți faptele, vorbele... nu vă doare ceea ce faceți inimilor voastre?
Sigur că e mai simplu să fi nedrept și să te dai drept pe nedrept. E calea cea largă... acum sunteți aproape toți pe ea.

Last edited by vsovivi; 11.06.2012 at 17:25:03.
  #916  
Vechi 11.06.2012, 18:09:01
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

N-ai obosit?
  #917  
Vechi 11.06.2012, 21:22:05
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Fraza mea e perfectă: ''Sfinți au existat și există și vor exista întotdeauna!'' căci este luată din perfecțiunea Lui Dumnezeu.

Ea nu se referă explicit la PDLiști ci la sfinți, iar logica ta iliesciană că toți sunt vinovați sau musai numai ceilalți nu crezi că scârțâie dacă o tot freci pe aici de gresie?

Nu toți sunt vinovați, unii au făcut bine alții rău, unii sunt fiii celui rău, sunt neghine iar alții sunt fiii Luminii!

Nu pricepi că ei împroașcă totul cu mocirla lor ca să-și mențină scaunele lăsând impresia că a fi ticălos și viclean e normal, și ca să se poată ascunde mai bine... e greu când ești plin de otravă din aluatul fariseilor, atunci nu ai cum să deosebești binele de rău, negrul de alb și pe fiii Luminiii față de cei ai întunericului.

E greu fiindcă nu vrei... să crezi!
amice partial ai dreptate. Nu toti PDL-istii au facut rau cum nu toti PSD-istii si PNL-istii au facut la randul lor rau tarii. Unii dintre ei chiar sunt oameni onesti si de buna credinta. Dar astia sunt pe cale de disparitie. Chiar la mine in localitate este un consilier local de la PNL care este un profesor de folozofie foarte onest. Nu toti USL-istii sunt o apa si un pamant asa cum crezi tu, la fel cum nu toti PDL-istii sunt "sfinti" (asa cum iti doresti tu ca noi sa credem)
PS-in legatura cu acele taieri de salarii ale lui Boc, iti dau dreptate. ERAU NECESARE (precizez ca si eu sunt bugetar), chiar daca trebuiau aplicate proportional cu venitul fiecaruia. Aici a gresit PDL iar acum plateste
  #918  
Vechi 11.06.2012, 21:28:33
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Ce rastalmacim vsovivi si cu ce anume suntem nedrepti? Ca vedem anumite lucruri pe care ei ar vrea sa-le ascunda? Vino sa vizitezi, daca ai timp si chef, sa vezi orasele care-au fost conduse de PDL-isti, astia cinstitii si dreptii de care zici tu! Vino sa vezi strazi care sunt asfaltate de doar 2 ani de zile sa le vezi cum arata. Mai vino sa vezi si un parc de vreo 5000 mp pe care s-a cheltuit "doar" 9 milioane de euro pentru niste banci, alei, gazon si 2 arteziene muzicale. Dupa ce vei vedea toate astea verifica si declaratiile de avere ale edililor nostrii iar valoarea proprietatilor si a banilor din conturi tripleaza-le ca sa fie cele reale.
Ce proprietati a mostenit Falca mai vsovivi ca inainte de-a ajunge primar a fost foamea-n gat!
  #919  
Vechi 12.06.2012, 10:54:52
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Ce rastalmacim vsovivi si cu ce anume suntem nedrepti? Ca vedem anumite lucruri pe care ei ar vrea sa-le ascunda? Vino sa vizitezi, daca ai timp si chef, sa vezi orasele care-au fost conduse de PDL-isti, astia cinstitii si dreptii de care zici tu! Vino sa vezi strazi care sunt asfaltate de doar 2 ani de zile sa le vezi cum arata. Mai vino sa vezi si un parc de vreo 5000 mp pe care s-a cheltuit "doar" 9 milioane de euro pentru niste banci, alei, gazon si 2 arteziene muzicale. Dupa ce vei vedea toate astea verifica si declaratiile de avere ale edililor nostrii iar valoarea proprietatilor si a banilor din conturi tripleaza-le ca sa fie cele reale.
Ce proprietati a mostenit Falca mai vsovivi ca inainte de-a ajunge primar a fost foamea-n gat!
Pericolul înroșirii României nu vine de la ei ci de la voi înșivă, iată ai ajuns să pismuiești și să acuzi pe nedrept, așa cum te-au învățat ei să repeți modele gLumii, moda idolului meci superstițios ca să pariezi și sperând că o să câștige gladiatorul tău, din orbire pătimașe, nu vezi cum calci peste creștini și îi dai la lei... la fiare... la fiara roșie.

Deci pericolul este că acceptând USLașii trădători ca partid, defapt nu faci altceva decât să te învoiești cu toate fărădelegile și imposturile și minciunile și diversiunile... astfel că pericolul stă în credulitatea voastră.

Ce a făcut Antonescu slujind fiarei roșii, s-a amăgită că ei vor avea de câștigat sau dreapta... defapt PNLul și dreapta sunt marii perdanți... au făcut ca România să nu mai creadă în Dreptate și Adevăr ci în impostorii roșii, să recredibilizeze găinarii și derbedeii cu diplome foarte mari ce se trag din comunism, fosilele și dinozaurii, torționarii și nomenclatura.

Făcând niște calcule simple se poate observa:

PDL avea 30-35%, iar PNL în jur de 20% când erau singuri sau împreună.

Acum USL are 49% și PSD 11% și PNL 6% și deci per total, PSD+PNL=66%,

Dar cum PNL are în USL cam o treime din aleși rezultă că PNL are 16+5=21% iar PSD 45% la care se adaugă UNPR și PC cu 2-5, care îngroașă tot PSD-ul și PNL-ul, astfel PNL+PC=24% și PSD+UNPR=48%, iar PPDD care este tot de stânga populară are 10%.

Ce se observă?

Antonescu a adus stânga la putere care acum are:

48+10+3=61% iar PNL 21%, iar PC se adaugă sau la PSD sau la PNL, deci PNL reușind doar să-și conserve scorurile anterioare. Restul de 18% este PDL și UDMR...

Deci cârlanul de dreapta s-a iluzionat cu aritatea și a sacrificat dreapta ca să-și conserve și să-și scape pielea proprie și a găștilor sale. Votați-l voi. Iar acum măsurile de dreapta nu mai au nicio relevanță căci PSD abea așteaptă ca Antonescu să se despartă de ei și gata, deci Ponta nu mai are nicio spaimă și nicio motivație ce ar veni de la Bantonescu fumătorul.

În toamnă va fi la fel și mai rău căci Dumnezeu nu ne ferește de propria prostie și alegere astfel că parlamentul va fi 60% PSD și 30% PNL și 10% restul.

Deci iată cum strategia marelui fumător a fost menținerea la privilegii a PNLului, menținerea în opoziție la viitoarele parlamentare cu sacrificarea întregii drepte și a lor căci vor forma opoziția.

Mie puțin îmi pasă de dreapta căci eu sunt de stânga, dar nu de strânga USLașe sau globalistă sau bolșevică, ci eu sunt de stânga creștină pro monarhistă, deci eu chiar mă bucur că s-au sinucis dreptacii, însă plâng după măsurile cele drepte care aparțineau dreptei creștine și plâng pe poporul păcălit și reîntors în neocomunism.

Iar acuma fumătorul prins în capcana roșie nu știe cum să iasă de acolo... va ieși abea când vor ajunge în opoziție și când dictatura roșie va începe să bage din ei la răcoare... pe drept și controlul presei va fi total.

Ce vom avea în toamnă?

Un PDL și PNȚ distrus care or să aibă împreună 5% și un PNL în parlament și în teritoriu cu 20%, restul va fi roșu răutăcios.

Deci eu îl felicit pe domnul Antonescu pentru că ne-a scăpat de exclusiviștii de dreapta însă cu prețul restaurației comuniste.

Bun plan!

Last edited by vsovivi; 12.06.2012 at 11:07:43.
  #920  
Vechi 12.06.2012, 11:08:15
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Mie puțin îmi pasă de dreapta căci eu sunt de stânga, dar nu de strânga USLașe sau globalistă sau bolșevică, ci eu sunt de stânga creștină pro monarhistă, deci eu chiar mă bucur că s-au sinucis dreptacii, însă plâng măsurile cele drepte care aparțineau dreptei creștine și poporul păcălit și reîntorws în comunism.
Iar ai încurcat cutiuțele cu buline?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 19:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 25.02.2011 00:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 22:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 19:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 03.08.2009 00:22:27