Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 28.10.2008, 16:37:10
fleur_de_neige's Avatar
fleur_de_neige fleur_de_neige is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.10.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de deedeez3 Vezi mesajul
se pare ca nu acceptati deloc musulmanismul...de ce ii bagati pe toti in aceeasi oala? eu asta nu inteleg...judecati prea dur si daca o sa continuam asa, nu o sa ajungem nicaieri. nu spun ca sunt intru totul de acord cu islamul, dar sa nu credeti ca noi crestinii stim adevarul adevarat despre religia noastra...biblia pe care probabil multi au citit-o nu este cea reala, adevarata biblie se afla bine pastrata la Vatican si daca ar fi dezvaluita, ar fi haos. eu zic sa fim toleranti si sa nu ne mai ghidam dupa religia fiecaruia atata. urasc discriminarile care se fac in general. fiecare cu ce crede. fiecare are dreptul sa creada in felul sau.
asta cred toti ....imi vine sa zic chiar un cuvant urat dar ma abtin - am sa spun doar : fraierii
nu e nici o adevarata biblie pastrata la vatican ,cum poti sa crezi asa ceva? invata ce este ortodoxia ,nu mai manca tot ce zboara ca o sa ajungi sa crezi si in extraterestrii - dupa cum e la moda - acum se pare ca la moda e asta cu biblia ascunsa.
  #92  
Vechi 03.11.2008, 15:26:23
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de deedeez3 Vezi mesajul
crestinii au mereu o scuza...in fine...credeti ce vreti, dar se pare ca sunteti la fel de inversunati cu religia precum musulmanii aia extremisti din arabia saudita si alte locuri. un sfat: mergeti si traiti intr-una din tarile musulmane dezvoltate si modernizate, faceti-va prieteni si apoi veniti si mai spuneti niste pareri, dupa fapte, nu dupa auzite si citite...kiss u!!!!!!!

i love everybody!
Prieteni musulmani sa iti faci tu si cu familia ta!!!(si sa ti-i faci dupa fapte, precum exprimai anterior)
O sa vin sa exprim pareri atunci cand musulmanii pe care ii tot perii, vor invata sa aiba caracter, sa aiba in vocabularul lor cel putin cuvintele: Respect, Non-violenta ,Adevar ,sa aprecieze femeia ca ffiind ceva mai mult decat un animal de pus la munca sau un sclav care trebuie sa il serveasca si preamareasca pe el, domnul musulman, soarele existentei ei!!!
Si noi te pupam si te mai asteptam pe aici.. dar speram ca data viitoare sa vi cu niste replici mai mature si pertinente... ca explicatii infantile, pe toate gardurile gasim!! We love you too!!!!!!!!!!!!!!
  #93  
Vechi 03.11.2008, 15:35:41
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

la ei (turci) familia e pe primul plan, mamele joaca cel mai important rol in societatea lor. ce e drept, nu toate tarile musulmane sunt modernizate. pot spune ca acum ma raportez la turcia, tunisia, maroc-cele 2 din urma fiind si foste colonii franceze, ca atare sub influenta europeana.

nu va feriti de oameni, dati-le o sansa tuturor.[/quote]

DA!!!!!!!!! Foarte modernizate,deci noi nu putem decat sa iti dorim la cat mai multe luni in Turcia, draga noastra... in curand te vedem cu iasmakul, mergand pe strada la vreo 5 metri in urma barbatului si cu capusorul in pozitia ghiocelului!
si un al doilea DAAAAAAAAAA!!!!! mamele joaca un rol f important intr-adevar... dar nu nevestele draga mea.. nu uita te rog acest aspect.. ptr musulmanii tai stralucitori, mama este sfanta iar nevasta gunoi! Cat mai multi neuroni sa iti dea Bunul Dumnezeu poate asa ai sansa sa te trezesti inainte de a cadea din pat!!
  #94  
Vechi 07.11.2008, 03:16:58
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de urzicuta Vezi mesajul
daca vrei o parere sincera fugi de el,musulmanii sunt mai incapatanati decat niste catari,nu irosi rugaciunea-margaritarul pe ...un om care se joaca cu viata ta....nu-ti va aduce decat amaraciune faptul ca l-ai cunoscut.Da e pacat sa te rogi pentru pagani,ei nu ajung sa se mantuiasca,ba mai rau batjocoresc si defaimeaza credinta noastra,pe noi ca oameni,traditiile noastre.,au daramat Bisericile noastre,au dat foc satelor noastre,au violat femei,au oprit clopotele noastre sa mai bata in Constantinopol...sunt vampiri energetici,tre sa fii prea naiva, sa stai cu un musulman..pierzi sansa de a te mantui pentru un tip care se da ceea ce nu e..iar cei care se convertesc(f.putini 1 la 10000000)o fac doar formal,nu si cu sufletul(vezi cazul turcului care si- a injunghiat sotia si fiul).Ei nu primesc nimic,se cred cei mai buni,cei mai grozavi,familisti convinsi..realitatea este alta..cel mai bine intreaba despre asta pe romancutzele care au venit cu coada intre picioare de prin toate tarile musulmane.
ptr tine Urzicutza!!!!!!!!
  #95  
Vechi 15.11.2008, 13:05:20
nafisa nafisa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Mesaje: 22
Implicit

ce rai sunteti, pentru Dumnezeu...
  #96  
Vechi 16.11.2008, 23:01:11
fllorina fllorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.04.2008
Mesaje: 80
Implicit

Sincer, eu ma rog pentru mantuirea tuturor oamenilor intru Sfanta Ortodoxie. Imi e tare mila cand ma gandesc ca vor ajunge in iad...
  #97  
Vechi 25.11.2008, 18:47:03
nafisa nafisa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Mesaje: 22
Implicit

Iar eu ma rog ca oamenii sa afle despre islam...adevarul!
  #98  
Vechi 29.11.2008, 21:17:08
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Eu ma rog ca oamenii sa nu fie pacaliti de islam si ca Dumnezeu sa le deschida mintea si sufletul ca sa vada frumusetea crestinismului si sa fuga de uraciunea lumii-islamul.
__________________
[COLOR=#1f5e83][/COLOR]
  #99  
Vechi 01.12.2008, 13:21:31
nafisa nafisa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Mesaje: 22
Implicit

O sa ma rog pentru tine Alexandra, Dumnezeu sa-ti deschida inima, pentru ca:
"De voieste Allah sa calauzeasca pe cineva, atunci ii deschide pieptul pentru Islam" (6:125)
  #100  
Vechi 01.12.2008, 17:27:14
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Multumesc dar daca vrei sa te rogi pentru mine,roaga-te ca sa nu mai pacatuiesc si sa iL iubesc cat mai mult pe Domnul Iisus Hristos.
__________________
[COLOR=#1f5e83][/COLOR]
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bunele relatii crestini-musulmani exemplificate! mihailt Generalitati 5 09.09.2009 08:59:24
Despre relatii bobby Nunta 15 21.03.2008 12:55:49
Relatii posibile pe net? viviana Generalitati 13 11.01.2008 10:17:39
relatiile crestini-musulmani loredana Religia Islamica 175 23.05.2007 01:39:19