Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.11.2008, 11:44:47
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Sa ne cunoastem...!!!

Frații mei dragi, cândva, un părinte (Adrian) a deschis un topic având ca scop să ne cunoaștem vârsta fiecăruia de pe forum! Dar dacă ne uităm mai bine fiecare la "public profle" vedem că ne putem trece date personale... oare nu poate fiecare să își treacă datele acolo? E cel mai bine pt a ne cunoște, pentru a fi o "familie" pe acest forum... Eu de multe ori vreau să văd detalii despre o anumită persoană și nu găsesc decât data de înregistrare pe forum... atât! Are cineva de ascuns ceva? Nu cred!Eu mi-am completat de la început, nu mă laud, dar eu cred că e bine să ne completăm datele fiecare pe profilul său! Vă rog să mă iertați pentru îndrăzneală și dacă cer prea mult!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.11.2008, 13:11:50
Tia's Avatar
Tia Tia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 245
Implicit

Nu ceri prea mult. Si eu sunt de acord cu tine. Apropo, ai vazut ca eu le-am completat, ca o fata constiincioasa ce sunt?!?
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul si toate cele dinlauntrul meu Numele cel Sfant al Lui
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.11.2008, 14:57:39
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Acum am completat si eu datele pa acolo prin public profile
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.11.2008, 15:35:07
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tia Vezi mesajul
Nu ceri prea mult. Si eu sunt de acord cu tine. Apropo, ai vazut ca eu le-am completat, ca o fata constiincioasa ce sunt?!?
Am vazut ca esti constiincioasa... dar o pozica cu chipul tau gingas nu ne arati si noua??????
Reply With Quote
  #5  
Vechi 26.11.2008, 16:18:14
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Eu nu prea intaleg curiozitatea unora de a sti cati ani au altii, cum arata, ce vor, etc etc. Pana la urma forumul este un mediu de comunicare virtual, si ca atare varsta si infatisarea nu prea conteaza.

Nu e vorba de a ascunde ceva, pana la urma cine vrea sa completeze acel formular bine, cine nu, nu, nu e obligatoriu. Doar mi se pare ciudata curiozitatea unora care chiar deschid topicuri (am impresia ca avem vreo doua-trei pe subiectul asta) pentru a-i indemna pe altii dea ASL-ul . :D
Reply With Quote
  #6  
Vechi 26.11.2008, 17:05:49
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Eu nu prea intaleg curiozitatea unora de a sti cati ani au altii, cum arata, ce vor, etc etc. Pana la urma forumul este un mediu de comunicare virtual, si ca atare varsta si infatisarea nu prea conteaza.

Nu e vorba de a ascunde ceva, pana la urma cine vrea sa completeze acel formular bine, cine nu, nu, nu e obligatoriu. Doar mi se pare ciudata curiozitatea unora care chiar deschid topicuri (am impresia ca avem vreo doua-trei pe subiectul asta) pentru a-i indemna pe altii dea ASL-ul . :D
Adevarul este undeva pe la jumatate, deci nu-i adevar 100%. Si pana la urma, multe se reiau in topicuri noi , sub alta forma, alta infatisare. Nu este nici bine, dar nici rau, e firesc, e omenesc. De ar fi numai astea, ce fain ar fi !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 26.11.2008, 18:29:38
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Iubitii mei, va rog sa ma iertati de indrazneala, dar nu am avut alt gand decat cel de familiaritate! Daca tot dicutam si ne mai si contrazicem, ar trebui sa stim de ce omul acela zice asa, pt ca activitatea lui spune mai tot decat cuvintele... defapt omul spune multe, dar faptele sunt departe de realitate...
Daca tot vorbim si ne "imprietenim" eu m-am gandit ca e bine sa ne cunoastem INDIRECT, caci se pot trimite mesaje private, dar nu e un mijloc adorabil... Eu ma bucur mult cand vad pe cineva care scrie pt suflet, ca este din cutare localitate, ca a studiat una si cealalta, ca este pasionat de ceva anume... as putea discuta mult mai multe... dar asa, fiind straini intre noi, care mai este "FRATIETATEA"?
... ma bucur mult ca imi gasesc prieteni! Sincer, imi place sa comunic cu Domnul Crsitian "cristiboss56", este un domn in toata firea, are experienta in viata, este foarte prietenos... si saritor in ajutor... este un crestin model! Daca nu ii citeam "public profile" ramaneam fara de aceasta legatura...
...cand ai nevoie STII LA CINE POTI APELA!!! asta e ideea thread-ului! Va rog sa ma iertati!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 26.11.2008, 18:53:38
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Iubitii mei, va rog sa ma iertati de indrazneala, dar nu am avut alt gand decat cel de familiaritate! Daca tot dicutam si ne mai si contrazicem, ar trebui sa stim de ce omul acela zice asa, pt ca activitatea lui spune mai tot decat cuvintele... defapt omul spune multe, dar faptele sunt departe de realitate...
Daca tot vorbim si ne "imprietenim" eu m-am gandit ca e bine sa ne cunoastem INDIRECT, caci se pot trimite mesaje private, dar nu e un mijloc adorabil... Eu ma bucur mult cand vad pe cineva care scrie pt suflet, ca este din cutare localitate, ca a studiat una si cealalta, ca este pasionat de ceva anume... as putea discuta mult mai multe... dar asa, fiind straini intre noi, care mai este "FRATIETATEA"?
... ma bucur mult ca imi gasesc prieteni! Sincer, imi place sa comunic cu Domnul Crsitian "cristiboss56", este un domn in toata firea, are experienta in viata, este foarte prietenos... si saritor in ajutor... este un crestin model! Daca nu ii citeam "public profile" ramaneam fara de aceasta legatura...
...cand ai nevoie STII LA CINE POTI APELA!!! asta e ideea thread-ului! Va rog sa ma iertati!
George are dreptate.Uite de exemplu eu am scris in topice de la generalitati si se pare ca am intrat in discutii cam neortodoxe.M-am prezentat.Dar apoi am sters gandindu-ma ca Dumnezeu este Cuvantul si prin ceea ce scriem se poate vedea cum gandim.Daca am vrut sa cunosc pe cineva am citit postarile persoanei respective.Oricum crestinii traitori se cunosc de departe!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 26.11.2008, 19:04:36
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

geo.nektarios, sa mai punem si intuitia la treaba.
Adevarul este, ca aici pe forum sunt unele fete credincioase, care ar fi bune sotii de preoti.
Sa privim deci cu incredere propunerea lui geo.nektarios.
In ceea ce ma priveste, am incercat odata sa scriu datele personale, dar nu s-au inregistrat. Ce sa fac, sunt si eu un mic "geniu" tehnic...care probabil nu se pricepe la aceste butoane. Dar sunt casatorita, am si un nepotel, asa ca datele mele nu sunt prea interesante.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 26.11.2008, 19:35:39
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Adevarul este, ca aici pe forum sunt unele fete credincioase, care ar fi bune sotii de preoti.
Sa privim deci cu incredere propunerea lui geo.nektarios
Sora mea, departe de mine acest gand! Nici nu mi-a trecut prin cap asa ceva, si io daca mi-am trecut toate datele nu le-am trecut scopul de a "agata" fete... Doamne fereste! Ci am aratat cine sunt si ce sunt! nimic mai mult decat EU INSUMI!!! Nu imi place sa fiu flas, ci sa ma arat cine sunt eu!!! Daca era ideea de "fete" nu am "apelam" la forum. E un lucru necrestinesc! Daca e vb de fete, nu as duce lipsa daca as intra in "jocul" lor! Dar imi place sa CUNOSC OAMENII!!! Asta e adevarul!!! Va rog inca o data sa ma IERTATI!!!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa ne cunoastem sfintii romani! glykys Diverse Sarbatori 97 27.09.2014 15:26:12
Mari romani pe care masonii nu doresc sa-i cunoastem UNNOOM Generalitati 80 22.03.2013 03:01:16
Sa ne cunoastem credinta de diacon Gheorghe Babut vidoveczandrei Resurse ortodoxe on-line 5 03.07.2010 18:04:09
De ce Dumnezeu nu ingaduie sa ne cunoastem momentul mortii? RusuDenisaFelicia Intrebari utilizatori 4 15.05.2010 22:56:46
Haideti sa ne cunoastem reciproc. Bine v-am gasit. Remus-Emilian Stiri, actualitati, anunturi 3 20.01.2007 00:22:02