Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Despre Vecernie
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #211  
Vechi 14.10.2010, 23:11:28
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Crima de onoare: Drama unei romance evadate din infernul unei relatii cu un partener musulman - VIDEO

http://www.acasatv.ro/emisiuni/crima....html/pagina-5

5.000 de astfel de executii au loc an de an !
  #212  
Vechi 14.10.2010, 23:14:49
ionut12 ionut12 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2010
Locație: IASI
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Exclamation Doamne ajuta-ellys giulia

Tine minte ce spun
daca rl este musulman si vrea sa sa faca crestin-ortodox in nici un caz sa va
casatoriti
f clar sa fie orice altom din alta religie daca nu se face crestin-ortodox dgeba te casat cu el/ea
decat sa il mniem pe dumnezeu mai degraba ramnem singuri
  #213  
Vechi 14.10.2010, 23:15:47
ionut12 ionut12 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2010
Locație: IASI
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Exclamation ionut12

Tine minte ce spun
daca rl este musulman si vrea sa sa faca crestin-ortodox in nici un caz sa va
casatoriti
f clar sa fie orice altom din alta religie daca nu se face crestin-ortodox dgeba te casat cu el/ea
decat sa il mniem pe dumnezeu mai degraba ramnem singuri
Edit/Delete Message
  #214  
Vechi 14.10.2010, 23:23:08
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Crima de onoare: Drama unei romance evadate din infernul unei relatii cu un partener musulman - VIDEO

http://www.acasatv.ro/emisiuni/crima....html/pagina-5

5.000 de astfel de executii au loc an de an !
Ma reproduc pt ca acest ultima adresa de site sa poata fi vazuta si vizionata de toti..
Unii vad ca sunt prea sensibili si trantesc mesaje fara substanta, poate - poate n-o sa vedeti ce va ofer
Si nu uitati sa spuneti si altora, sa se duca vorba in lumea romaneasca, sa se pazeasca si sa-si pazeasca si ficele..
  #215  
Vechi 14.10.2010, 23:38:20
ionut12 ionut12 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2010
Locație: IASI
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Exclamation Casatoria crestin-musulman sau lte religiii

Ci de cei ce fac aceasta sa se ia cualtiidin lte religii
pr carp spune clardcaa acestmusulman primeste botezul lui hristos da adica sa se faca crestin ortodox sisalase viata de musulman de tot numaiatunci poti sa fii cu el/ea
decat sa il tradam pe iisus hristos mai degraba ramnem singuri sau ne rugam la dumnezeu sa ne gasesc un crestin sau crestina
doamne juta
  #216  
Vechi 14.10.2010, 23:39:00
ionut12 ionut12 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2010
Locație: IASI
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Exclamation ionut12 i2

Data înregistrării: 18.05.2010
Mesaje: 90
Exclamation Casatoria crestin-musulman sau lte religiii
Ci de cei ce fac aceasta sa se ia cualtiidin lte religii
pr carp spune clardcaa acestmusulman primeste botezul lui hristos da adica sa se faca crestin ortodox sisalase viata de musulman de tot numaiatunci poti sa fii cu el/ea
decat sa il tradam pe iisus hristos mai degraba ramnem singuri sau ne rugam la dumnezeu sa ne gasesc un crestin sau crestina
doamne juta
  #217  
Vechi 15.10.2010, 00:00:12
nafisa nafisa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Mesaje: 22
Implicit

hei eu am prieten musulman si ne intelegem foarte bine :) si daca o sa avem copii ei n-or sa fie nici crestini nici musulmani, o sa invete despre ambele religii si cand vor fi mari vor fi liberi sa isi aleaga religia cea mai aproape de suflet. si cu asta am terminat dezbaterea. inteleg ca asa cum unei musulmance nu i se permite sa-si ia de barbat un crestin, nici crestinei nu i se permite sa ia un musulman..totul tine de religia copiilor! 1,2,3 sau mai multi copii care sa ingroase randurile adeptilor, fie de partea islamului fie de cea a crestinismului
nu am deschis niciodata truthtube si nici nu vreau sa o fac, este pierdere de vreme deoarece:
- prin prisma a ceea ce au facut cativa indivizi se ajunge la o generalizare grosiera care mai degraba influenteaza negativ privitorul - adica o femeie poate sa priveasca si sa zica "wow,ce e la astia" si atunci sa renunte sa il mai cunoasca pe acel barbat -musulman- dpdv obiectiv, preferand sa traiasca cu banuieli, suspiciuni si prejudecati
- de unde stiti ca aceia sunt musulmani ? oricine se poate chema musulman, sau in fine unii sunt musulmani dar pe de-o parte beau, altii nu respecta deloc religia..asa ca musulmani sunt multi dar cati cu adevarat? ca si in romania, cati sunt crestini cu adevarat si ce-ar fi sa-i judecam pe barbatii crestini dupa stirile de la ora 5? (plus ziarul can-can despre anumiti preoti si alte fetze bisericesti). mare atentie.
  #218  
Vechi 15.10.2010, 00:01:09
ihodios's Avatar
ihodios ihodios is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.06.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ihodios Send a message via Skype™ to ihodios
Implicit O so s..i

Esti genul care iti meriti soarta
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
  #219  
Vechi 15.10.2010, 00:06:46
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nafisa Vezi mesajul
hei eu am prieten musulman si ne intelegem foarte bine :) si daca o sa avem copii ei n-or sa fie nici crestini nici musulmani, o sa invete despre ambele religii si cand vor fi mari vor fi liberi sa isi aleaga religia cea mai aproape de suflet. si cu asta am terminat dezbaterea. inteleg ca asa cum unei musulmance nu i se permite sa-si ia de barbat un crestin, nici crestinei nu i se permite sa ia un musulman..totul tine de religia copiilor! 1,2,3 sau mai multi copii care sa ingroase randurile adeptilor, fie de partea islamului fie de cea a crestinismului
nu am deschis niciodata truthtube si nici nu vreau sa o fac, este pierdere de vreme deoarece:
- prin prisma a ceea ce au facut cativa indivizi se ajunge la o generalizare grosiera care mai degraba influenteaza negativ privitorul - adica o femeie poate sa priveasca si sa zica "wow,ce e la astia" si atunci sa renunte sa il mai cunoasca pe acel barbat -musulman- dpdv obiectiv, preferand sa traiasca cu banuieli, suspiciuni si prejudecati
- de unde stiti ca aceia sunt musulmani ? oricine se poate chema musulman, sau in fine unii sunt musulmani dar pe de-o parte beau, altii nu respecta deloc religia..asa ca musulmani sunt multi dar cati cu adevarat? ca si in romania, cati sunt crestini cu adevarat si ce-ar fi sa-i judecam pe barbatii crestini dupa stirile de la ora 5? (plus ziarul can-can despre anumiti preoti si alte fetze bisericesti). mare atentie.

problema voastra este ca in coran sunt aceste lucruri ... nu este problema unui singur musulman

orice musulman care respecta coranul ... ajunge sa se comporte ca un salbatic


si sa fie si mandru de ce face

sa zica "bine i-a facut ca a violat-o" ... "ai vazut ca nu avea burqa" ... "daca nu avea burqa inseamna ca se cerea violata"
  #220  
Vechi 15.10.2010, 00:56:34
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Pai in islam nu exista botez, ci pur si simplu ii da un carnet copilului ca e musulman. Apoi pe la varsta de 7 ani cred, incepe educarea lui in spiritul islamului. Intr-o fam musulmana, tatal sau unchiul se ocupa de educatia religioasa a copiilor, mamei ii este interzis.

Crezi ca or sa aleaga copii?



Citat:
În prealabil postat de nafisa Vezi mesajul
hei eu am prieten musulman si ne intelegem foarte bine :) si daca o sa avem copii ei n-or sa fie nici crestini nici musulmani, o sa invete despre ambele religii si cand vor fi mari vor fi liberi sa isi aleaga religia cea mai aproape de suflet. si cu asta am terminat dezbaterea. inteleg ca asa cum unei musulmance nu i se permite sa-si ia de barbat un crestin, nici crestinei nu i se permite sa ia un musulman..totul tine de religia copiilor! 1,2,3 sau mai multi copii care sa ingroase randurile adeptilor, fie de partea islamului fie de cea a crestinismului
nu am deschis niciodata truthtube si nici nu vreau sa o fac, este pierdere de vreme deoarece:
- prin prisma a ceea ce au facut cativa indivizi se ajunge la o generalizare grosiera care mai degraba influenteaza negativ privitorul - adica o femeie poate sa priveasca si sa zica "wow,ce e la astia" si atunci sa renunte sa il mai cunoasca pe acel barbat -musulman- dpdv obiectiv, preferand sa traiasca cu banuieli, suspiciuni si prejudecati
- de unde stiti ca aceia sunt musulmani ? oricine se poate chema musulman, sau in fine unii sunt musulmani dar pe de-o parte beau, altii nu respecta deloc religia..asa ca musulmani sunt multi dar cati cu adevarat? ca si in romania, cati sunt crestini cu adevarat si ce-ar fi sa-i judecam pe barbatii crestini dupa stirile de la ora 5? (plus ziarul can-can despre anumiti preoti si alte fetze bisericesti). mare atentie.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Casatoria intre o musulmanca si un crestin ortodox Shalom Nunta 37 06.12.2012 13:34:40
casatoria ortodoxa- musulman simona_fidela Nunta 4 15.05.2012 20:01:17
Musulman casatorit religios la Catedrala Dia20_diana Religia Islamica 4 14.11.2010 01:22:44
eu crestina el musulman Carine Generalitati 60 03.08.2010 22:06:28
HELP , VA ROG !!! Casatoria dintre o musulmanca si un crestin , TOTAL INTERZISA ??? dreamhappy Religia Islamica 40 11.01.2010 11:00:14