Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.12.2012, 20:22:23
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Tv Trinitas online

Se poate vedea Tv Trinitas online? daca da cum? tocmai am incercat la acest link http://trinitastv.ro/ si n-am reusit, mai exista alta cale??
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.12.2012, 21:04:10
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Se poate vedea Tv Trinitas online? daca da cum? tocmai am incercat la acest link http://trinitastv.ro/ si n-am reusit, mai exista alta cale??
http://www.tele-tv.info/canale/Europ...ia/Trinitas-Tv
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.12.2012, 21:12:52
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Mergeeeeeeee, multumesc muuuuult.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.12.2012, 21:16:02
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Mergeeeeeeee, multumesc muuuuult.
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.10.2023, 02:53:13
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Implicit


Pr. Dumitru Stăniloae s-a dus la Domnul pe 5 octombrie 1993, deci Trinitas TV a publicat în ultimele zile câteva materiale despre părintele profesor mărturisitor:
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa

Last edited by RappY; 10.10.2023 at 03:10:51.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.10.2023, 13:20:37
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Mergeeeeeeee, multumesc muuuuult.
Io n-am reusit, nu stiu de ce nu gasesc in pagina respectiva linkul cu TrinitasTV live stream, insa la un simplu google search am gasit linkul asta pe youtube.

https://www.youtube.com/channel/UCcq...ve?app=desktop

Merge si radio Trinitas live
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.10.2023, 13:34:37
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Io n-am reusit, nu stiu de ce nu gasesc in pagina respectiva linkul cu TrinitasTV
Probabil pentru ca raspunsul ala a fost scris acum 10 ani :P Am refolosit topicul sa mentionez de emisiunile despre Pr. Staniloae, Dumnezeu sa-l odihneasca.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #8  
Vechi 20.10.2023, 14:20:32
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Implicit


Schitul romanesc de la Iordan in premiera pe Trinitas TV:

Citat:
În timpul Războiului Arabo-Israelian din 1967, în zona Qasr al-Yahud de pe teritoriul palestinian, la granița dintre Israel și Iordania, bisericile creștine au fost bombardate, iar călugării alungați sau chiar împușcați. Printre lăcașurile de cult afectate de conflictul dintre țările arabe și Israel se numără și Schitul Românesc de la Iordan, astăzi un schelet în mijlocul pustiului. Vechiul așezământ monahal închinat Sfinților Ioan Botezătorul și Ioan Iacob de la Neamț așteaptă din nou clopotele să bată, toaca să răsune și rugăciunile călugărilor să se înalțe către Cer.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #9  
Vechi 22.12.2023, 16:27:52
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Implicit


Citat:
Maica Domnului, cea care a fost cea dintâi ocrotitoare a Darurilor primite de la Magi, s-a îngrijit ca acestea să ajungă în grădina ei: Sfântul Munte. Peninsula monahală din însorita Eladă a devenit, astfel, păstrătoarea acestor odoare neprețuite oferite de Magi.

Părintele arhimandrit Partenie Mourelatos, starețul Mănăstirii „Sfântul Pavel” spune despre Cinstitele Daruri că „nu sunt lucruri neînsemnate, ci simbolice. Au fost afierosite în anul 1470 de sultana Mara. Sunt făcătoare de minuni. De multe ori răspândesc o mireasmă negrăită”.

Darurile Magilor „nu le confundăm cu sfintele icoane sau cu sfintele moaște, dar vedem rolul pe care l-au avut ele în Pronia lui Dumnezeu de a prevesti prin niște păgâni iudeilor care aveau să întârzie până să-L descopere pe Iisus Hristos ca Mesia, că El este venit”, explică părintele profesor Ștefan Buchiu.

În orice împrejurare, să fim asemenea magilor! Căutători ai lui Hristos, călători neobosiți între pământ și cer, vestitori ai milei lui Dumnezeu, tulburând uneori puterile lumești întrebând de Regele lumii, dăruindu-I ce avem mai de preț din cele ce vremelnic sunt ale noastre și dintotdeauna ale Lui. Credința, rugăciunea și îngroparea egoismului, făcându-le Lui: aur, tămâie și smirnă!
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.02.2024, 20:33:09
legendarul27 legendarul27 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.02.2024
Mesaje: 33
Implicit Dan

TV trinitas mi se pare ca abereaza mult in zilele astea.
filme online
Reply With Quote
Răspunde

Tags
trinitas

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Trinitas tv geo.nektarios Generalitati 5 01.10.2014 12:12:43
Refren trinitas Iulia11 Muzica Bisericeasca 2 12.06.2009 09:33:43
TRINITAS TV ? filotegheorghe Stiri, actualitati, anunturi 30 29.04.2008 23:16:12