Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 24.01.2014, 10:42:32
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de radu1984 Vezi mesajul
Ce este "PRAVILA ZINICA" A crestinului si ce contine ?
O seara buna si Doamne Ajuta !

Am terminat seminarul in 2005 si am fost cantaret ( Cantor intr-o parohie din Timisoara 15 ani ) asa ca nu sant asa de nou dar va multumesc de sfaturi
Doamne Ajuta !
După o asemenea ”experiență”, mai adresezi o astfel de întrebarea pe care o puteai rezolva printr-o simplă căutare google? Te contrazici, spui că nu ești nou, în acest sens CV-ul tău te ajută, însă, subiectul topicului inițiat de tine te cam dă de gol.
Ești cam ”ciudățel”, având în vedere celălalt topic inițiat de tine, prin care, subtil, ataci ”schimbările” noilor cărți de cult și implicit ierarhia BO.

Last edited by ovidiu b.; 24.01.2014 at 12:16:05.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 24.01.2014, 15:55:24
radu1984
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Multumesc de faptul ca sunt "ciudatel" poate oi fi un Catolic imbracat in ortodox ? Nu stiu daca aveti studii teologice dar daca ati terminat de mult timp oare nu mai aveti scapari ?

Last edited by radu1984; 24.01.2014 at 16:00:11.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 24.01.2014, 21:57:15
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de radu1984 Vezi mesajul
Nu stiu daca aveti studii teologice dar daca ati terminat de mult timp oare nu mai aveti scapari ?
Chiar si sa fi terminat de mult timp, cred ca ar fi inadmisibil sa nu tii minte ce e pravila... Ce v-a invatat in marele seminar pe care l-ai absolvit si te bati cu pumnul in piept ca esti mare "teolog banatean"?
Reply With Quote
  #24  
Vechi 24.01.2014, 22:14:30
crainou crainou is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit eretici, catolici, etc.

Citat:
În prealabil postat de radu1984 Vezi mesajul
Multumesc de faptul ca sunt "ciudatel" poate oi fi un Catolic imbracat in ortodox ? Nu stiu daca aveti studii teologice dar daca ati terminat de mult timp oare nu mai aveti scapari ?
S-a umplut lumea de voi ereticilor. O sa ardeti cu biblia in mana. Acusica.
Reply With Quote
Răspunde