Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 10.12.2009, 14:21:51
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Va rog sa priviti avest filmulet l-am primit ieri pe mess si m-am minunat si nu stiu ce sa cred.... este ceva adevar in el, sau e doar regizare???
http://www.youtube.com/watch?v=cJSfi...ayer_embedded#
__________________
Reply With Quote
  #32  
Vechi 10.12.2009, 15:17:39
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Andrei, oare atat de mult am saracit, incat Dumnezeu nu a gasit un om mai bun decat Basescu? Nu-l vad ca pe un uns. Ungerea era facut de un patriarh, profet, un om ales al lui Dumnezeu. Iar aici nu e vorba de asa ceva. E adevarat ca mai plange din cand in cand, dar plansul sau nu e unul adus de zdrobirea inimii.

Nu stiu cati s-au rugat lui Dumnezeu sa ne daruiasca cel mai potrivit presedinte. Nu stiu cati au cerut luminarea mintii in a alege. Cred ca multi s-au multumit cu o umbrela, o suma de bani, cateva emisiuni de manipulare ... si asa au decis de partea cui sunt.
Costel eu nu am zis ca Basescu a ajuns presedinte cu voia lui Dumnezeu, ci cu ingaduinta Lui. Lumea nu intelege ca trebuie aplicata regula "Cautati mai intai Imparatia Cerurilor si dreptatea ei si toate celelalte se vor adauga voua". Daca in lume s-ar rezolva criza spirituala, morala, s-ar rezolva si cea materiala. Totusi criza asta materiala e provocata intentionat, dar multi oameni, saracii de ei, nici nu stiu scopul ei, si al atator lucruri si intamplari. in plus inca o veste proasta, s-a semnat tratatul de la Lisabona, legat de agricultura. Asta e. Profetiile trebuie sa se implineasca, nu ca asa vrea Dumnezeu, asa vrea omul. Numai bine si Doamne ajuta!
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
  #33  
Vechi 10.12.2009, 15:23:33
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Eu

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Andrei, .....

Nu stiu cati s-au rugat lui Dumnezeu sa ne daruiasca cel mai potrivit presedinte. Nu stiu cati au cerut luminarea mintii in a alege. Cred ca multi s-au multumit cu o umbrela, o suma de bani, cateva emisiuni de manipulare ... si asa au decis de partea cui sunt.
Eu sunt una din cei care, poate au gandit la fel ca mine, rugandu-se la Dumnezeu sa ne lumineze mintile cand alegem. Sa luam in seama la cum Il pomesteste "alesul" pe Dumnezeu, cum isi face crucea, cum jura pe Sfanta Biblie, ce reactie are cand aude de Parintele Galeriu... Cine a vazut si auzit stie ce spun.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 10.12.2009, 20:15:10
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Este scris:
Orice cirmuire este de la Dumnezeu!
Ca urmare trebuie respectata!

si deasemenea sa nu uitam ca

Asa cum Unsul lui Dumnezeu raspunde pentru pacatele lui el va raspunde la Judecata si pentru pacatele supusilor lui, pacate pe care le putea preveni!

De aceea a fi presedinte este o mare responsabilitate !

Buna seara! Nu am putut sa ma abtin, nu imi place sa fac politica, consider ca adevaratele valori nu stau in ,,prima linie,,,dar ma intriga faptul ca fiica lui Basescu a propus ca drogurile sa fie libere la vanzare...si tot in timpul guvewrnarii lui parca o comisie parlamentara a propus liberalizarea prostitutiei si a drogurilor usoare!!! Terifiant ptr mine ptr noi ptr un popor ortodox..si cine? fiica presedintelui...nu mai spun de celelalte abuzuri si minciuni...vedem filme in direct cu copii altoiti peste gura si ni se spune ca-s trucaje...basta cu ,,tiganca imputita,,...sincer am un gust amar...dar asta e strict parerea mea,si striga constiinta-n mine.
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote
  #35  
Vechi 10.12.2009, 20:31:34
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Va rog sa priviti avest filmulet l-am primit ieri pe mess si m-am minunat si nu stiu ce sa cred.... este ceva adevar in el, sau e doar regizare???
http://www.youtube.com/watch?v=cJSfi...ayer_embedded#
:)))))super...e mult adevar din pacate..
as da si eu un site nustiu daca se poate ..zic atat.. vox publica ..
Reply With Quote
  #36  
Vechi 11.12.2009, 18:49:36
RELUCU RELUCU is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.08.2008
Mesaje: 41
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Este scris:
Orice cirmuire este de la Dumnezeu!
Ca urmare trebuie respectata!

si deasemenea sa nu uitam ca

Asa cum Unsul lui Dumnezeu raspunde pentru pacatele lui el va raspunde la Judecata si pentru pacatele supusilor lui, pacate pe care le putea preveni!

De aceea a fi presedinte este o mare responsabilitate !
Unsul lui Dumnezeu nu poate fi un presedinte !
Doar monarhia, prin rege sau imparat, intronizati de Adevarata Biserica Crestina, pot fi unsii lui Dumnezeu !
In Vechiul Testament, la dorinta poporului ales, Saul a fost uns Rege, urmandu-i la tron prin vointa Divina DAVID.
La fel si in Imperiul Bizantin, imparatii crestini erau intronizati de Biserica, fiind cu adevarat UNSII LUI DUMNEZEU.
Republica de astazi, cu presedintele ei cu tot, nu este placuta lui Dumnezeu.
Dumnezeu a binecuvantat MONARHIA !
A spune ca Basescu este unsul lui Dumnezeu, suna a blasfemie !!!
Reply With Quote
  #37  
Vechi 11.12.2009, 20:02:19
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RELUCU Vezi mesajul
Unsul lui Dumnezeu nu poate fi un presedinte !
Doar monarhia, prin rege sau imparat, intronizati de Adevarata Biserica Crestina, pot fi unsii lui Dumnezeu !
In Vechiul Testament, la dorinta poporului ales, Saul a fost uns Rege, urmandu-i la tron prin vointa Divina DAVID.
La fel si in Imperiul Bizantin, imparatii crestini erau intronizati de Biserica, fiind cu adevarat UNSII LUI DUMNEZEU.
Republica de astazi, cu presedintele ei cu tot, nu este placuta lui Dumnezeu.
Dumnezeu a binecuvantat MONARHIA !
A spune ca Basescu este unsul lui Dumnezeu, suna a blasfemie !!!
Este scris!

Toata CONDUCEREA este de la Dumnezeu! indiferent de culoarea lor politica!

Insa sa nu uitam de faptul ca unii nemernici din conducere care ajung sa fie stilciti in bataie si pusi la zid de catre popor este tot voia lui Dumnezeu! dupa care vine alta conducere pusa tot de Dumnezeu!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 11.12.2009, 21:23:24
RELUCU RELUCU is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.08.2008
Mesaje: 41
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Este scris!

Toata CONDUCEREA este de la Dumnezeu! indiferent de culoarea lor politica!

Insa sa nu uitam de faptul ca unii nemernici din conducere care ajung sa fie stilciti in bataie si pusi la zid de catre popor este tot voia lui Dumnezeu! dupa care vine alta conducere pusa tot de Dumnezeu!
Toate sunt cu voia lui Dumnezeu pentru multimea pacatelor noastre, iar cei care se catara in fotoliile puteri precum maimutele in copaci, nu sunt decat o pedeapsa pe care trebuie cu umilinta s-o acceptam.
Nimic din ceea ce vedem azi in sfera puterii politice, financiare, nu este de la Dumnezeu, ci de la satana.
Doar Adevarata Biserica il mai are pe DUmnezeu.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 11.12.2009, 21:30:25
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RELUCU Vezi mesajul
Nimic din ceea ce vedem azi in sfera puterii politice, financiare, nu este de la Dumnezeu, ci de la satana.
.
Stii cum vad eu Relu?
Pe conducatorul satanei cum spui tu, Doar Dumnezeu stie ce-i scris pe inima lui, indiferent cit de betiv este si dement, sa zicem cu cercei si bete in urechi, tatuaje, samd.

Daca pe inima lui este scris Iisus Hristos cu litere de Aur, atunci inabilitatea lui de a conduce si betia lui nu are nici o importanta.
Hai impreuna sa incercam sa descoperim in oameni acele litere de aur!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 12.12.2009, 11:13:16
RELUCU RELUCU is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.08.2008
Mesaje: 41
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Stii cum vad eu Relu?
Pe conducatorul satanei cum spui tu, Doar Dumnezeu stie ce-i scris pe inima lui, indiferent cit de betiv este si dement, sa zicem cu cercei si bete in urechi, tatuaje, samd.

Daca pe inima lui este scris Iisus Hristos cu litere de Aur, atunci inabilitatea lui de a conduce si betia lui nu are nici o importanta.
Hai impreuna sa incercam sa descoperim in oameni acele litere de aur!
Incerc sa imaginez un astfel de om, personal am indoieli ca exista.
E greu sa asezi in acelasi loc lumina si intunericul.
Nu poti avea scris pe inima Iisus Hristos, iar faptele sa-ti fie cele ale diavolului !
Cand vei gasi acest prototip de om, fara indoiala ca Premiul Nobel la toate categoriile iti va fi atribuit .
Cele bune.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Traian Băsescu: Nu rămânem fără electricitate ( Pana cand?) hydro314 Generalitati 0 13.02.2012 20:40:11
Declaratiile dlui Basescu,referitoare la Israel,un pericol pentru Romania mihailt Generalitati 17 16.01.2012 21:53:20
A murit mama lui Basescu Mirela0110 Generalitati 14 06.10.2010 23:49:01
Adresa de mail basescu annajanette Generalitati 51 26.06.2010 09:58:19
Cine este Aliodor Manolea colaborator al dlui Traian Basescu? mihailt Generalitati 2 12.03.2010 19:00:26