Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Sfanta Liturghie
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 05.02.2013, 21:18:20
Ana Tr.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
Eu cred ca pricesnele astea sunt un obicei prost, bine ar fi sa se scoata si in biserica sa se cante doar muzica bisericeasca traditionala. Doamne ajuta!
Nici eu nu cred ca sunt "un obicei prost"! Din contra sunt foarte frumoase, mie imi plac foarte mult si au un rost si ele sa stii. Iar cat despre cel care a initiat aceasta discutie, si care spune ca preotul se roaga in acel timp, unde merg eu adesea ,si el canta. Eu sunt din Ardeal dar doar la manastire am auzit pricesne in timpul Liturghiei, la biserici doar la sfarsit si diferite de ce se canta la manastire.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 08.06.2013 23:58:51
Cum se cântă cântările din Minei ? STEPHAN Muzica Bisericeasca 5 21.05.2012 18:24:11
O cantare ciudata, exsultet de ce se canta in BC si in alte "culte crestine" la Pasti mihailt Generalitati 8 17.04.2010 02:20:05
despre cartile din care se canta slujba NiCcoleta Despre Utrenie 6 21.03.2010 17:54:22