Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.06.2010, 00:51:01
TIBS's Avatar
TIBS TIBS is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 63
Implicit cine din voi este in Bruxelles?

Tin minte ca atunci cand mai aveam timp de acasa si citeam unele postari parca era cineva care avea locatia Bruxelles. Atunci nu ma interesa exact persoana dar acum ca sunt si eu in orasul asta poate ca am putea sa ne ajutam intre noi macar cu niste sfaturi. Bineinteles ca ma refer la cei ortodocsi.
__________________
Nădejdea mea este Tatăl, scăparea mea este Fiul, acoperamântul meu este Duhul Sfânt, Treime Sfântă, slavă Ție!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.06.2010, 09:51:14
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Fani71 era pe acolo.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.06.2010, 20:45:26
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TIBS Vezi mesajul
Tin minte ca atunci cand mai aveam timp de acasa si citeam unele postari parca era cineva care avea locatia Bruxelles. Atunci nu ma interesa exact persoana dar acum ca sunt si eu in orasul asta poate ca am putea sa ne ajutam intre noi macar cu niste sfaturi. Bineinteles ca ma refer la cei ortodocsi.
Da, eu sunt la Bruxelles.
Daca vrei poti sa imi scrii si pe MP dar in momentul de fata ajung mai rar sa scriu pe aici pentru ca am nascut de curand. Totusi o sa ma uit in fiecare zi.
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 16.06.2010, 12:04:08
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Bucurie!!!!!!

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Da, eu sunt la Bruxelles.
Daca vrei poti sa imi scrii si pe MP dar in momentul de fata ajung mai rar sa scriu pe aici pentru ca am nascut de curand. Totusi o sa ma uit in fiecare zi.
Draga Fani,

Sa-ti traiasca ingerasul ani multi cu sanatate si mereu liniste in sufletul lui!

Domnul sa va ocroteasca pe toti patru!

Reply With Quote
  #5  
Vechi 16.06.2010, 12:17:39
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Si prin nasterea de prunci ne asemanam Lui Dumnezeu, hotarandu-ne sa aducem fiinte la existenta eterna.

Felicitari lui Fani pentru curaj si multa sanatate copilului!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 16.06.2010, 12:19:06
TIBS's Avatar
TIBS TIBS is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 63
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Da, eu sunt la Bruxelles.
Daca vrei poti sa imi scrii si pe MP dar in momentul de fata ajung mai rar sa scriu pe aici pentru ca am nascut de curand. Totusi o sa ma uit in fiecare zi.
Ma alatur si eu lui LapetiteMoc si urez sanatate si la multi ani copilului tau. Eu doream sa te mai intreb la ce biserica mergi in Bruxelles dar acum stiu ca trebuie sa stai o perioada acasa.
Pana acum am vazut si eu aici in Bruxelles putine lucruri bune. Unul dintre ele ar fi prezenta Duminica la Sfanta Liturghie a unui numar insemnat de romani si mai ales multi parinti care isi aduc copii mici la biserica pentru a fi impartasiti. Sper ca esti sau vei fi si tu printre ei.
__________________
Nădejdea mea este Tatăl, scăparea mea este Fiul, acoperamântul meu este Duhul Sfânt, Treime Sfântă, slavă Ție!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 16.06.2010, 13:20:53
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TIBS Vezi mesajul
Ma alatur si eu lui LapetiteMoc si urez sanatate si la multi ani copilului tau. Eu doream sa te mai intreb la ce biserica mergi in Bruxelles dar acum stiu ca trebuie sa stai o perioada acasa.
Pana acum am vazut si eu aici in Bruxelles putine lucruri bune. Unul dintre ele ar fi prezenta Duminica la Sfanta Liturghie a unui numar insemnat de romani si mai ales multi parinti care isi aduc copii mici la biserica pentru a fi impartasiti. Sper ca esti sau vei fi si tu printre ei.
Multumesc mult pentru urari!
Eu merg de obicei la o parohie mai mica, din Ixelles (Rue Paul Spaak 26), unde vin credinciosi de toate nationalitatile si slujba este in franceza (si cate putin in engleza si alte limbi).
Cateodata mai merg la parohia romana din Scharbeek (cred ca de asta spui tu) unde intr-adevar vin foarte multi copii si se fac si multe activitati pentru copiii de scoala si tineri. Si la parohia mera se fac si sunt multi copii - pastrand proportille.
Eu merg deja la biserica (dupa puteri..) spre indignarea unor colegi de forum de pe firul 'femeia necurata' ;-) pentru ca nu cred ca este conform adevaratei traditii crestine obiceiul de a ramane departe de biserica 40 de zile dupa nastere.
Vara asta s-ar putea sa ne intalnim la biserica romaneasca pentru ca parohia mea o sa fie inchisa cateva saptamani si acolo voi merge probabil.
Mult spor si ajutor de la Dumnezeu in Belgia iti doresc!
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 16.06.2010, 13:21:43
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Multumesc LaPetiteMoc si FlorinIonut si voua pentru urari!!
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 17.06.2010, 00:22:12
TIBS's Avatar
TIBS TIBS is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 63
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Multumesc mult pentru urari!
Eu merg de obicei la o parohie mai mica, din Ixelles (Rue Paul Spaak 26), unde vin credinciosi de toate nationalitatile si slujba este in franceza (si cate putin in engleza si alte limbi).
Cateodata mai merg la parohia romana din Scharbeek (cred ca de asta spui tu) unde intr-adevar vin foarte multi copii si se fac si multe activitati pentru copiii de scoala si tineri. Si la parohia mera se fac si sunt multi copii - pastrand proportille.
Eu merg deja la biserica (dupa puteri..) spre indignarea unor colegi de forum de pe firul 'femeia necurata' ;-) pentru ca nu cred ca este conform adevaratei traditii crestine obiceiul de a ramane departe de biserica 40 de zile dupa nastere.
Vara asta s-ar putea sa ne intalnim la biserica romaneasca pentru ca parohia mea o sa fie inchisa cateva saptamani si acolo voi merge probabil.
Mult spor si ajutor de la Dumnezeu in Belgia iti doresc!
Eu merg la biserica din Place St. Catherine dar vreau sa ajung si in Scharbeek.Multumesc de urare dar eu deocamdata ma gandesc numai la ,,acasa"
__________________
Nădejdea mea este Tatăl, scăparea mea este Fiul, acoperamântul meu este Duhul Sfânt, Treime Sfântă, slavă Ție!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 17.06.2010, 01:27:49
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Da, eu sunt la Bruxelles.
Daca vrei poti sa imi scrii si pe MP dar in momentul de fata ajung mai rar sa scriu pe aici pentru ca am nascut de curand. Totusi o sa ma uit in fiecare zi.
Fani, sa-ti traiasca copilasul! Am asteptat vestea asta buna. Felicitari!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine este aproapele meu? luminitarodina Despre Biserica Ortodoxa in general 30 27.07.2016 12:28:12
Cine este Mos Craciun? florinna01 Generalitati 501 01.01.2016 19:38:31
cine este din iasi? bogdan_222 Calugarul 0 14.05.2010 14:22:05
Cine este responsabil? eclat_de_lune Generalitati 1 07.11.2009 15:57:06
Cine este cel mai puternic om? amatyyy Teologie si Stiinta 29 16.09.2009 14:49:04