Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.02.2020, 03:38:44
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit Daca Dumnezeu mă iubește de ce mă face să sufăr?

Mă întreb acum daca Dumnezeu mă iubește (așa cum zice El) de ce mă face să sufăr?(boala psihologica și chiar și probleme fizice?De mult ce mă iubește?Și nici măcar nu îmi asculta rugaciunile.,nici măcar nu îmi dă vreo alinare și nu mă ajută să trăiesc mai bine ne și să nu mă mai chinui?De ce?M-a creat probabil că să sufar nu să mă bucur și eu de viață cum e normal.De 11 ani sufăr și nu se vede nicio speranta de mai bine,ba din contra fac regrese cu starea mea de sănătate Unde e Dumnezeu care mă iubește în ecuația asta?Eu cred că există Dumnezeu,cred într-o Putere Superioara și Inteligenta dar din păcate se pare că este Un Observator și nu intervine în creație.Drept dovada atâta suferința în lume,sărăcie,probleme ,neajunsuri,boli,etc
Dumnezeu,daca ne iubește atunci de ce ne chinuie și nu ne lasă să ne bucurăm de viață?Oare exista răspuns la această întrebare?As vrea sa existe din partea lui Dumnezeu și nu să mă pedepsească pentru ce am zis și întrebat ci sa îmi aline suferința,să mă ajute să îmi fie mai bine sau pur și simplu să îmi explice de ce nu mă lăsa să trăiesc normal și să mă bucur de darul vieții și mă lăsa să sufăr și să mă chinui de 11 ani?Plus că și viața socială e 0,eșec și în viața profesionala și efucatiionala deși chiar aveam potential și etc.De ce?De ce?De ce?

Last edited by tigeratlantic9; 06.02.2020 at 03:55:21.
Reply With Quote