Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #781  
Vechi 31.05.2012, 17:22:52
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Toată gLumea a vorbit despre telefonul de la ora 5 dimineața și despre secundele de convorbire... însă nimeni nu și-a pus întrebarea cea mai importantă:

De ce a fost sunat Bombonel la ora 5 dimineața?

Știe cineva?

Păi este reflexul securiștilor urmăriți de alți securiști, e timpul când scade vigilența celui aflat pe post de trăgător cu ochiul sau urechea, e timpul când unii dorm în post și când băieții încă nu s-au deșteptat, deci la ora 5 sunt mari șanse să nu te audă nimeni! Deci este o meteahnă ce vine din trecutul comunist... și iată deci cum se dau ei mari victime ce trebuie să se ascundă de urmărire, de procurorii statului polițienesc.

Voi chiar credeți vrăjeala asta? Acuma nu știm de ce este invidios pe Corlățean... dar sigur trebuie să-l susțin pe primul ministru: lăsați-l dom'le să facă dreptate!.. de ce mi ți-l opriți?.. uite așa!

Deci nu e de râsul curcilor cu guvern cu tot copil-hoțu' ăsta care aduce potopul?.. și nu e vorba numai de feuda lui Oprișan!

Last edited by vsovivi; 31.05.2012 at 17:29:31.
  #782  
Vechi 31.05.2012, 18:13:03
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Te rog să lași prostiile cu pretențiile și plângerile lui Nicolae Hans tocmai la PNȚCD-ul din Timpișoara condus de Ciuhandu.

Nici asta ție nu-ți miroase a diversiune, a bârfă vicleană, a dezbinare multiplă?

Păi ce să facă Ciuhandu sau PNȚCD? Să ceară ei bani Regelui în numale angajaților de la castel? Păi să se adreseze justiției, poliției, dacă are nemulțumiri tovarășul, ce treabă are PNȚCD-ul cu problema lui?

Tu chiar nu vezi acțiunea de învrăjbire și păcălire a populației prin plângeri absurde? Nu vezi mâna securității care încearcă din nou să compromită Casa Regală și PNȚCD-ul care a susținut monarhia?

Cât de naiv și stupid poți să fii ca să-mi vii aici cu astfel de diversiuni lansate viclean de flașnetarii roșii?
Adică tu ești atât de credool încât chiar crezi că respectivul nu se putea adresa Principesei sau Regelui sau Reginei?

Mie mi-e clar de aici că Radu a aflat că printre angajați sunt informatori ai securității, diversioniști înfiltrați și atunci amână plata salariilor ca să plece singuri și să nu fie nevoit ca să-i dea în vileag sau să-i cerceteze și apoi să-i dea afară brutal... E om cu obrazul fin și nepătat... se poartă frumos cu oamenii căci ei nu știu ce fac și cui slujesc.

Mă mir însă cât poți fi dumneata de nemulțumit de monarhie și de Radu Vodă... mă mir cum te înfurii și te revolți bine păcălit de puii căpușei roșii în timp ce astfel de prădăciuni le treci cu vederea dacă nu le chiar aprobi:

Păi nu trebuia oare să-i fie plătite lui Voiculescu toate serviciile făcute pe Antene de către mercenarii din presă și audiovizual, toate crizele și urletele contra vechii puteri și laudele la adresa căpușei roșii nu trebuiau răsplătite acum de către căpușa cea mare ajunsă la guvernare? Bogonflarea gogoașei înfuriate deci trebuie musai plătită, așa că nu nu e voie a fi întârziată plata lucrătorilor... căci așa este scris, nu-i așa?

Ți-am explicat și arătat unde scrie (citește despre Samuel, Saul și David), dar tu nu pricepi ci ceri mereu dovezi ca să nu crezi, texte, citate, versete, semne și minuni ca să vezi și să nu crezi ci să te cerți ca la meci deoarece probabil ai pariat pe căpușa roșie toți banii după ce te-ai lăsat mituit, ispitit și păcălit... Poate ei fi fost foarte măgulit și flatat crezând că tu faci parte din popor și ei lucrează pentru tine, îți măresc ei salarul procentual... chiar ai crezut că ei reprezintă poporul, și asta doar pentru că îl mituie cu tot felul de pomeni ridicole ca să se mențină ei la putere în timp ce grosul bănetului intră în conturile lor.

Păi dacă l-a sunat Grăjdarul la 5 dimineața pe Bombo, oare nu era suficient în 49 de secunde să-l întrebe:

''-să retrag prejudiciul din proces?
-da, azi!
-Ok Șefu'!''..?

și iată că în 10 secunde se putea tranzacționa totul și nu era nevoie de 49s.

Păi dacă tot te muncește grija unde scrie, atunci spune și tu cum e mai bine, președenție sau monarhie?.. că poate tu ai văzut undeva că Domnul a scris că vrea președenție...

Iar dacă la referendumul pentru monarhie poporul votează pentru președinte ales de popor atunci să fie ales și el în același ciclu electoral, redus la 2 ani.

Din doi în doi ani să ne mituie și să ne plătească... e cu mult mai bine, să simtă și ei cine este suveranul... conform constituției lor, căci pe cea făcută cinstit au trădat-o încă din '47, căci aia prevedea că Regele și poporul este suveranul, iar regele a fost uns de Dumnezeu prin slujitorii lui din biserica ortodoxă creștină universală. Nu orice rege e uns de Dumnezeu.
aloooooooooooo amice! Ti-am cerut versete din Noul Testament in care Hristos recomanda sa avem rege. Iar cu trimiterile tale din VT, nu tine vrajeala. Nici aici nu ai sa gasesti asa ceva. Poporul evreu este cel care a vrut rege si NU Dumnezeu. El doar le-a indeplinit dorinta. Omul cerand rege, l-a inlocuit pe Dumnezeu ca conducator cu regele pamantesc. Citeste Biblia amice si nu veni cu vrajeli ieftine. Uite aici ca sa nu te mai obosesti:
"Atunci s-au adunat toți bătrânii lui Israel, au venit la Samuel, în Rama,
Și au zis către el: "Tu ai îmbătrânit, iar fiii tăi nu-ți urmează căile. De aceea pune peste noi un rege, ca să ne judece acela, ca și la celelalte popoare!"
Cuvântul acesta însă N-A plăcut lui Samuel când i-au zis: "Dă-ne rege, ca să ne judece!" și s-a rugat Samuel Domnului.
Și a zis Domnul către Samuel: "Ascultă glasul poporului în toate câte îți grăiește; căci nu pe tine te-au lepădat, ci M-au lepădat pe Mine, ca să NU mai domnesc Eu peste ei."
Cum s-au purtat ei cu Mine din ziua aceea, când i-am scos din Egipt, până astăzi, părăsindu-Mă și slujind la dumnezei străini, așa se poartă și cu tine.
Ascultă deci glasul lor, dar să le spui și să le arăți drepturile regelui, care va domni peste ei".(1 Regi 8:4-9)

Last edited by stefan florin; 31.05.2012 at 18:18:03.
  #783  
Vechi 01.06.2012, 10:07:57
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
aloooooooooooo amice! Ti-am cerut versete din Noul Testament in care Hristos recomanda sa avem rege. Iar cu trimiterile tale din VT, nu tine vrajeala. Nici aici nu ai sa gasesti asa ceva. Poporul evreu este cel care a vrut rege si NU Dumnezeu. El doar le-a indeplinit dorinta. Omul cerand rege, l-a inlocuit pe Dumnezeu ca conducator cu regele pamantesc. Citeste Biblia amice si nu veni cu vrajeli ieftine. Uite aici ca sa nu te mai obosesti:
"Atunci s-au adunat toți bătrânii lui Israel, au venit la Samuel, în Rama,
Și au zis către el: "Tu ai îmbătrânit, iar fiii tăi nu-ți urmează căile. De aceea pune peste noi un rege, ca să ne judece acela, ca și la celelalte popoare!"
Cuvântul acesta însă N-A plăcut lui Samuel când i-au zis: "Dă-ne rege, ca să ne judece!" și s-a rugat Samuel Domnului.
Și a zis Domnul către Samuel: "Ascultă glasul poporului în toate câte îți grăiește; căci nu pe tine te-au lepădat, ci M-au lepădat pe Mine, ca să NU mai domnesc Eu peste ei."
Cum s-au purtat ei cu Mine din ziua aceea, când i-am scos din Egipt, până astăzi, părăsindu-Mă și slujind la dumnezei străini, așa se poartă și cu tine.
Ascultă deci glasul lor, dar să le spui și să le arăți drepturile regelui, care va domni peste ei".(1 Regi 8:4-9)

Păi din citatul tău și din cuvintele tale te voi judeca slugă vicleană și leneșă, pui de căpușe roșie.:)) Nu e de râs.

''aloooooooooooo amice!'' iată că faci exact ca Leana și ca Împușcatu' când i se arată Dreptatea, dar să nu fiu dur cu păcătosul ci cu păcatul... nu al lui ci al meu:

1.''Tu ai îmbătrânit, iar fiii tăi nu-ți urmează căile.'' De aici rezultă motivul nebuniei lor: cică ar fi trebuit să aibă putere ca să-i bată și să-i ucidă pentru ca fiii să asculte de el că de Dumnezeu; nici nu poate fi vorba!

2. ''De aceea pune peste noi un rege, ca să ne judece acela, ca și la celelalte popoare!"
De aici se vede cum ei caută asemănarea cu popoarele păgâne și nu cu Dumnezeu, crezând în credulitatea lor că acela îi va scăpa pe ei mai bine decât Dumnezeu, așa cum îi scapă regele lor pe ceilalți păgâni.

3."Dă-ne rege, ca să ne judece!" înseamnă că au lepădat ei judecățile Domnului pentru judecățile omului... asemenea păgânului.
Și a zis Domnul către Samuel: "Ascultă glasul poporului în toate câte îți grăiește; căci nu pe tine te-au lepădat, ci M-au lepădat pe Mine, ca să NU mai domnesc Eu peste ei." Deci iată cum Dumnezeu îi șterge supărarea căci Domnul înțelege perfect ce vor ei cunoscând inima poporului Său, inima omului, însă îi cere lui Samuel să asculte de popor în toate căci pe Dumnezeu l-au lepădat ei ca judecător și vor să-i judece nu un prooroc judecător ci un rege judecător în numele Domnului, deci pe undeva era o bună dorință a lor deși prin ea defapt îl lepădaseră pe Samuel alesul Domnului, astfel că Samuel ascultă de popor în toate smerindu-se și îl unge pe Saul rege poporului Domnului.

4.''Cum s-au purtat ei cu Mine din ziua aceea, când i-am scos din Egipt, până astăzi, părăsindu-Mă și slujind la dumnezei străini, așa se poartă și cu tine. '' Rezultă că Samuel a pățit-o ca Moise și ambii au pățit-o ca Domnul.

5.În final e voia Domnului:
''Ascultă deci glasul lor, dar să le spui și să le arăți drepturile regelui, care va domni peste ei".

6.Iar acum ''poporul acesta care mă laudă din buze în timp ce inima lor este departe de Mine'' l-au lepădat pe Regele lor, și pe Mihai și Casa Regală a României, și pe președintele lor, și pe Ungureanul lor... însă este scris (referitor la prooroc, la judecător, la rege, la oriceconducător pus și uns de Dumnezeu: ''nu pe tine te-au lepădat, ci M-au lepădat pe Mine, ca să NU mai domnesc Eu peste ei.''

7.Și nu uita că la intrarea în Ierusalim a Domnului poporul L-a aclamat pe Mesia ca Fiu al Lui Dumnezeu și ca rege al lor!..

Însă cum a fost atunci, cu învârtoșarea inimilor poporului în decurs de 1 săptămână, așa este și azi... din păcate și din mândrii deșarte. Vai nouă din pricina fariseilor și a bătrânilor lui Israel cel vechi și cel nou care rătăcesc poporul și din pricina credoolității și prostiei viclene a născoceului propriu, plin de păreri proprii și meciuri pătimașe cu suporteri ce pariază pe căpușa cea mai mare ce te ademenește cu promisiuni mituindu-te cu goliciuni, mite și ispite.

Last edited by vsovivi; 01.06.2012 at 10:22:48.
  #784  
Vechi 01.06.2012, 10:20:06
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
''aloooooooooooo amice!'' iată că faci exact ca Leana și ca Împușcatu' când i se arată Dreptatea, dar să nu fiu dur cu păcătosul ci cu păcatul... nu al lui ci al meu:
Măi, măi, ce mai vezi tu păcatele altora...
Nu vrei să te canonizăm, așa, în viu?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #785  
Vechi 01.06.2012, 13:35:09
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Măi, măi, ce mai vezi tu păcatele altora...
Nu vrei să te canonizăm, așa, în viu?
Ce insinuezi dumneata?.. mormolocelule mic și proz :)), ce ironizezi și ce aperi că n-am înțeles?

Adică el face ca Leana și împușcatu' și tu te iei de mine că ce?
CĂ VĂD CE SCRIE puișorul de căpușe roșie amăgit de flașnetarii mormoloci ai căpușei roșii care se umflă prin pomeni, mite electorale și ispite din 2013?

Te doare că văd?.. precis te doare la inimă deoarece probabil că tu ai vrea să ții păcatele căpușei roșii sub preș, și Lumina sub obroc și să ne facem toți că plouă și că ele nu există... în timp ce căpușa cea mare ne suge pe toți fără probleme și probabil că vrei să o și slujim ca pe Dumnezeu, doar că e roșie.

Nu ți-e rușine să toooooot pui întrebări viclene ca puii de năpârcă?

Voi chiar nu vedeți că slujiți guvernului impostor și ilegitim patronat de scârba bârfei viclene exclusivistă și misogină și șovină?

Nici nu vreți să vedeți răul în care trăim... atât de rău și de jos s-a ajuns, și dacă văd eu sau alții atunci le puneți întrebări viclene exact ca poporul necredincios desfrânat și viclean Domnului sau trimișilor lui.

Ce curiozități vă mai mâncă pe voi neștiind pe care s-o înghițiți mai întâi? Ce goliciuni necunoscute și străine vă doriți la masă?.. ca să vă uniți cu ele în timp ce mâncați și beți. (străine de Dumnezeu)

Defapt dumneata ca să te dezvinovățești mă acuzi pe nedrept ironizând viclean fără probe, doar așa că ți se pare că aperi ceva... și așa fac toți cei ce nu-s în stare să citească sau să scrie corect... adică conform cu realitatea, cu inima și cu faptele... ci le e mai ușor ca să slăvească firul de praf ce se crede ceva în ei, firul de praf gLumeț, și împreună cu el se cred și ei deștepți și jmecheri așa ca gLumea căci au promise niște vederi cu goliciuni și cu bani furați, bani murdari, și credulii ăștia chiar cred că va câștiga căpușa și că vor lua banii băgați în pariuri și puși pe ea și că le va da căpușa și lor un loc de unde să sugă ceva... la infinit.

Citat:
Nu vrei să te canonizăm, așa, în viu?
Păi dragul meu, nu mă veți puteți face voi sfânt de la voi înșivă și nici canoniza apoi căci pe mine doar Domnul mă poate face... însă El ține seama și de faptele și de pocăința și de sinceritatea mea, și mai ales de neputințele mele și așa mă spală și mă îndreaptă pentru El și nu face niciodată ca voi, cei care strigați ''vrednic este'' oricărui pui mândru și viclean de căpușe roșie plină de păcate... căruia apoi îi slujiți și-i apărați toate fărădelegile săvârșite întru unirea slavei deșarte în numele gLumii.

Cu astfel de persistență ergolioasă în astfel de năravuri grele nu vom ieși niciodată la liman din iadul acesta al ''sfințișorilor'' autoemanați și autoerijați ilegitim la pârghiile puterii.

Fiți vă rog cinstiți și drepți pe drept și mai stăm de vorbă, altfel n-are niciun sens!

Last edited by vsovivi; 01.06.2012 at 14:07:07.
  #786  
Vechi 01.06.2012, 15:36:01
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

După poștași, sindicaliști, iată că a venit rândul ispitirii tinerilor din Cluj cu un parc industrial IT... facilități, terenuri... promisiune vicleană scoasă pe tapet doar ca să mituie și să ispitească studențimea și tineretul pentru ca să voteze USL. Deci e atac direct la BOC sprijinit de guvern din bani publici.

Iar 'bunica' veselă a început să corupă mamele și copiii... le va da... din 2013.

Și iată și bunicuța cum are ea întotdeauna dreptate...
Păi sigur că e opera oamenilor Constituția... însă îndemnul lui parșiv și mârșav este la nerespectarea ei fără probleme, adică însfârșit se dovedește singur a fi capo di tuti capi, adică sursa tuturor fărădelegilor din '47 încoace și mai ales din ultimii 22 de ani.

Deci guvernul ilegitim și impostor, mitoman și prădător, e încă patronat de bunicuța corupătoare de studenți și de minori, că nu degeaba a fost el șef cu propaganda în ultimii 66 de ani, și de bombonel că a intrat frica în el.

Iar problema nu este în a impozita suplimentar pe cei cu salarii la stat sau la firmele cu capital majoritar de stat, tot ce depășește 1000euro ci de a impozita cu 50% toate veniturile salariale ce depășesc 500euro.

Atunci poate că ar fi cât de cât corect și s-ar micșora dezechilibrele și discrepanțele salariale, că nu se poate ca să avem ca un salar mare să fie cât 38 de salarii mici, e inadmisibil!

Și problema asta nu se rezolvă prin demiterea persoanelor cu salarii mari, prin abuz, prin teroare, prin fapte cu ecou electoral, ci prin salarizarea unitară în sectorul de stat inclusiv companiile de stat din orice domeniu energetic sau monopolist întrucât nu profitul lor trebuie urmărit ci că ei exploatează niște resurse ale întregului popor și nicimăcar nu fac profit, și nici taxele și impozitele nu și le plătesc ci mereu le sunt iertate datoriile tot ca pomeni electorale.

Deci simplu, problema se rezolvă astfel:
Orice venit trebuie impozitat și orice profit!.. de exemplu: impozit de 10% pe orice venit încasat plătibil lunar și 16% pe orice profit plătibil trimestrial, și 9% TVA la toate plătibil semestrial... și gata.

Simplu și clar!.. și atunci să câștige fiecare cât vrea, încaseze cât vrea, comercializeze cât vrea, tranzacționeze cât vrea, profite cât vrea!

Și controlul și calculele sunt foarte simple, nici contabilitate exagerată nu mai e nevoie să faci decât evidența încasărilor, a vânzărilor, și diferența dintre încasări și cheltuieli. Orice prost poate face comerț și orice prost poate controla toate persoanele fizice și juridice supuse impozitării, agenții comerciali, dacă își plătesc taxele și impozitele.

Nu se vrea să avem legi drepte ci mereu se introduc legi preferențiale pentru gașcă și electorale pentru păcălirea prostimii prin care se mituie populația ca să votăm căpușa roșie ce se autogonflează.

Dacă așa se vrea atunci măcar să se reducă ciclul electoral la 2 ani ca să se poată îndrepta mai rapid derapajele!.. și nu să tooot așteptă 4 sau 5 ani.

Last edited by vsovivi; 01.06.2012 at 15:47:15.
  #787  
Vechi 05.06.2012, 09:30:30
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Thumbs up

Iată aici cum se lansează zvonuri electorale viclene pentru ademenit copiii ce au trecut de 18 ani și pe ceilalți mai mici ca să inducă în familie ideea fericirea USLașe... firește din 2013.

Păi dacă ar fi vrut careva să facă bine copiilor ar fi scos obligativitatea învățământului și a lecțiilor de acasă că doar e liber fiecare conform constituției ca să-și educe copilul și să nu-l suprasolicite, căci dacă oamenii mari muncesc 8 ore pe zi, de ce copiii trebuie să lucreze 8 ore la școală și 3-4 ore acasă în fiecare zi?

E clar, e o promisiune electorală, o mită a fărădelegii: ''copii, de la anu' o să puteți copia la bac așa că nu vă mai faceți probleme și ne votați numai pe noi cei care facem campanie electorală pe banii statului, pe bani publici din funcții de miniștrii, căci noi vă dăm...''

Deci ei se gândesc să lanseze acum ispita asta ca să prindă niște fraieri ori la alegerile locale ori la cele generale, că până atunci mai fac 18 ani încă 100.000 de copii credooli.

Și uite aici cum 'chiții roșii' încep să înghită și minoritățile... sârbi, romi, lipoveni, ucraineni, și în cele din urmă maghiari...

Iar dezinformatorii de serviciu iată cum lansează bârfe viclene fără rușine: cică agenturile, teroriștii, legionarii, penețeu' și pnlu'..., sunt autocare pregătite și închiriate în toată țara ca să..., am găsit nereguli..., am găsit dezastru..., iar acum cică PDLu' face trafic cu țigări în nord...

Oare nici după 22 de ani nu v-ați prins? Chiar și acum vă păcălesc jmecherii roșii cu tembelizorul tot așa cum au păcălit poporul de 66 de ani și în zilele revoluției din '89 când torționarii s-au autoemanat și eraijat la butoane furând revoluția românilor?

Cât vă trebe ca să pricepeți că ni se pregătește restaurația băștilor roșii, alea furate de la străjerii regelui Carol al II-lea, și vopsite cu roșu exact ca ouăle de Paște? Chiar nu vedeți cum mituie și ispitesc până și militarii ca să-i voteze numai pe ei?.. tot din bani publici și de pe poziții de miniștrii.

Last edited by vsovivi; 05.06.2012 at 10:20:44.
  #788  
Vechi 05.06.2012, 10:35:34
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Nu-i vezi cum aduc pe tapet controverse, cum susțin și întrețin ei bârfele viclene și antimonarhiste?.. Poate că unii chiar cred în bârfa asta lansată de Pacepa și de securitate. Iar sărmanul neamț chiar crede săracul și el ca credoolul. Păi nu se uită în oglindă că nu seamănă cu Mihai decât cu maică-sa și cu altcineva? Nu vede că e chel, că are alt format al nasului, al urechilor, al ochilor al gurii, al mâinilor față de regele Mihai? Deci dacă nu semeni cu Mihai așa cum seamănă Paul cu Carol al II-lea după două generații, sau cum seamănă principesa Margareta cu Mihai, ce fraier poți șă fii ca să crezi în diversiunile securiștilor? Cică el are dovezi furnizate prin poștă... de securitate și susține el că cică Mihai s-a căsătorit în ascuns și are el ceva act pe care e trecut Voievodul de Alba Iulia... când el nici nu împlinise pe atunci 18 ani...

Poate mai sunt unii creduli ca să-i dea apă la moară la sărmanul păcălit... de flașnetarii căpușei roșii.
Păi dacă nu seamănă deloc cu Mihai cum poți crede în așa ceva?.. Seamănă cu spioana de maică-sa... și firește că este 'fiul' regelui Mihai tot așa cum sunt 'fiii' lui toți cei ai căror părinți au luptat cu Stalin și cu Hitler și cu Ceaușescu și toți puii lui.

Adică regele soare al României Mari, Carol al II-lea, s-a căsătorit cu Zizi Lambrino și mai târziu cu Elena Lupescu în văzul întregii lumi însă iată că pe fiul său Mihai l-a învățat de mic să fie fățarnic și ipocrit, cică l-a învățat și l-a lăsat să se căsătorească în secret... Cât de credooli puteți fii în toate bârfele viclene? Când te trezești popor român? Când vii la Lumină?

În puii mei, nici nu seamănă și nici nu răsare... cu Mihail de România.

Last edited by vsovivi; 05.06.2012 at 10:48:25.
  #789  
Vechi 05.06.2012, 10:51:31
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi din citatul tău și din cuvintele tale te voi judeca slugă vicleană și leneșă, pui de căpușe roșie.:)) Nu e de râs.

''aloooooooooooo amice!'' iată că faci exact ca Leana și ca Împușcatu' când i se arată Dreptatea, dar să nu fiu dur cu păcătosul ci cu păcatul... nu al lui ci al meu:

1.''Tu ai îmbătrânit, iar fiii tăi nu-ți urmează căile.'' De aici rezultă motivul nebuniei lor: cică ar fi trebuit să aibă putere ca să-i bată și să-i ucidă pentru ca fiii să asculte de el că de Dumnezeu; nici nu poate fi vorba!

2. ''De aceea pune peste noi un rege, ca să ne judece acela, ca și la celelalte popoare!"
De aici se vede cum ei caută asemănarea cu popoarele păgâne și nu cu Dumnezeu, crezând în credulitatea lor că acela îi va scăpa pe ei mai bine decât Dumnezeu, așa cum îi scapă regele lor pe ceilalți păgâni.

3."Dă-ne rege, ca să ne judece!" înseamnă că au lepădat ei judecățile Domnului pentru judecățile omului... asemenea păgânului.
Și a zis Domnul către Samuel: "Ascultă glasul poporului în toate câte îți grăiește; căci nu pe tine te-au lepădat, ci M-au lepădat pe Mine, ca să NU mai domnesc Eu peste ei." Deci iată cum Dumnezeu îi șterge supărarea căci Domnul înțelege perfect ce vor ei cunoscând inima poporului Său, inima omului, însă îi cere lui Samuel să asculte de popor în toate căci pe Dumnezeu l-au lepădat ei ca judecător și vor să-i judece nu un prooroc judecător ci un rege judecător în numele Domnului, deci pe undeva era o bună dorință a lor deși prin ea defapt îl lepădaseră pe Samuel alesul Domnului, astfel că Samuel ascultă de popor în toate smerindu-se și îl unge pe Saul rege poporului Domnului.

4.''Cum s-au purtat ei cu Mine din ziua aceea, când i-am scos din Egipt, până astăzi, părăsindu-Mă și slujind la dumnezei străini, așa se poartă și cu tine. '' Rezultă că Samuel a pățit-o ca Moise și ambii au pățit-o ca Domnul.

5.În final e voia Domnului:
''Ascultă deci glasul lor, dar să le spui și să le arăți drepturile regelui, care va domni peste ei".

6.Iar acum ''poporul acesta care mă laudă din buze în timp ce inima lor este departe de Mine'' l-au lepădat pe Regele lor, și pe Mihai și Casa Regală a României, și pe președintele lor, și pe Ungureanul lor... însă este scris (referitor la prooroc, la judecător, la rege, la oriceconducător pus și uns de Dumnezeu: ''nu pe tine te-au lepădat, ci M-au lepădat pe Mine, ca să NU mai domnesc Eu peste ei.''

7.Și nu uita că la intrarea în Ierusalim a Domnului poporul L-a aclamat pe Mesia ca Fiu al Lui Dumnezeu și ca rege al lor!..

Însă cum a fost atunci, cu învârtoșarea inimilor poporului în decurs de 1 săptămână, așa este și azi... din păcate și din mândrii deșarte. Vai nouă din pricina fariseilor și a bătrânilor lui Israel cel vechi și cel nou care rătăcesc poporul și din pricina credoolității și prostiei viclene a născoceului propriu, plin de păreri proprii și meciuri pătimașe cu suporteri ce pariază pe căpușa cea mai mare ce te ademenește cu promisiuni mituindu-te cu goliciuni, mite și ispite.
amice nu fii nesimtit! Cum poti sa zici ca sunt fiu de capuse rosie? Imi cunosti cumva familia? Ma trag din veterani de razboi care au servit tara cu arma in mana, varsandu-si sangele pentru propasirea ei, si NU fugind ca Mihai care si-a parasit la greu poporul. Regele meu zice: "Eu sunt păstorul cel bun. Păstorul cel bun își pune sufletul pentru oile sale" (Ioan 10:11). A facut asta Mihai? Ce, daca nu iti impartasesc ideile ai dreptul sa anamatizezi pe altii?
  #790  
Vechi 05.06.2012, 11:06:41
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
amice nu fii nesimtit! Cum poti sa zici ca sunt fiu de capuse rosie? Imi cunosti cumva familia? Ma trag din veterani de razboi care au servit tara cu arma in mana, varsandu-si sangele pentru propasirea ei, si NU fugind ca Mihai care si-a parasit la greu poporul. Regele meu zice: "Eu sunt păstorul cel bun. Păstorul cel bun își pune sufletul pentru oile sale" (Ioan 10:11). A facut asta Mihai? Ce, daca nu iti impartasesc ideile ai dreptul sa anamatizezi pe altii?
Păi la figurat am zis și se vede că am dreptate din prostiile pe care le declari, păi puișorule roșu, la figurat, căci ai ajuns păcălit, nu se vede la tine sau nu se aude cum Mihai a înfruntat și pe Hitler și pe Stalin și pe Iliescu și Ceaușescu?.. la modul cel mai direct, erau cu toții pe capul lui și în casa lui.

Deci nu băga diversiuni căci el sigur n-a fugit nicăiri ci a fost trădat, abdicat și expulzat! A fost mințit, trădat, șantajat să abdice cu sângele a 1000 de tineri care l-au urmat în grava regală, care erau deja prinși și ținuți în beciurile securității... deci iată că și-a pus și sufletul său dar și toată slava lui de rege pentru ei... Putea să plece fără să abdice și să nu se mai întoarcă niciodată, iar Dej și Groza veniseră înarmați ca să-și apere și să-și scape pielea lor și să n-o pățească ei ca Antonescu, nu ca să-l oblige cu pistolul să semneze ci să se apere în caz de... căci erau fricoși, și asta au și declarat, ei amenințau cu moartea pe tinerii studenți. Deci pentru copii a abdicat regele căci oricând putea pleca de pe poziție de rege fără să abdice, dar a abdicat pentru a scăpa de la moarte 1000 de studenți ce îl urmaseră pe el în greva regală de palat anticomunistă și antibolșevică.

Tu însă ești fiul căpușelor roșii căci se pare că ți-ai trădat strămoșii cu care te lauzi... deci la figurat ești fiul căpușei roșii că așa te-ai făcut tu pentru că cică ai fost dezamăgit de rege, așa că nu mi-e rușine de ce am spus căci nu eu am născocit minciuni ca să susțin despre tine așa ceva ci toate postările tale demonstrează asta: te-ai lăsat dezinformat și manipulat și intoxicat și vii la mine ca să te lauzi cu strămoșii tăi, păi nu ești demn de ei.

"Eu sunt păstorul cel bun. Păstorul cel bun își pune sufletul pentru oile sale" (Ioan 10:11)

Cel ce trăiește în Adevăr este păstorul cel Bun și fiul păstorului Cel bun, deci nu spune că eu te-am anatemizat arătându-ți greșala ta dovedită de tine prin tot ceea ce susții pe aici. Te-au îmbolnăvit flașnetarii și tu dai vina pe mine că cică eu sunt nesimțitul? Păi eu te-am simțit imediat ce poamă ai ajuns! Te-au mituit și pe tine că cică regele e trădător! Vai ție. Păi el e singurul care s-a luptat cu toată gLumea cea rea și mincinoasă, este singurul slujitor cinstit al Lui Dumnezeu, este singurul român creștin adevărat.

Cam asta s-a realizat în lipsa regelui adică jefuirea poporului.

Last edited by vsovivi; 05.06.2012 at 15:52:35.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27