Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.05.2015, 10:38:20
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Fallen a scris:PS : citind mesajul lui Johny, ma apuca asa o nostalgie...

Fallen as fi vrut sa imi spui mai multe.Intradevar acum un an, cand ai deschis ultimul subiect care l-ai deschis, eu nu eram pe Forum ca sa iti raspund.E totusi un subiect cu 18 pagini, nu m-am lamurit, concluzia, ce a-ti facut?
Te rog spune-mi parerea ta, cu cele doua raspunsuri pe care le-am dat legat de subiectul lipsa unei case inainte de casatorie, daca te-ar fi ajutat cu ceva acum un an ?Oricum cazul e un pic diferit,fiindca voi parca aveati o garsoniera ?
Multumesc
La care subiect te referi ?
Intr-adevar aveam o garsoniera, foarte mica e drept, practic o sg camera, fara bucatarie si baie separat, toaleta la comun, era a lui, inca nu a vandut-o, e de vanzare acum, ntre timp ne-am luat alta normala, chiar mare, pot spune, cu hol, bucatarie, baie, balcon, etc...de fapt a cumparat-o tot el,din banii lui, eu nu i-am dat mai nimic, decat asa maruntis pt una-alta....de-acum banii mei nu vor ajunge nici macar pt plata utilitatilor la nua locuinta care evdient sunt mult mai mari....dincolo macar le plateam eu; deci pot spune cu buna dreptate ca de'acum inainte voi fi povara perfecta.....
( si culmea, ca sa pot lua urmatorii doi ani cei 600 de lei care se dau la mame, mai trebuie musai sa lucrez inca 2 luni, chiar daca nu mai sunt in stare ... teoreticlegea ne protejeaza, practic concediul medical chiar dacaavem dreptul se pkateste 75-85% din sal minim pe economie, cee ce ne face automat " poveri" pt familiile noastre, pe toti cei care avem proasta inspiratie sa ne imbolnavim sau sa ramanem gravide ...)
 

Thread Tools
Moduri de afișare