Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.08.2010, 09:56:03
doctor_faustus doctor_faustus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 828
Implicit Marea inselaciune a sectei adventiste: "moartea pune capat constientei"

Marea înșelăciune a sectei adventiste: "moartea pune capăt conștienței"

http://www.adventist.ro/index/convin...-invierea.html

Doctrină falsă a "spiritelor profetice", contrară sfintei scripturi, doctrină care este însă contrazisă de sfântul apostol Pavel.
Filipeni 1:23 "Sunt strâns din două părți: doresc să mă despart de trup și să fiu împreună cu Hristos, și aceasta e cu mult mai bine"

2 Corinteni 5:8 "Avem încredere și voim mai bine să plecăm din trup și să petrecem la Domnul"


Citat de pe situl sectei adventiste: "Mulți creștini sinceri, care nu au studiat întreaga învățătură a Bibliei cu privire la moarte, n-au știut că moartea este un somn pînă la înviere. Ei au presupus faptul că diferite pasaje susțin ideea că spiritul sau sufletul are o existență conștientă după moarte. Un studiu atent descoperă faptul că învățătura consecventă a Bibliei este aceea că moartea pune capăt conștienței."

Last edited by doctor_faustus; 29.08.2010 at 10:01:11.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Marea Schisma" (1054) s-a intamplat cu adevarat? AlinB Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 30 23.01.2017 12:34:40
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42
Moartea unui mare poet "GRIGORE VIERU" nede_mar Stiri, actualitati, anunturi 3 18.01.2009 20:38:08