Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 15.12.2009, 22:47:02
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La Iași e frumos...e frig,dar ninge armonios si deja e zapada de vreo 30 cm...mai sunt si brazii impodobiti si fel de fel de instalatii si atmosfera e chiar placuta...maine ma dau cu sania de pe deal
Reply With Quote
  #32  
Vechi 15.12.2009, 22:50:18
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan-Victor Vezi mesajul
La Iași e frumos...e frig,dar ninge armonios si deja e zapada de vreo 30 cm...mai sunt si brazii impodobiti si fel de fel de instalatii si atmosfera e chiar placuta...maine ma dau cu sania de pe deal
Ce frumos! Foarte bine, tinere, da-te, doar ai grija sa nu-ti rupi ceva, altfel ce vacanta o sa ai?
Mai ales ca ai promis ca o sa te spovedesti, vezi ca n-am uitat!...
Iata, o deszapezitoare tocmai a trecut pe sub geam, vad reflexiile luminilor de avertizare...moment...mda...n-a rezolvat mare lucru...
Reply With Quote
  #33  
Vechi 15.12.2009, 23:03:16
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

o sa am 3 saptamani de vacanta...si bineinteles ca o sa ma spovedesc...chiar saptamana asta o sa fac lucru asta...
Reply With Quote
  #34  
Vechi 15.12.2009, 23:12:08
AthosT's Avatar
AthosT AthosT is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.06.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex Vezi mesajul
ce bine ca ninge!
aduce noroc....sa le blocheze masinile....ce m-as bucura....s-a anuntat ca ninge, dar toti scot masinile in loc sa mearga cu transportul in comun...romanul tot indisciplinat, incapatanat si batut in cap ramane...cand s-or destepta....masinistii....plus ca ne polueaza cu masinile lor fitoase...
Frumos, frumos ca ninge...

Dar se pare ca nici transportul in comun nu e mereu o solutie prin Bucuresti. Spre exemplu, azi am stat o ora asteptand tramvaiul, care nu mai sosea din cauza masinilor care intrau pe linia lui, chiar sub vazul politistilor de la circulatie; deci pana la urma am preferat "Pejosul" ca solutie.

Totusi, ma mir ca a venit zapada si in Bucuresti asa devreme....ca in ultimii ani nu a prea a mai fost iarna cum era odata, cel putin ultimii astia 9 ani...
Reply With Quote
  #35  
Vechi 15.12.2009, 23:18:06
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

sa ninga cat mai mult, sa fie iarna, iarna
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
  #36  
Vechi 15.12.2009, 23:21:01
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
sa ninga cat mai mult, sa fie iarna, iarna
...si noi sa stam la caldura, langa soba duduind, cu o cacao aburinda si o placinta fierbinte de dovleac, privind fulgii de nea in dansul lor superb spre pamant...asa ar trebui, dar ce sa facem daca ne trebuie 3 ore ca sa ajungem undeva, oriunde, in oras, si alte trei ca sa ne-ntoarcem?...
Reply With Quote
  #37  
Vechi 15.12.2009, 23:49:50
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
...si noi sa stam la caldura, langa soba duduind, cu o cacao aburinda si o placinta fierbinte de dovleac, privind fulgii de nea in dansul lor superb spre pamant...asa ar trebui, dar ce sa facem daca ne trebuie 3 ore ca sa ajungem undeva, oriunde, in oras, si alte trei ca sa ne-ntoarcem?...
mmm...suna bine(cu exceptia placintei de dovleac )...
Reply With Quote
  #38  
Vechi 15.12.2009, 23:51:43
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan-Victor Vezi mesajul
mmm...suna bine(cu exceptia placintei de dovleac )...
Bine, bine, Victor... scrieti voi doi scenariul, tu si Valentin...mie imi place pana aici... e ca un film de Disney
Reply With Quote
  #39  
Vechi 16.12.2009, 00:17:02
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
Bine, bine, Victor... scrieti voi doi scenariul, tu si Valentin...mie imi place pana aici... e ca un film de Disney
eu deocamdata stau pe scaun in fata calculatorului savurand o cana de apa cu clor si niste napolitane de post pline cu e-uri...
Reply With Quote
  #40  
Vechi 16.12.2009, 00:19:13
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan-Victor Vezi mesajul
eu deocamdata stau pe scaun in fata calculatorului savurand o cana de apa cu clor si niste napolitane de post pline cu e-uri...
Mda...cam trist...lasa, c-o rasari soarele si pe straduta ta, parca asa era cantecul...
Reply With Quote
Răspunde