Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.12.2011, 21:11:50
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Imbracamintea noastra si a copiilor

Am observat ca pe piata au inceput sa apara tot felul de ciudatenii in materie de moda. Caciulitele cu urechiuse sau cu cornite pentru copii n-au ce cauta in garderoba unui copil crestin. Nici bluzele si puloverele cu ,,coada".
Anumite semne sataniste ne sunt livrate sub aceasta forma.

Iata cat de importante sunt aceste semne pentru unele persoalitati ale zilelor noastre:
Semne de Satana!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.12.2011, 21:20:56
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Si eu sunt de acord cu acest lucru.
De asemena am vazut niste tricouri foarte dragute, inflorante al acrui element central era o stea cu cinci colturi incadrata in cerc.Am primit camasute de baieti din materiale foarte bune, de firma, cu acea cruce franta si incadrata in cerc
Asadar, atentie la hainutele voastre si ale copiilor!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.12.2011, 00:41:11
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit



MADONNA – SIMBOLUL OCULT ILLUMINATI – PIRAMIDA SI OCHIUL ATOTVAZATOR



KEITH URBAN – COUNTRY MUSIC – TRICOU PIRAMIDA SI OCHIUL ATOTVAZATOR

Iata cum sunt introduse in moda semnele masonice. Sa fim atenti la desenele de pe tricouri.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.12.2011, 00:46:05
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Implicit

daca o caciula are urechiuse de ursuletz sau iepuras..nu vad care ar fi problema...cat despre coarne..
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.12.2011, 01:39:01
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de candles in the wind Vezi mesajul
daca o caciula are urechiuse de ursuletz sau iepuras..nu vad care ar fi problema...cat despre coarne..
Eu n-as da copilului meu astfel de caciula. Oricat de mult as iubi ursuletii si iepurasii. O astfel de imbracaminte desensibilizeaza.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.12.2011, 09:37:09
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Caciulile cu urechi sunt absolut nevinovate pe langa trendul "crucii intoarse"care face ravagii acum.Adolescentii sunt bucurosi sa le poarte,chiar daca unii nici nu stiu ce presupune acest simbol.
La fel,si simbolul pacii(care este o cruce intoarsa,careia i s-au strambat bratele)este peste tot in magazine.
Attached Images
File Type: jpg il_170x135_245476741.jpg (10,4 KB, 10 views)
File Type: jpg il_170x135_256303614.jpg (6,3 KB, 7 views)
File Type: jpg il_170x135_257408019.jpg (6,5 KB, 8 views)
File Type: jpg il_170x135_261218293.jpg (10,8 KB, 9 views)
File Type: jpg il_170x135_266889064.jpg (6,2 KB, 8 views)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 19.01.2012, 14:08:50
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Daca calci crucea inn picioare, chiar daca tu nu esti crestin, inseamna clar ca o pangaresti.
LA fel si cu hainele: daca porti cruci frante si intoarse, necinstesti, batjocoresti Sfanta Cruce precum si Pe Cel ce s-a rastignit pe ea.
Sti care e culmea? aceste simboluri satanice au o explicatie clara, pe care satanistii o recunosc: de profanarea a crucii si deturnare a religiei crestinilor.Asadar, cei care comanda producerea astfelor de haine stiu de ce o fac.
Oare numai noi trebuie sa fim ignorantii care le purtam fara sa ne intereseze ce inseamna?
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 19.01.2012, 14:19:54
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Eu n-as da copilului meu astfel de caciula. Oricat de mult as iubi ursuletii si iepurasii. O astfel de imbracaminte desensibilizeaza.
Asta e o parere personala. Nu e parerea tuturor. Eu unul nu cred ca desensibilizeaza astfel de hainute pentru copii.
In schimb tricourile "personalizate" cu diferite semne satanice sunt intradevar problematice. Mai grav e ca ajungem sa ne obisnuim (noi societatea, nu noi indivizi izolati) cu aceste simboluri. Ni se pare ca doar o forma de rebeliune temporara si ca dupa trece. Poate ca trece perioada in care portam aceste simboluri, dar semnele nu trec. Obisnuinta si rutina sunt poveri grele. Greu te intorci la Hristos dupa ce L-ai parasit. Cei care s-au intors sunt dovada vie a ce inseamna acest efort. E placut efortul si efectul dar nu multi il fac.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.01.2012, 15:27:53
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Am observat ca pe piata au inceput sa apara tot felul de ciudatenii in materie de moda. Caciulitele cu urechiuse sau cu cornite pentru copii n-au ce cauta in garderoba unui copil crestin. Nici bluzele si puloverele cu ,,coada".
Anumite semne sataniste ne sunt livrate sub aceasta forma.

Iata cat de importante sunt aceste semne pentru unele persoalitati ale zilelor noastre:
Semne de Satana!
Mie caciulitele cu urechiuse chiar imi plac mult, dar daca vorbim de cornite si diverse semne...evident ca nu au ce cauta nici in garderoba copilasului si nici in a celor maturi.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 19.01.2012, 16:04:58
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

unde vedeti voi atatea coarne si cruci intoarse pe haine?ca eu nu. si mai lasati siteurile neo-protestante din anii 90,ca aia vad satanism peste tot si probabil daca ati discuta cu ei,ar zice ca suntem niste idolatri sau ceva de genul
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.

Last edited by Patrie si Credinta; 20.01.2012 at 14:31:10.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Lumea copiilor anna21 Generalitati 312 01.03.2012 23:12:28
Imbracamintea monahala si tunderea parului Marius22 Calugarul 13 26.01.2012 16:34:42
Carnavalul copiilor( Mosul copiilor din centrele de plasament) mirela1990 Umanitare 0 12.12.2010 00:27:05
imbracamintea la calugari gheorghie Generalitati 12 09.09.2010 15:30:20