Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 15.07.2011, 13:12:08
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nu merit iertare Vezi mesajul
Scuzati-ma ca pun intrebarea aici, sunt noua pe forum si inca nu am gasit unde sa pun intrebarea.Ajutati-ma varog din suflet!
Credeti ca ma va ierta Dumnezeu pentru ce am facut?
Am inceput s acitesc Biblia si sa incerc sa ma apropii de Dumnezeu, dar imi vin tot felu de imagini in minte cu dumnezeu care au legatura cu desfranarea cu el si cum mine, imi urasc minteaaaaa.Doamne ce pot face???
Va rog am nevoie disperata de ajutor va rog intelegeti-ma si nu ma condamnati si rugati-va va rog aduceti aminte de mine in rugacinile voastre sa ma ierte !N u au cum sa fie gandurile mele!
AJUTATI-MA va rog din suflet!!! credeti ca ma va ierta si cum pot scapa de aceste ganduri?
Gândurile astea de hulă nu sunt ale tale.....sunt atacuri ale diavolului care încearcă sa te întoarcă de pe calea ta....nu îți fă griji pentru ele...nu le lua în seamă, nu te mai îngrijora, și rabdă atacul lor până ce Dumnezeu va lua aminte la răbdarea ta..știe El de ce te lasă să rabzi....un sfânt care se nevoia în pustie era atacat de gânduri ca ale tale și pe când se chinuia îngrozitor din cauza lor Dumnezeu i-a spus „nu te mai îngriji de păcatele altora(adică ale diavolului) ci vezi-ți de ale tale”.....editura Evanghelismos are o cărticică mică care se numește „gândurile și înfruntarea lor”..eu am găsit-o la o biserică de lângă Cișmigiu...mergi pe lângă Cișmigiu astfel încât să ai parcul în dreapta și bulevardul regina Elisabeta în spate....la un moment pe partea dreaptă e biserica de care îți vorbeam....dar probabil că o găsești și în altă parte...sper să scapi repede de încercările astea...Doamne ajută!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 15.07.2011, 15:00:37
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nu merit iertare Vezi mesajul
Scuzati-ma ca pun intrebarea aici, sunt noua pe forum si inca nu am gasit unde sa pun intrebarea.Ajutati-ma varog din suflet!
Credeti ca ma va ierta Dumnezeu pentru ce am facut?
Am inceput s acitesc Biblia si sa incerc sa ma apropii de Dumnezeu, dar imi vin tot felu de imagini in minte cu dumnezeu care au legatura cu desfranarea cu el si cum mine, imi urasc minteaaaaa.Doamne ce pot face???
Va rog am nevoie disperata de ajutor va rog intelegeti-ma si nu ma condamnati si rugati-va va rog aduceti aminte de mine in rugacinile voastre sa ma ierte !N u au cum sa fie gandurile mele!
AJUTATI-MA va rog din suflet!!! credeti ca ma va ierta si cum pot scapa de aceste ganduri?
Cauta-ti un parinte duhovnic si marturiseste-i aceste ganduri, la spovedanie!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Caut un duhovnic iRoDiOn Generalitati 1 14.04.2012 13:57:49
caut preot vazator cu duhul sunsray Preotul 23 19.12.2011 10:03:43
caut un SFANT! ilieradu Generalitati 3 15.12.2010 20:16:21
Caut un preot care e iscusit si are timp de mine zriyac Generalitati 2 16.10.2010 16:27:33
Caut informatii victor_intaiul Stiri, actualitati, anunturi 6 12.03.2009 22:11:02