Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.11.2022, 22:32:52
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit Deschiderea World Cup 2022 Qatar

Am vazut in trecere discursul la deschiderea World Cup de anul acesta. M-a impresionat discursul lui Morgan Freeman cu baiatul acela si ce mesaj au transmis:

https://youtu.be/wRlfah_b86w

Oamenii discuta mult despre globalism ca ar fi ceva rau, dar ia uita-ti ca islamul accepta toata lumea in "acelasi cort" (cortul beduin), indiferent de rasa, culoare, cultura, etc.

Ce parere aveti despre discursul celor doi? Baiatul recita si ceva din Quran: " “Oh mankind, indeed we have created you from male and female and made you peoples and tribes that you may know one another.”

Culmea ca cei din Vest au cenzurat aceasta parte a ceremoniei (nu a fost aratata la BBC/CNN.... e ca si cum ii deranjeaza islamul).

P.S: impresionanta deschidere a ceremoniei, mie mi-a placut dialogul dintre cei doi, asa o legatura stransa (stiu ca e actorie, ca au avut repetitii, dar arata superb ce a iesit si cu muzica de fundal).
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare