Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 29.06.2010, 22:35:23
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Tocmai ce spusesem sa fie cenzurate in partile intime. Nu stiu de ce laurschepsis s-a simtit ofensat.
Bravo, mai, daca pentru tine buletinul face parte din partile intime nu ma mai mir de celelalte conceptii pe care le ai. :))
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #112  
Vechi 29.06.2010, 22:40:56
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurschepsis Vezi mesajul
Doamne-ajuta!

Daca nu intelegi, vorba romanului, asta e, de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere.

Daca ai timp de pierdut, te rog, incearca cu altcineva. Nu ma intereseaza si nu voi continua acest tip de dialog cu fratia ta.

Dumnezeu te asteapta, frate!
Si noi asteptam sa arati ca esti sincer si cazul e real.

Atitudinea asta ofensata intr-un caz pe care il prezinti ca fiind disperat imi intareste convingerea ca e ceva putred in Topraisar. Pana acum n-am vazut nimic concret. Doar vorbe. Trimite un extras de cont sa ne mai calmam, noi astia mai sceptici. Evident, dupa cum ti-am mai spus, cenzureaza toate partile care n-ar fi potrivit sa se regaseasca pe net.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 29.06.2010, 22:41:44
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Bravo, mai, daca pentru tine buletinul face parte din partile intime nu ma mai mir de celelalte conceptii pe care le ai. :))
Ghici ce-i aia metafora!
Reply With Quote
  #114  
Vechi 30.06.2010, 09:31:53
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

@laurschepsis:

Ai spus ca s-au adunat peste 3000 de lei. Dovedeste ca au fost folositi pentru plata creditului si terminam balciu. Asta e, ateii sunt ceva mai sceptici si nu cred pana nu vad negru pe alb dovada platii.
Daca insa banii au fost folositi in alte scopuri, amice, esti vinovat de complicitate la inselaciune!
Reply With Quote
  #115  
Vechi 30.06.2010, 18:36:03
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
@laurschepsis:

Ai spus ca s-au adunat peste 3000 de lei. Dovedeste ca au fost folositi pentru plata creditului si terminam balciu. Asta e, ateii sunt ceva mai sceptici si nu cred pana nu vad negru pe alb dovada platii.
Daca insa banii au fost folositi in alte scopuri, amice, esti vinovat de complicitate la inselaciune!
Devedeste tu ca banii au fost folositi in alt scop, altfel poti fi vinovat de calomnie, daca vreunul dintre cei pe care-i acuzi de inselaciune isi pune mintea sa depuna o plangere prealabila.

Si daca la tine chestiunea este (inca) discutabila, in cazul lui topcat nu exista nici o urma de dubiu. Calomnie 100%.
Reply With Quote
  #116  
Vechi 30.06.2010, 18:42:03
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit ai2

Ai trimis bani? Cat? Punem mana de la mana sa-ti recuperezi suma si sa-ti vezi linistit de ale tale!
Reply With Quote
  #117  
Vechi 30.06.2010, 19:01:29
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Devedeste tu ca banii au fost folositi in alt scop, altfel poti fi vinovat de calomnie, daca vreunul dintre cei pe care-i acuzi de inselaciune isi pune mintea sa depuna o plangere prealabila.

Si daca la tine chestiunea este (inca) discutabila, in cazul lui topcat nu exista nici o urma de dubiu. Calomnie 100%.
Ti-a scapat un "daca". Nu-i nimic, se mai intampla. Mai citeste ce am scris.
Reply With Quote
  #118  
Vechi 30.06.2010, 19:04:24
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Ai trimis bani? Cat? Punem mana de la mana sa-ti recuperezi suma si sa-ti vezi linistit de ale tale!
Tu crezi ca eu postez de ciuda am ca pierdut niste bani? Stai linistata, n-am donat nimic. Doar pentru "printipuri" postez la acest topic. Nu am o parere prea buna despre preoti si uite o ocazie sa mi-o schimb daca e adevarat ce spune laurschepsis, sau o ocazie pentru cei creduli sa se trezeasca. De ce nu lasam dovezile sa decida? Pana una alta n-am vazut nimic.
Reply With Quote
  #119  
Vechi 30.06.2010, 19:12:26
Mircea HetP Mircea HetP is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit am primit acte

am primit acte care dovedesc ca parintele este somat sa plateasca datoria la banca, in caz contrar va fi executat silit
pacat ca aceste acte nu au fost postate pe site la inceputul actiunii, astfel ar fi fost evitate multe comentarii inutile
pacat ca a durat atat pana am primit raspunsul, daca primeam raspunsul mai repede si situatia era clarificata de le inceput ne puteam concentra la indemnarea altora sa ajute

in rest nu ma mai intereseaza cu ce casa a girat la banca sau in ce fel a folosit banii, sunt sigur ca parintele este sincer

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #120  
Vechi 30.06.2010, 19:19:53
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Ti-a scapat un "daca". Nu-i nimic, se mai intampla. Mai citeste ce am scris.
Acel "daca" se afla acolo fata de situatia ca infractiunea de calomnie se urmareste doar la plangerea prealabila a persoanei vatamate.

In rest, latura obiectiva exista fara indoiala. Iti acord beneficiul indoielii si nu te acuz ca ai savarsit fapta cu intentie.

In rest, atitudinea ta imi ridica o intrebare: stim cu totii ca este pacat sa faci rau in mod intentionat. Multi sunt de parere ca la fel de pacat este sa nu faci binele pe care l-ai putea face. Intrebarea mea este daca nu cumva pacatul cel mai mare este ca, nefacand in mod direct nici bine nici rau, sa te dai peste cap pt. a-i impiedica pe altii sa faca bine.
Reply With Quote
Răspunde