Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 25.03.2010, 19:05:17
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase,cela ce odinioara la scaldatoarea Vitezda ai vindecat cu puterea Ta pe slabanogul care zacea de treizeci si opt de ani, in boala fiind si intalnindu-l apoi in biserica, i-ai zis :"Iata, te-ai facut sanatos, de acum sa nu mai gresesti, ca sa nu-ti fie tie si mai rau."Cel ce pe sluga sutasului si pe fiica Cananeencei, numai cu cuvantul, pentru credinta lor, i-ai vindecat, Insusi intrutot milostivule Stapane, insufla-i si robului Tau ,Ioan Viorel aceeasi putere de credinta, ca sa preamareasca puterea si dumnezeirea Ta !Iarta-i lui, Bunule Doamne, multimea pacatelor, da-i lui vindecare, ridica-l din patul durerii, vointa lui o intareste, ca Tu esti doctorul sufletelor si al trupurilor noastre, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam, impreuna si celui fara de inceput al Tau Duh, acum si pururea si in vecii vecilor.Amin.

O dorinta am si eu, dragii mei forumisti, sa va rugati si pentru buna mea prietena SILVIA care este la Bucuresti pentru o operatie similara -protezare de sold-chiar in aceste zile!Bunul Dumnezeu sa va binecuvinteze !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 29.06.2010, 16:14:32
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit In sfarsit!

In sfarsit ,a venit ziua cea mare.Maine D-nul doctor se interneaza.Probabil vineri se va opera,in zilele urmatoare,oricum!Va rog,pe cei ce doriti si puteti ,sa il puneti in rugaciunile voastre si in pomelnicele pentru rugaciunile de miercuri si vineri de la Sfanta Liturghie.Multumesc!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 30.06.2010, 00:21:05
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Ioan Viorel

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
In sfarsit ,a venit ziua cea mare.Maine D-nul doctor se interneaza.Probabil vineri se va opera,in zilele urmatoare,oricum!Va rog,pe cei ce doriti si puteti ,sa il puneti in rugaciunile voastre si in pomelnicele pentru rugaciunile de miercuri si vineri de la Sfanta Liturghie.Multumesc!
Îl voi pomeni în rugăciuni ! Dumnezeu să-l ajute !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 30.06.2010, 15:30:15
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit vestile sunt bune!

Nici nu a apucat d-nul dr sa se opereze si D-zeu lucreaza deja!1:un prieten s-a oferit acum ceva timp sa il duca cu masina personala in orasul unde are loc operatia,care e la 15 km de orasul unde stau.asta intrucat dupa operatie,d-nul dr nu poate sa isi conduca propria masina.acum 2 zile,sotia d-nului dr l-a intrebat daca are de gand sa isi sune prietenul.d-nul dr a refuzat,stiind ca si acel prieten,T,are probleme.si avea de gand sa ia un maxi-taxi pana in orasul vecin.asta ar fi insemnat o povara in plus,sa urce si sa coboare treptele masinii in cond in care merge in carja,sa parcurga o distanta apreciabila de la statia de oprire pana la spital.ei bine,aseara,iesind din supermarket,mirat peste culme ca erau goale rafturile ptr ulei,zahar,faina-criza,deh,romanul s-a aprovizionat -a dat nas in nas cu ....T.care l-a intrebat cand se opereaza,si auzind ca "maine ma internez",s-a reoferit sa il duca.asa ca d-nul dr a aterizat fara prea mari zdruncineli in oase taman in fata spitalului.2:salonul unde e internat are cifra.....7.cifra legata mereu de divin,ca si 3-ul!3:in salon cu el mai e internat unul din fostii profesori ai lui vasile blaga-hm,poate il conving sa isi lamureasca fostul elev sa nu puna biciul pe noi;acum aiurez,clar-,profesor ce va fi operat maine.si ii va povesti d-nului dr ca nu are de ce sa ii fie teama,nu doare nimic,trece repede.asa,se va evita stresul din timpul operatiei.lucrurile decurg mai bine decat am prevazut!ce poate face rugaciunea multa,multa.e clar ca nu ajunge sa dai un pomelnic si sa dormi linistit...de vrei sa se deschida porti mari,trebuie sa pui multa rugaciune.si daca nici aici nu s-a pus:n ture de prescuri,n pomelnice,n rugaciuni.de 1 an se pregateste operatia aceasta in mod spiritual.la cat s-a muncit pe frontul asta,nu m-as mira sa mearga bisturiul de unul singur,dr ce opereaza doar sa stea sa se uite.....mi se confirma iar ca regii romaniei stiau ei ce stiau de au scris pe blazon :nihil sine deo!la 16 ani ,cand am vizitat prima oara Pelesul,nu am inteles ce le-a venit,acum insa.....se vede treaba ca am prea priceput.sfatul meu e sa pregatiti din timp evenimentele grele din viata voastra,care stiti ca vor veni,se pot deschide porti incredibile.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 30.06.2010, 19:33:18
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit Doamne ajuta !

Slava lui Dumnezeu pentru toate !
Maicuta Sfanta si Bunul Dumnezeu sa-l vegheze pe Ioan Viorel, in toata vremea si sa-i daruiasca sanatate.
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #26  
Vechi 30.06.2010, 21:04:06
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laraG Vezi mesajul
Doamne Iisuse Hristoase,cela ce odinioara la scaldatoarea Vitezda ai vindecat cu puterea Ta pe slabanogul care zacea de treizeci si opt de ani, in boala fiind si intalnindu-l apoi in biserica, i-ai zis :"Iata, te-ai facut sanatos, de acum sa nu mai gresesti, ca sa nu-ti fie tie si mai rau."Cel ce pe sluga sutasului si pe fiica Cananeencei, numai cu cuvantul, pentru credinta lor, i-ai vindecat, Insusi intrutot milostivule Stapane, insufla-i si robului Tau ,Ioan Viorel aceeasi putere de credinta, ca sa preamareasca puterea si dumnezeirea Ta !Iarta-i lui, Bunule Doamne, multimea pacatelor, da-i lui vindecare, ridica-l din patul durerii, vointa lui o intareste, ca Tu esti doctorul sufletelor si al trupurilor noastre, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam, impreuna si celui fara de inceput al Tau Duh, acum si pururea si in vecii vecilor.Amin.

O dorinta am si eu, dragii mei forumisti, sa va rugati si pentru buna mea prietena SILVIA care este la Bucuresti pentru o operatie similara -protezare de sold-chiar in aceste zile!Bunul Dumnezeu sa va binecuvinteze !
Ce face prietena ta Silvia? Areușit operația? Cum se simte.
Maica Domnului să o acopere cu Sfântul ei Acoperământ.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 01.07.2010, 17:11:57
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Ce face prietena ta Silvia? Areușit operația? Cum se simte.
Maica Domnului să o acopere cu Sfântul ei Acoperământ.
Silvia e in regula,mi-a spus lara chiar dupa operatie.culmea e ca e din orasul in care se opereaza d-nul dr maine.dar ea s-a operat in bucuresti,cand avea langa ea un medic bun la care vin multi din tara.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 01.07.2010, 17:14:02
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit maine e amu

Cristiboss,Liliana,nu pot sa va contactez pe privat.va scriu aici.maine dimineata la 8,d-nul dr intra in operatie.ptr voi,dar si ptr cei ce doresc ,inaltati la aceasta ora macar un gand de "Doamne ajuta-l"!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 02.07.2010, 12:55:50
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit gata cu carjili!

Foaie verde si-un taciune/S-a intamplat o minune,/Doctorul carja a aruncat,/Acum e la recuperat.operatia s-a derulat rapid-2ore-,si fara pic de durere.ole!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 02.07.2010, 14:34:19
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Asta da veste!

Multumim kiralina pentru vestile bune date.noi toti le asteptam caci nu ati fost singuri in incercarea voastra.Recuperare cat mai grabnica ,mai sanatoasa medicului Ioan Viorel.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
medic ginecolog ally123 Generalitati 11 13.09.2015 11:20:58
Medic ginecolog CristinaAdriana Generalitati 19 09.05.2015 14:09:04
Sa-l ajutam pe Marin! silvia55 Umanitare 1 19.01.2012 14:32:16
Sa-l ajutam pe Siluan! glykys Generalitati 12 04.12.2010 22:42:42
Sa ajutam pe cineva!!! mario1983 Umanitare 1 26.01.2009 11:33:59