Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 06.04.2014, 16:45:19
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Asa imi spun sa nu cred,dar oricat as incerca inima imi este indurerata si deznadajduita si tot mai ma gandesc,data fiind si situatia tatalui meu.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 06.04.2014, 16:46:33
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florentina2014 Vezi mesajul
AlinB nu practic aceste sporturi sa ma pot lasa de ele,din pacate a fost ceva neprevazut si pur si simplu am cerut un sfat nu am stiut ce va urma,sau cine era.
Nu? Serios? Dar cum ce faci? Exact acelasi lucru.
Biserica si duhovnicul nu se cauta si nu se gaseste pe forum.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 06.04.2014, 16:56:25
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Adevarat,dar nu a fost ceva voit,recunosc greseala.Si imi pare rau enorm ca am avut ocazia sa aflu acele lucruri oribile.Nu caut duhovnic acum,aici,ci caut o vorba buna si un sfat bun.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 07.04.2014, 16:30:53
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Atunci cand am vorbit cu acel preot atat am fost de socata ca nu stiam daca vorbeste adevarat sau nu,daca intradevar a putut vede ceea ce am avut si ceea ce va urma,,,am intrat pe un alt facebook care il am eu cu un alt nume,si am inventat o poveste cum ca am un copil,mai vreau unul si doctorii au spus ca nu mai pot face si ca sunt necununata si sotul nu vrea sa auda de nunta,,Atunci mi-a spus ca intra pe seara sa vorbim ca se roaga sa I se arate,,Seara mi-a spus ca """avem cununiile legate,ca eu trebuie sa am 3 copii,deci voi mai face 2 si imediat dupa pasti la o saptamana ma voi cununa religios si voi ramane insarcinata"""mi-a cerut bani bineinteles pentru slujbe si cat vreau sa dau pentru biserica.....din acel moment l-am blocat.Povestindu-i unei verisoare imi spunea ca poate intradevar mie personal mi-a spus adevarul despre ce se va intampla,iar cand m-am dat drept alta persoana poate l-am indus in eroare si el chiar a luat=o ca pe o poveste adevarata vezi Doamne ca am jucat si am fost cu convingere....AAAAsi mi-am amintit,ca imi spunea mie personal ca sa il pot salva pe tata sa ii trimit haine preotesti de vreo 30ml vechi sa le daruiasca unui pusnic si astfel si cu rugaciuni """poate fenta moartea"""exact asa sa exprimat. De aceea sunt in dilemma si nu stiu ce sa mai cred,,pe de o parte mi-a spus anumite lucruri care cam asa sunt,pe de alta parte mi-a ghicit la misto pe fb celalalt.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 07.04.2014, 16:39:34
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florentina2014 Vezi mesajul
Atunci cand am vorbit cu acel preot atat am fost de socata ca nu stiam daca vorbeste adevarat sau nu,daca intradevar a putut vede ceea ce am avut si ceea ce va urma,,,am intrat pe un alt facebook care il am eu cu un alt nume,si am inventat o poveste cum ca am un copil,mai vreau unul si doctorii au spus ca nu mai pot face si ca sunt necununata si sotul nu vrea sa auda de nunta,,Atunci mi-a spus ca intra pe seara sa vorbim ca se roaga sa I se arate,,Seara mi-a spus ca """avem cununiile legate,ca eu trebuie sa am 3 copii,deci voi mai face 2 si imediat dupa pasti la o saptamana ma voi cununa religios si voi ramane insarcinata"""mi-a cerut bani bineinteles pentru slujbe si cat vreau sa dau pentru biserica.....din acel moment l-am blocat.Povestindu-i unei verisoare imi spunea ca poate intradevar mie personal mi-a spus adevarul despre ce se va intampla,iar cand m-am dat drept alta persoana poate l-am indus in eroare si el chiar a luat=o ca pe o poveste adevarata vezi Doamne ca am jucat si am fost cu convingere....AAAAsi mi-am amintit,ca imi spunea mie personal ca sa il pot salva pe tata sa ii trimit haine preotesti de vreo 30ml vechi sa le daruiasca unui pusnic si astfel si cu rugaciuni """poate fenta moartea"""exact asa sa exprimat. De aceea sunt in dilemma si nu stiu ce sa mai cred,,pe de o parte mi-a spus anumite lucruri care cam asa sunt,pe de alta parte mi-a ghicit la misto pe fb celalalt.
Tu chiar nu vrei să îți revii, sau nu poți? Ieri a fost duminică, preoții erau în biserică... Te-ai dus să vorbești cu unul să-i spui ce-ți trece prin cap?
Tu lucrezi ceva, înveți, stai acasă? Cu ce te ocupi? Nu realizezi ce prostii scrii pe aici? Noi îți spunem... tu asculți ceva?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 07.04.2014, 16:44:25
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Annyta Vezi mesajul
Tu chiar nu vrei să îți revii, sau nu poți? Ieri a fost duminică, preoții erau în biserică... Te-ai dus să vorbești cu unul să-i spui ce-ți trece prin cap?
Tu lucrezi ceva, înveți, stai acasă? Cu ce te ocupi? Nu realizezi ce prostii scrii pe aici? Noi îți spunem... tu asculți ceva?
Am inteles ce mi-ati spus!Preotul nu il pot gasi decat saptamana viitoare pentru spovedit,iar sa merg la o alta biserica este prea departe de noi,sunt casnica am grija de copil,nu spun prostii pur si simplu spun ceea ce mi s-a intamplat.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 07.04.2014, 18:18:54
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Se ghiceste si pe FB acum?Fara sa ai persoana in fata?
Mai dar mai taiati din ele!!!

Apropos,ati vazut cum a disparut threadul despre comunitati ortodoxe autosustenabile??? Ca si cum n-a fost vreodata
Nici acest thread nu are un prognostic mai bun...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 07.04.2014, 18:52:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Deja scartaie tare povestea :)

Mai intai era un profet, acum e doar un escroc, bla bla bla..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 07.04.2014, 20:16:36
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Nu e adevarat ca scartaie...nu e o poveste,v.am spus ce mi.a prezis pe viitor,apoi si ceea ce sa intamplat dupa ce m.am dat drept altcineva.Teama cea mai mare este ca,personal mi.a spus lucruri care nu prea avea cum sa le ghiceasca la vrajeala.De aceea e cu dus si intors si...din cate am citit despre el pe net..lumea spune ca sa adeverit.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 07.04.2014, 21:17:44
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Imi pare rau pentru tine, dar nimeni de pe aici nu crede povestile astea.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde