Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.04.2009, 00:37:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Membrii uitati, membrii disparuti ai forumului nostru!

M-am obișnuit mult cu acest forum și cu cei de aici, fiecare ocupând un loc în sufletul meu, indiferent de nu am fost mai în totdeauna , pe aceași lungime de undă cu toți de aici, inclusiv cu scrabble , care în mintea lui copilărească mă consideră vrajmaș. Am deschis acest topic, cu un singur scop, pentru a vedea ce se întâmplă cu cei ce pur și simplu au dispărut brusc și care mulți din ei erau de nădejdie pe aici. Am o listă de prieteni și de câteva ori pe săptămână o parcurg cu mult drag, pentru că așa și este normal și firesc , de a vedea cât de cât ce fac cei din listă. Gândul îmi merge și la ceilalți în egală măsură, efectiv îi țin minte pe toți , după id. , după stilul de a scrie, a gândi. Revenind , pentru prima intervenție în acest topic "al disparițiilor și uitărilor", amintesc pe : Loryb , o fată minunată din S.U.A , cu multă dorință de învățare și cu mult bun simț, ce nu a mai postat din nainte de 17 decembrie , anul trecut. Eugenia , o altă membră minunată , ortodoxă pe stil vechi , ce vroia să se căsătorească, dornică de învățătură creștină. A dispărut brusc de câteva luni. Nu mai spun de maria55 ( parcă) , dispărută de un an. Cu Jenica, m-am liniștit, am vorbit pe messenger , de fapt acum are id-ul Eduard. Deci : Loryb, Eugenia, Maria , dați-ne un semn !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #2  
Vechi 14.05.2011, 16:23:15
Ilinca Ilinca is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.05.2011
Mesaje: 43
Implicit Ziua buna :)

Da,acest forum a atras multi oameni de valoare,unul dintre ei fiind Belphegor care avea niste idei sclipitoare,i-am citit toate posturile,deasemenea si O p e t h este o capacitate care trimitea posturi foarte interesante si sincere,suflet sensibil si trist in acelasi timp,o adevarata valoare! :)
  #3  
Vechi 06.04.2009, 23:44:45
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mie imi lipseste Elena "Va iubesc". Nu a mai scris de mult timp.
  #4  
Vechi 07.04.2009, 00:02:47
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Mie imi lipseste Elena "Va iubesc". Nu a mai scris de mult timp.
Daa, Elena , am uitat de ea și chiar azi mi-am adus aminte de ispita_ta, scria interesant, era inteligentă, stăpânea psihologia.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #5  
Vechi 07.04.2009, 00:03:50
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Daa, Elena , am uitat de ea și chiar azi mi-am adus aminte de ispita_ta, scria interesant, era inteligentă, stăpânea psihologia.
Ispita e pe forum.
  #6  
Vechi 07.04.2009, 00:11:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Ispita e pe forum.
M-a bufnit râsul , de am trezito și pe soție ! Da , ispita e pe forum, are dublu înțeles. Sărut mâna pentru informație , dragă Anca.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #7  
Vechi 07.04.2009, 00:20:37
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Iertare sotiei tale, ca fac afirmatii cu dublu sens, dar nu departe de adevar.
M-ai facut si pe mine sa zambesc, realizand ce a scris. Intr-adevar, ispitele sunt multe pe forum.
  #8  
Vechi 07.04.2009, 00:20:59
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Si Urzicuta vad ca nu a mai aparut de mult !
  #9  
Vechi 07.04.2009, 05:03:16
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
și chiar azi mi-am adus aminte de ispita_ta, scria interesant, era inteligentă, stăpânea psihologia.
nu, nu a disparut colega noastra ce scria sub acest nume, ci doar si-a schimbat id-ul, acum e moro.d (sper ca am retinut bine noul id).
  #10  
Vechi 07.04.2009, 05:28:46
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Eu nu stiu cum de au reusit unii sa-si pastreze nick-urile vechi?

Mie-mi lipseste colors , Liviu, si altii care scriau cu mult discernamint, inteligenta sclipitoare si curaj
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 18:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 08:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 02:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36