Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 20.11.2010, 23:15:48
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

As dori sa va multumesc tuturor celor ce inca mai sunteti alaturi de noi, fie cu un gand bun sau cu un sfat venit din inima. Starea lui Vasile se pare ca se imbunatateste. In urma investigatiilor facute la inceputul saptamanii trecute la clinica de oncologie din Iasi se pare ca durerile care aparusera la spate nu se datorau din cauza unei tumori la coloana vertebrala, ci mai degraba de la o defomare a acesteia de pe urma purtarii carjei. De cateva zile sotul meu a decis sa mearga fara ajutorul carjelor, mersul este intr-adevar mai dificil, insa starea lui generala s-a imbunatatit, zic eu. Cu ajutorul Maicii Domnului , a lui Hristos si a tuturor Sfintilor dragi noua mergem inainte, Ei sunt cei care ne-au ajutat in mod real, in tot acest timp.

Doamna Dorina, sa stiti ca ma bucur enorm ca floarea pe care v-am daurit-o din suflet a rezistat pana acum, asta e sezonul ei, de Craciun va trebui sa atarne de craciunite albe. Si ma bucur de asemenea ca inca va mai amintiti de noi, sper ca o faceti cu placere.

Noi ne amintim de fiecare dintre dumneavoastra, cei ce ne-ati ajutat in tot acest timp, va pomenim in rugaciunile noastre in fiecare seara, va dorim tuturor un post usor si sarbatorile care vor veni sa va gaseasca mai bogati spirituali.

Andra, daca mai intri pe forum, te rugam sa ne mai tii la curent cu starea de sanatate a Silviei. Sa nu va pierdeti speranta in DOMNUL, El este doctorul trupurilor si sufletelor noastre si la El trebuie sa cautam ajutorul. Multa sanatate si speranta in suflete sa aveti!
Reply With Quote
  #172  
Vechi 20.11.2010, 23:32:43
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

[quote=stasylena;194307]Doamne ajuta!

Numele meu este Elena, am 29 de ani si de o saptamana sotul meu ( 30 ani) a primit vestea socanta, in urma unor investigatii medicale de rutina,fiind diagnosticat cu un cancer osos. Asteptam rezultatul biopsiei.......... iar eu am marea rugaminte sa va rugati si pentru noi ( numele sotului este VASILE) . Daca cineva a mai trecut prin asemenea experiente il rog sa mi se alature cu ceva sfaturi, medicale sau spirituale. O sa revin cu detalii dupa biopsie.


Craciun Fericit!!!!!![/QUOTE

Bunul Dumnezeu sa aibe mila si indurare sa va ocroteasca casa si familia de tot raul si necazul ,si sotului dumneavostra sa-i dea multa putere si tarie sa poate depasi toate momentele grele prin care trece . Nu este usor ceia ce ne relatati trebuie sa fiti tare si sa-l sprijiniti . Dumnezeu si Maicuta Sfinta sa fie alaturi de dumneavoastra si sa va intareasca ca sa puteti duce aceasta povara fiindca nu este chiar usoara . Sa nadajduim ca rezultatul va fi unul pozitiv ,sa va ajute Dumnezeu .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote
  #173  
Vechi 21.11.2010, 15:52:10
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
As dori sa va multumesc tuturor celor ce inca mai sunteti alaturi de noi, fie cu un gand bun sau cu un sfat venit din inima. Starea lui Vasile se pare ca se imbunatateste. In urma investigatiilor facute la inceputul saptamanii trecute la clinica de oncologie din Iasi se pare ca durerile care aparusera la spate nu se datorau din cauza unei tumori la coloana vertebrala, ci mai degraba de la o defomare a acesteia de pe urma purtarii carjei. De cateva zile sotul meu a decis sa mearga fara ajutorul carjelor, mersul este intr-adevar mai dificil, insa starea lui generala s-a imbunatatit, zic eu. Cu ajutorul Maicii Domnului , a lui Hristos si a tuturor Sfintilor dragi noua mergem inainte, Ei sunt cei care ne-au ajutat in mod real, in tot acest timp.

Doamna Dorina, sa stiti ca ma bucur enorm ca floarea pe care v-am daurit-o din suflet a rezistat pana acum, asta e sezonul ei, de Craciun va trebui sa atarne de craciunite albe. Si ma bucur de asemenea ca inca va mai amintiti de noi, sper ca o faceti cu placere.

Noi ne amintim de fiecare dintre dumneavoastra, cei ce ne-ati ajutat in tot acest timp, va pomenim in rugaciunile noastre in fiecare seara, va dorim tuturor un post usor si sarbatorile care vor veni sa va gaseasca mai bogati spirituali.

Andra, daca mai intri pe forum, te rugam sa ne mai tii la curent cu starea de sanatate a Silviei. Sa nu va pierdeti speranta in DOMNUL, El este doctorul trupurilor si sufletelor noastre si la El trebuie sa cautam ajutorul. Multa sanatate si speranta in suflete sa aveti!
Mă gândesc la voi ca la copii mei,cu drag și vă admir curajul cu care vă duceți crucea.
Reply With Quote
  #174  
Vechi 06.12.2010, 22:40:30
vasile79's Avatar
vasile79 vasile79 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Locație: Barlad
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit Revin

As dori sa revin cu o rugaminte catre fratii nostri:
Din luna septembrie mi-au aparut niste dureri de spate care s-au accentuat foarte tare pana in prezent. Am facut analize de tot felul, in ideea ca ar putea fi o recidiva a tumorii avute anterior, insa din fericire cei de la Sitalul Sf. Spiridon mi-au dat un rezultat bun in privinta tumorii, insa asupra coloanei vertebrale au pus diagnosticul scolioza dorsala. Ei mi-au spus ca aceasta deformare ar fi aparut in urma folosirii carjei. Cand am auzit, am renuntat la ea si am inceput sa umblu cu piciorul normal fara carja. A fost ok o saptamana, insa pe urma s-a transferat in zona lombara durerea, nevralgia fiind mai acuta acum pe partea stanga. Totodata de cand am lasat carja s-a accentuat scolioza dorsala aparand fenomenul de gheb.
Azi am fost la un kinetoterapeut care mi-a recomandat sa gasesc o ORTEZA TORACOLOMBOSACRALA, mai exact un corset ortopedic, ce are rol de a opri deformarea coloanei in forma mai grava. Mi-a spus ca si zona lombara nu are un aspect normal.
Rugamintea mea catre dumneavoastra este aceea de a ma ajuta sa gasesc sa cumpar una la second hand intrucat costul acestei este putin cam ridicat sau daca are cineva una care nu-i mai foloseste sa o doneze.
Multumesc mult si Doamne ajuta tuturor!
Reply With Quote
  #175  
Vechi 08.12.2010, 16:38:46
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit LA MULTI ANI, scumpul nostru!


Last edited by stasylena; 08.12.2010 at 16:41:00.
Reply With Quote
  #176  
Vechi 25.12.2010, 03:43:59
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Craciun fericit!

As dori sa va urez si eu tuturor un CRACIUN FERICIT, iar Nasterea Mantuitorului sa va aduca pace in suflete, Iubire si credinta multa.

P.S. Daca aveti bunavointa, va rog din suflet sa-l pomeniti in rugaciunile voastre si pe sotul meu, Vasile, care este greu incercat de boala,iar in aceasta perioada ne descurcam extrem de greu si fara ajutorul rugaciunilor catre Maica Domnului si Iisus Hristos nu stim cum am scapa altfel. Noi ne rugam zilnic la Dumnezeu si la Sfintii Lui, dar am apelat si la ajutorul dumneavoastra pentru ca noi suntem neputinciosi, nevrednici si tare pacatosi.
Reply With Quote
  #177  
Vechi 25.12.2010, 13:23:34
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
As dori sa va urez si eu tuturor un CRACIUN FERICIT, iar Nasterea Mantuitorului sa va aduca pace in suflete, Iubire si credinta multa.

P.S. Daca aveti bunavointa, va rog din suflet sa-l pomeniti in rugaciunile voastre si pe sotul meu, Vasile, care este greu incercat de boala,iar in aceasta perioada ne descurcam extrem de greu si fara ajutorul rugaciunilor catre Maica Domnului si Iisus Hristos nu stim cum am scapa altfel. Noi ne rugam zilnic la Dumnezeu si la Sfintii Lui, dar am apelat si la ajutorul dumneavoastra pentru ca noi suntem neputinciosi, nevrednici si tare pacatosi.
Maica Domnului să va dea putere să le treceți pe toate.
Craciun cu pace și să va ajute Dumnezeu să nu va pierdeți nadejdea.
Reply With Quote
  #178  
Vechi 25.12.2010, 13:33:49
nico.dia nico.dia is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.06.2008
Mesaje: 38
Smile Doamne ajuta!

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
stiu prea bine ce spui, draga mea, si eu am trecut printr-un tratament agresiv cu radiatii...fa-i sotului tau urgent reteta pe care ti-am trimis-o pe privat, cu cantitatile exacte de mai jos (dar atentie, este oribila la gust):
-1/2 kg miere pura, fara aditivi;
-intre 40-50ml whiskey sau tuica (nu este voie sa punem vin, bere, lichior sau alcool pur)
-350g aloe (aloe arborescens)
daca intelegi limba engleza, iti trimit materialul in original...
Daca trebuie sa-i extirpe femurul, asta este, se poate trai si fara. Sa nu te superi pe mine ca-ti vorbesc asa, dar n-aveti incotro...daca este intr-adevar o tumoare maligna foarte agresiva, trebuie sa luati masuri imediat si sa nu stati pe ganduri. Iti vorbesc din experienta.
credita multa ,iti doresc ,mereu se intampla minuni,poate si acum in aceste momente cand scriu aceste randuri ,intrun colt de lume se intampla o minune,dumnezeu e mare si puternic.
Va voi pomeni pe toti in rugaciunule mele
speranta moare ultima
Reply With Quote
  #179  
Vechi 25.12.2010, 14:11:31
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Dumnezeu să-l ajute!
Reply With Quote
  #180  
Vechi 03.01.2011, 17:01:03
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit LA MULTI ANI, dragii mei!

Indraznesc sa scriu cateva randuri inainte de a pleca mai departe, in drumul meu. De ieri situatia de sanatate a sotului meu s-a inrautatit, asa ca al decis sa-l duc la spital. Acum este in drum spre spitalul de neurochirurgie din Iasi. Fiecare se gandeste la cei mai rau, la o recidiva sau altceva. Rugamintea mea la dumneavoastra este sa faceti o rugaciune si pentru el, acum e deznadajduit, iar eu sa stiti ca n-am putut pleca spre Iasi, fara a intra aici sa va scriu durerea mea si sa va cer sprijinul rugaciunii, asa cum ati facut-o intotdeauna.
Va multumesc anticipat tutror celor ce o sa fiti alaturi de noi, poate o sa reusesc diseara sa mai intru pentru a va tine la curent cu starea de sanatate a lui si ce diagnostice ii mai dau cei de acolo.

PS: Doamna Gabriela va multumesc din inima pentru ajutorul acordat, sa stati fara nici o grija.
Doamne ajuta tuturor!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 11:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 20:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 15:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 20:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 14:09:05