Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 26.06.2009, 02:02:06
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Dedesubt si un mesaj anonim, cules de pe aiurea,... strigatul unui OM.

"Da, sunt minuni și dăm slavă lui Dumnezeu pentru acest semn pe care ni-l dă.

Dar minunea cea mai mare nu a fost făcută, încă, dar va veni, în relativ scurtă vreme.
Și aceasta va fi izbăvirea acestui neam din pustiirea în care a căzut, încă de acum 70 de ani.
Faptul că Moaștele lor izvorăsc mir și au început să facă vindecări, este semn că vindecarea neamului, de toată spurcăciunea, toată mizeria și toată nemernicia ce s-a abătut asupra lui, va veni în curând.

Mântuitorul Iisus Hristos a adunat oastea cea mare a mucenicilor temnițelor și lagărelor de exterminare comuniste și i-a dat să lucreze întru izbăvirea acestui neam.
Și această oaste nevăzută, este alcătuită din multe mii de Sfinți Mucenici.

Sute de mii de oameni, spuma acestui neam, tot ce era mai demn și mai capabil, din toate categoriile și păturile sociale, au fost exterminați la Aiud, Gherla, Pitești, Jilava, Poarta Albă, Canal, precum și în celelalte lagăre de exterminare comuniste, au murit în beciurile securității, sau au fost împușcați în munți.

De aceea zic: spurcăciuni și trădători ai acestui neam, care ați călcat în picioare sacrificiul tinerilor de la Revoluția din dec. 1989, și ne-ați dus într-o altă robie și în altă nemernicie, temeți-vă !

România, considerată a fi grădina Maicii Domnului, a devenit în vremurile noastre peșteră de tâlhari, de vânzători și trădători de Dumnezeu, de neam și de țară.

Întrebarea este: cât credeți că va mai permite Dumnezeu și Maica Domnului, ca nemernicia să mai continue ?"
Reply With Quote
  #32  
Vechi 26.06.2009, 09:06:34
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

nu va suparati dar, cei carora li s-au intamplat aceste minuni, nu au nume, o adresa deoarece, cat timp marturiile sunt anomine, sunt cam sceptic, in privinta minunilor ...."iudei cer semne..."
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
  #33  
Vechi 28.06.2009, 16:52:41
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
nu va suparati dar, cei carora li s-au intamplat aceste minuni, nu au nume, o adresa deoarece, cat timp marturiile sunt anomine, sunt cam sceptic, in privinta minunilor ...."iudei cer semne..."

Aproape ca ati inceput sa va raspundeti singur. Cei care cer semne, stiu bine ce semne vor primi...semnul lui Iona...
Nici la medic, daca ati cere adresa pacientilor sai, fiti sigur ca nu v-ar da-o.
Asa si Parintele Augustin ! Fratia sa este cel care a strans aceste marturii, altfel nu ar lasa ca acestea sa fie afisate alaturi de numele sau.
Dumnezeu sa ne intareasca credinta!
Reply With Quote
  #34  
Vechi 28.06.2009, 17:19:43
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Ma iertati ca am uitat semnele citarii la postarea minunilor!

Unii crestini au intels ca sunt relatarile mele!
Sa-mi fie cu iertare pentru confuzie!

Eu doar am citat aici, adunand la un loc o parte din mărturiile Ierom. Augustin, preot slujitor la Mănăstirea Aiud, in nadejdea ca aceste minuni ale Sfintilor de la Aiud sa fie devina cat mai cunoscute.

Revedeti si mesajul #13
Reply With Quote
  #35  
Vechi 28.06.2009, 22:06:01
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C.tin Vezi mesajul
De aceea zic: spurcăciuni și trădători ai acestui neam, care ați călcat în picioare sacrificiul tinerilor de la Revoluția din dec. 1989, și ne-ați dus într-o altă robie și în altă nemernicie, temeți-vă !
Nu a fost nici o revolutie,a fost lovitura de stat! Si nu a fost nici un sacrificiu al tinerilor,credeti ca ei vroiau sa moara? Au iesit cu totii in strada (efectul de turma) si care a avut ghinionu... a fost impuscat. Si acum i-au facut eroi!

Si sa nu dam vina pe acei tradatori (care exista,desigur),ceea ce a urmat dupa '89 ne-am facut-o cu mana noastra,noi am dorit asta! Drept urmare,si pedeapsa lui Dumnezeu,daca o pot numi asa. Pentru tot ce se intampla suntem vinovati! Sa nu dam vina pe tradatori si hoti,pt ca noi i-am votat,noi i-am sprijinit,noi i-am incurajat! Si daca am vazut ca tot nu e bine... nu a iesit nimeni sa protesteze! Chiar,unde si cum a disparut peste noapte eroismul celor de la "revolutie"?? Fara suparare,dar Romania comunista a fost mult mai crestina decat cea de acum! Cu toate ca teoria spune altceva...
Reply With Quote
  #36  
Vechi 28.06.2009, 22:51:03
C0rneliu C0rneliu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit

Mi-a fost si mie, nevrednicului, daruita de catre parintele meu duhovnic cartea despre Sfintii Inchisorilor. Cat au suferit acei oameni, cata seninatate si impacare cu soarta! Cata credinta in Dumnezeu si in voia Lui! Lucruri pe care noi nicicand nu vom putea sa le repetam! Sa ne rugam Sfintilor de la Aiud sa mijloceasca pentru neamul acesta la Tatal Nostru Ceresc!
__________________
Doamne Iisuse Christoase, Fiul lui Dumnezeu, milueste-ma pe mine, pacatosul!
Reply With Quote
  #37  
Vechi 28.06.2009, 22:51:48
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Schitul "inaltarea sfintei cruci" - aiud

Pentru toti cei cu diverse nevoi, doritori sa mearga in pelerinaj la moastele Sfintilor facatori de minuni de la Aiud -Schitul "Inaltarea Sfintei Cruci", aveti pe urmatorul site trasate indicatiile necesare:

http://www.calvarulaiudului.ro/contact.php

[COLOR="Blue"]Doamne ajuta![/COLOR]
Reply With Quote
  #38  
Vechi 28.06.2009, 23:28:40
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Un sfant in viata care a trecut prin chinuri groaznice pe timpul comunistilor este parintele Adrian! Are 97 de ani. E unul din marii duhovnici ai tarii care inca mai este in viata. La el se spovedea si Patriarhul Teoctist etc. Parca si Inalt Prea Sfintitul Teofan se spovedeste la el,impreuna cu multi altii.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 28.06.2009, 23:31:19
C0rneliu C0rneliu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Un sfant in viata care a trecut prin chinuri groaznice pe timpul comunistilor este parintele Adrian! Are 97 de ani. E unul din marii duhovnici ai tarii care inca mai este in viata. La el se spovedea si Patriarhul Teoctist etc. Parca si Inalt Prea Sfintitul Teofan se spovedeste la el,impreuna cu multi altii.
Unde poate fi gasit, parintele Adrian?
__________________
Doamne Iisuse Christoase, Fiul lui Dumnezeu, milueste-ma pe mine, pacatosul!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 28.06.2009, 23:32:01
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Acatistul Sfintilor Români din închisori

un acatist foarte deosebit al Sfintilor Marturisitori din Inchisorile comuniste se afla pe acest linc.

http://www.fgmanu.net/spiritualitate/acatist.htm
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
-din cele petrecute prin inchisori comuniste sunsray Generalitati 1 13.03.2012 19:19:12
Sfintii inchisorilor comuniste doctor_faustus Biserica Ortodoxa Romana 0 16.12.2010 21:48:29
Sfintii Inchisorile Comuniste 11111111 Generalitati 33 07.01.2010 20:00:02
POEZII DIN TEMNITELE COMUNISTE Basileus Generalitati 7 22.08.2009 01:11:18
Parastas inchinat martirilor si eroilor neamului Cezarina Stiri, actualitati, anunturi 2 13.01.2009 20:10:56