Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #211  
Vechi 05.05.2011, 11:51:06
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

HRISTOS A INVIAT! sutem in continuare cu sufletul si rugaciunile alaturi de voi.Fiti binecuvantati.Sa asculte Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului rugaciunile tuturor.AMIN.Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #212  
Vechi 05.05.2011, 13:12:49
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Cui cu cui se scoate, dar trebuie să scoți la sfârșit și ultimul cui dacă vrei să te faci complet sănătos.

Drac cu drac se scoate dacă ești înțelept, moartea cu moartea călcând, dar problema e că trebuie să scoți și ultimul drac rămas: ascultarea pentru slava de sine, că așa parcă zicea un sfânt că e mare dibăcie ca să pui diavolii să se lupte între ei și tu să-l alungi prin smerenie pe ultimul: mândria și lepădarea de Dumnezeu.

Recomandarea mea în cazul cancerului osos sau a oricărui cancer este să folosești diavolul buruienii rostopască, crucea voinicului, nigelariță, care este o plantă foarte otrăvitoare, care poate provoca moartea sau hepatita sau altele... în contra diavolului cancerului sau al altor boli incurabile.

Se pune nu un mănunchi ci numai una desprinsă din mănunchi deci doar o plantă întreagă obijnuită proaspătă: rădăcină, tulpină și frunze, tot, în 2 sau 3 litri de apă proaspătă, care se bagă apoi într-o sticlă de plastic etichetată vizibil ca otravă și cap de mort și se scrie și pericol de moarte pe ea, ca să nu cumva să bea cineva din greșală crezând că e apă, și se ține la rece și la întuneric și se ia din ea zilnic câte o linguriță = 5-10 grame. La soare sau prin uscare se pierde efectul.

Deci pentru oricefel de cancer se bea în fiecare zi cîte 3 lingurițe de zahăr (5-10 grame o linguriță mică) pentru persoane mature de peste 50Kg, respectiv 1 linguriță pentru persoanele mai slabe sau copii sub 50Kg. Pentru evitarea complicațiilor se poate consuma câte 1-2 lingurițe mici zilnic amestecate în orice lichid: ceai, supă, apă...

Tratamentul se face pe timp de 1 lună, după care se face pauză o săptămână sau două săptămâni sau mai mult și se reia tratamentul ce poate dura până la 6 luni. În caz de apariția oricăror semne, simptome de greață, stare toxică, se oprește tratamentul.

Interzis pentru sugari sau gravide sau copii sub 10Kg sau în cazuri de hepatită sau stări toxice.

Merg și împachetări sau comprese cu frunze proaspete pe locul bolnav, deci pentru uz extern nu se folosește suc din plantă sau lichid sau plantă dizolvată căci e pericol de otrăvire ci se pun doar frunze proaspete în zona respectivă cu piele bolnavă sau cu edeme sau cu oricefel de boli. Trebuie evitat contactul cu saliva, înghițirea frunzelor sau punerea direct în ochi sau urechi sau organele genitale sau anale a lichidului din plantă. Deci frunzele se pun direct pe piele și nu pe răni deschise.

După ce se retrage concerul ori alte boli incurabile din pricina acțiunii rostopaștei, se trece la eliminarea elixirului miraculos din închipuire, căci trebuie eliminată apoi preamarea credință în medicamente și leacuri și buruieni și trebuie revenit la dreapta credința în Dumnezeu, singura care ne mântuiește cu adevărat.

Doamne ajută și grijă mare căci răspunderea este a celui ce îndrăznește și folosește așa ceva. Orice doză mărită sporește pericolul otrăvirii ori al întoxicării.

Last edited by vsovivi; 05.05.2011 at 13:50:28.
Reply With Quote
  #213  
Vechi 05.05.2011, 15:12:17
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Stau de multe ori si ma gandesc, daca aceste tumori nu dispar la atingerea de TRUPUL si SANGELE lui Hristos, cum ar fi posibil sa se vindece la atingerea unei plante obisnuite??? Iertati-mi judecata, dar VIATA e Hristos.Eu, recunosc, ca ma tin de orice firicel de sparanta ca sa-l pastrez pe Vasile alaturi, raportandu-ma la acest trup dar ,precizez, ca indiferent de ce va decide Dumnezeu, El va ramane doctorul trupurilor si sufletelor noastre, ca doar mantuirea sufletului nostru e mai importanta decat vindecarea noastra trupeasca. Cred , de asemenea,in dreptatea Mantuitorului, iar tot ce am trait in acesti ani a fost o poveste de dragoste sincera, in care doar MOARTEA ne va desparti unul de celalalt.
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.
Reply With Quote
  #214  
Vechi 05.05.2011, 15:44:47
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb ma cutremur !!!

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Stau de multe ori si ma gandesc, daca aceste tumori nu dispar la atingerea de TRUPUL si SANGELE lui Hristos, cum ar fi posibil sa se vindece la atingerea unei plante obisnuite??? Iertati-mi judecata, dar VIATA e Hristos.Eu, recunosc, ca ma tin de orice firicel de sparanta ca sa-l pastrez pe Vasile alaturi, raportandu-ma la acest trup dar ,precizez, ca indiferent de ce va decide Dumnezeu, El va ramane doctorul trupurilor si sufletelor noastre, ca doar mantuirea sufletului nostru e mai importanta decat vindecarea noastra trupeasca. Cred , de asemenea,in dreptatea Mantuitorului, iar tot ce am trait in acesti ani a fost o poveste de dragoste sincera, in care doar MOARTEA ne va desparti unul de celalalt.
Ohhhhhh, ma-nfior !!!! Instantaneu mi-au venit in minte cuvintele Mantuitorului la adresa femeii cananeence: "Mare este credinta ta!" Fie ca Domnul nostru Iisus Hristos sa va imbratiseze cu Mare Mila LUI Sfanta !

Cuvintele tac, taina vorbeste !
Reply With Quote
  #215  
Vechi 05.05.2011, 15:46:01
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Te admir foarte mult pentru taria de caracter pe care o ai ,si ptr.credinta ta in Domnul nostru Iisus Hristos.Am gasit si eu aseara rugaciunea pe care o pusesei tu aici(nu-mi dadeam seama unde am auzit-o)apoi mi-am amintit de CD-ul cu Acatistul pentru cei adormiti,pe care l-am pus in perioada postului.Este intradevar o rugaciune foarte speciala pentru cei care stiu cum sa o perceapa(simta).Am sa continuii sa ma rog pentru voi "dragi crestini"...mi-ati dat o adevarata "lectie de viata "si traire in Hristos......Dumnezeu sa va binecuvanteze sufletele,
curate.
Reply With Quote
  #216  
Vechi 05.05.2011, 16:37:29
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Dragii mei, nici pe departe noi nu ne dorim sa va dam lectii de viata. Hristos Mantuitorul ne-a aratat cum trebuie sa traim. Noi nici pe departe nu respectam ceea ce-Si doreste Dumnezeu sa vada la noi, in special eu am multe patimi de care nu reusesc sa scap, cu totul ca imi doresc din tot sufletul, iar comparatia cu femeia cananeeanca nici pe departe nu trebuie facuta. Si sa spun de ce, daca aveam macar un storp de credinta in suflet, la cat de mult m-am rugat pentru ca Vasile sa fie bine, chiar si trupeste, atunci ,cu siguranta, Hristos n-ar fi amanat sa-mi raspunda. Din toata boala asta, vindecarea care-a trimis-o Dumnezeu asupra noastra a fost mai mult una spirituala pentru Vasile si probabil, cea fizica, nu ne este de folos. Mare minune e asta!!!!!!!!! Numai ca nu multa lume stie, vede si intelege totul. Iar eu de asta sunt multumita in suflet si linistita.
Si ca sa va imaginati cam in ce stare de boala e Vasile o sa va descriu , in mare, totul. Pe 1 ianuarie avea pe coloana 3 tumori, 2 de marimi mai mari si una fff mica. Dupa 4 luni de zile pe mijlocul coloanei are o umflatura cat un gheb, capul ii este plin de umflaturi, toata cutia toracelui e plina de tumori mari si mici, acum s-a localizat si la gat, in partea din spate, dupa ureche si cine stie pe la organele interne ce-o mai fi. Nu cred ca puteti sa va imaginiati ce dureri cumplite are si cum le indura cu mare dragoste, carcotind doar ffff rar. Morfina pentru el e ca aerul si n-a ajuns la doze foarte mari. Sfanta Impartasanie si Sfantul Maslu l-au tinut in viata, i-au facut crucea asta usoara. Acest om merita sa fie admirat pentru felul in care le primeste pe toate. Eu va zic sincer ca ma plang si cand ma intep cu un ac si nu cred c-as fi capabila sa indur atata suferinta. Dar daca ar fi spre folosul mantuirii mele, as primi-o cu drag.
Va imbratisam cu toata dragostea pe toti!
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.

Last edited by stasylena; 05.05.2011 at 16:39:53.
Reply With Quote
  #217  
Vechi 05.05.2011, 17:30:27
Menadel Menadel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.05.2011
Locație: Casa Domnului
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3
Thumbs up Incantat de cunostiinta!

Buna ziua, sunt nou pe acest forum, nu cunosc pe niciunul di voi, dar sper ca voi cunoaste persoane remarcabile si cu Har de la Dumnezeu! Ma numesc Eros si am 16 ani de viata, nu sunt multi, dar au fost indeajuns ca sa ma faca sa realizez anumite concepte.....cum ar fi existenta lui Dumnezeu ( Cel prea inalt! ) si a unui Mantuitor, cunoscut drept Isus Hristos si a carui viata a fost dedicata in totalitate acestei omeniri prin miracolele facute si de sacrificiul intocmit pe cruce prin sangele Sau preasfant!

Aceasta a fost mica mea prezentare inainte sa incep primul meu post pe acest forum. Va astept in topicurile ce vor urma sa ne impartasim opiniile impreuna!

Dumnezeu sa va binecuvanteze!!!

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Dragii mei, nici pe departe noi nu ne dorim sa va dam lectii de viata. Hristos Mantuitorul ne-a aratat cum trebuie sa traim. Noi nici pe departe nu respectam ceea ce-Si doreste Dumnezeu sa vada la noi, in special eu am multe patimi de care nu reusesc sa scap, cu totul ca imi doresc din tot sufletul, iar comparatia cu femeia cananeeanca nici pe departe nu trebuie facuta. Si sa spun de ce, daca aveam macar un storp de credinta in suflet, la cat de mult m-am rugat pentru ca Vasile sa fie bine, chiar si trupeste, atunci ,cu siguranta, Hristos n-ar fi amanat sa-mi raspunda. Din toata boala asta, vindecarea care-a trimis-o Dumnezeu asupra noastra a fost mai mult una spirituala pentru Vasile si probabil, cea fizica, nu ne este de folos. Mare minune e asta!!!!!!!!! Numai ca nu multa lume stie, vede si intelege totul. Iar eu de asta sunt multumita in suflet si linistita.
Si ca sa va imaginati cam in ce stare de boala e Vasile o sa va descriu , in mare, totul. Pe 1 ianuarie avea pe coloana 3 tumori, 2 de marimi mai mari si una fff mica. Dupa 4 luni de zile pe mijlocul coloanei are o umflatura cat un gheb, capul ii este plin de umflaturi, toata cutia toracelui e plina de tumori mari si mici, acum s-a localizat si la gat, in partea din spate, dupa ureche si cine stie pe la organele interne ce-o mai fi. Nu cred ca puteti sa va imaginiati ce dureri cumplite are si cum le indura cu mare dragoste, carcotind doar ffff rar. Morfina pentru el e ca aerul si n-a ajuns la doze foarte mari. Sfanta Impartasanie si Sfantul Maslu l-au tinut in viata, i-au facut crucea asta usoara. Acest om merita sa fie admirat pentru felul in care le primeste pe toate. Eu va zic sincer ca ma plang si cand ma intep cu un ac si nu cred c-as fi capabila sa indur atata suferinta. Dar daca ar fi spre folosul mantuirii mele, as primi-o cu drag.
Va imbratisam cu toata dragostea pe toti!
Dupa ce am citit aceste putine randuri dar foarte semnificative, dat faptul ca m-a coplesit enorm situatia copilului tau Vasile, as dori doar sa-ti spun ca imi pare foarte rau pentru fiul tau, si te-as ruga sa-mi dai voie se ma rog pentru el! Si chiar daca nu ai sa-mi dai voie, am sa ma rog oricum incepand din acest moment! Deci iti urez o zi buna in continuare si Dumnezeu sa va Binecuvanteze pe tine si pe Vasile in numele lui Isus Hristos prin opera realizata de El pe cruce. Pace si Har!
Reply With Quote
  #218  
Vechi 05.05.2011, 18:22:15
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Dragul meu,

Nu stiu care este numele tau de botez, de asta am indraznit sa ma adresez in modul acesta, daca fac o eroare imi cer scuze inca de pe acum. Te rog sa citesti tot topicul deschis de mine , ca sa poti intelege situatia. Ma bucur ca te alaturi noua in rugaciune, Dumnezeu sa te rasplateasca cum stie El mai bine pentru efortul tau ,dar VASILE este iubitul meu sot si tatal copilul meu, nu copilul meu, cum ai dedus tu. Asa ca, atat el ,cat si eu, sotia sa, Elena, suntem incantati de cunostinta si-ti dorim sa ai viata lunga si vesnica intru HRISTOS, Mantuitorul lumii!

Doamne ajuta!
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.
Reply With Quote
  #219  
Vechi 05.05.2011, 18:28:30
Menadel Menadel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.05.2011
Locație: Casa Domnului
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3
Smile

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Dragul meu,

Nu stiu care este numele tau de botez, de asta am indraznit sa ma adresez in modul acesta, daca fac o eroare imi cer scuze inca de pe acum. Te rog sa citesti tot topicul deschis de mine , ca sa poti intelege situatia. Ma bucur ca te alaturi noua in rugaciune, Dumnezeu sa te rasplateasca cum stie El mai bine pentru efortul tau ,dar VASILE este iubitul meu sot si tatal copilul meu, nu copilul meu, cum ai dedus tu. Asa ca, atat el ,cat si eu, sotia sa, Elena, suntem incantati de cunostinta si-ti dorim sa ai viata lunga si vesnica intru HRISTOS, Mantuitorul lumii!

Doamne ajuta!
A scuzama, avand citit numai acest post al tau, in care vorbesti despre Vasile, am avut impresia ca este vorba de copilul tau. Bine ca mi-ai spus ca este sotul tau, o sa mai fac inca o data in seara asta rugaciune pentru Vasile, sotul tau!
Reply With Quote
  #220  
Vechi 05.05.2011, 18:39:09
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Multumim, esti un dragut!!!
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05