Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.04.2013, 14:39:56
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit Conferinte

VIRGILU GHEORGHE -PART 1:''FAMILIA - INSTRAINARE , CONFLICTE SI DIVORT''

BIOFIZICIAN VIRGILIU GHEORGHE PART 2 ''FAMILIA-INSTRAINARE , CONFLICTE DI DIVORT

BIOFIZICIAN VIRGILIU GHEORGHE-PART 3-FAMILIA-INSTRAINARE , CONFLICT SI DIVORT

BIOFIZICIAN VIRGILIU GHEORGHE PART 4 - FAMILIA -INSTRAINARE , CONFLICT SI DIVORT

CONFERINTA FULL-VIRGILIU GHEORGHE-FAMILIA -INSTRAINARE,COFLICTE SI DIOVORT! AUDIO CU FOTO!
***
VIRGILIU GHEORGHE INVITAT LA UNIVERSUL CREDINȚEI (TVR1)
***
Punctul de vedere - Virgiliu GHEORGHE - 16 aprilie 2013
***
Conferinta "Vechiul Oras Corint asemenea New York-ului de astazi" - Pr Marcel (Manastirea Oasa)
***
Conferinta "Iubirea de tara si neam" - Pr. Iustin si Pr. Pantelimon (Manastirea Oasa)
***
Muzica și influența ei asupra sufletului uman - Pr. Marcel Hancheș (partea I)

Muzica și influența ei asupra sufletului uman - Pr. Marcel Hancheș (partea II)

Muzica și influența ei asupra sufletului uman - Pr. Marcel Hancheș (partea III)
****
Conferința:"Milostenia. Aspecte practice și duhovnicești" - Pr Mihail și Pr Iustin (M-rea Oașa)
****
[1/21] Pr. Amfilohie Branza si Pr. Calistrat Chifan - Taina Faradelegii
****
Pr. Amfilohie Branza -- Casatoria si calugaria,doua cai de mantuire
****
Pr. Amfilohie Branza - Postul Ortodox: libertate sau constrangere I/II
****
Conf. Pr Nicolae Tanase - 27 Feb 2013(America)
****
Parintele Amfilohie Branza - Crestinism de internet
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.05.2013, 15:07:32
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Nu am stat sa caut pe internet pentru a va da direct linkuri...dar va recomand, cand aveti timp si dorinta sa ascultati un cuvant de folos pe care apoi cu putina vointa sa-l puteti pune in practica, sa ascultati conferinte/ predici/ invataturi/ cuvinte de folos ale urmatorilor duhovnici:
1. Pr. Constantin Coman (prof. univ la Fac Teologie Bucuresti si paroh la Biserica Sf. Arhangheli din zona pta. Matache Bucuresti)
2. Pr. Vasile Gavrila de la Bis studentilor sau Bis Rusa Sf. Nicolae de la Universitate
3. Pr. Calistrat Chifan, fost ieromonah la manast. Barnova din Iasi, actualmente situat la manast. Vladiceni
4. Pr. ARSENIE PAPACIOC ...nu cred ca mai e nevoie sa mentionez cine ESTE (desi s-a alaturat cetei Sfintilor de ceva vreme).

P.S stiu ca au fost si sunt fff multi duhovnici din lumea mirenilor si a calugarilor de la care avem ce invata atat din "cuvant cat si din fapta" lor...insa eu i-am mentionat doar pe cei cu care eu am rezonat cel mai mult in timp...cei pe care i-am inteles si i-am putut adapta cel mai usor felului meu de-a fi si sunt sigura ca nu sunt singura care simte asa cand ii asculta.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.05.2013, 15:39:43
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

"Pietrele vorbesc" - Ce se intampla atunci cand politicienii si homosexualii isi dau mana
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.05.2013, 16:23:27
maria-15
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pentru cei din TM:




si o conferinta cu PS Longhin de la Banceni,f. frumoasa si linistitoare,a avut loc chiar la noi in tara:http://www.razbointrucuvant.ro/recom...ideo-partea-1/

daca stie cineva si alte conferinte de-ale Sfintiei sale,il rog sa posteze :d
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.05.2013, 19:15:30
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Pr. Vasile Mihoc - Despre familie (conferință audio,29min)

Vă invităm să ascultați mai jos o predică a Părintelui Vasile Mihoc despre familie, ținută în Parohia La Rustica, din Roma, Italia. Părintele are 13 copii și este doctor în teologie pe tema Tainei Cununiei. Este un om extraordinar și predicile sale au multă putere.
Reply With Quote
Răspunde