Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.08.2015, 13:19:40
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Copacel..castreaza_ne frate, sa nu mai existe probleme :)) Ciomu varianta teologica :)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.08.2015, 13:46:37
Grand Moff Hadrianus
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ..................................

.................................................. ...

Last edited by Grand Moff Hadrianus; 19.08.2015 at 22:44:42.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.08.2015, 13:53:23
Grand Moff Hadrianus
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan_Cezar Vezi mesajul
Rezultă că un bărbat normal este un aparat pus în slujba erecției. Curios model antropologic!...
Altminteri omul e bolnav psihic, nu? Adică omu-i un bio-psiho-socio aparat erectil, dar defect la mansardă. Zici că are leziuni pe creier... Păi, hotărăște-te: are probleme psihice sau leziuni pe creier? Toate dereglările psihice sunt generate de leziuni ale creierului?
Dar ce Sequoia trebuie să crească în cugetător, ca să ajungă a nu mai merge la mare și la munte de teama că, Doamne ferește, va avea vreo erecție?....:))) Pe calea atitudinii ăsteia, cugetătorul obsesional și pervers n-o să mai iasă prea curînd nici măcar din casă!
Din casa de nebuni, vreau să zic.

În concluzie, cetățenii de pe malul mării și din sanatoriile de la, să zicem, Sovata ori Predeal, sunt de două feluri, dacă gândim copăcește-ovin: aparate erectile și bolnavi psihic pe fond de leziuni cerebrale.
Vai de turismul nostru, onor Parlament!

P.S. Cunosc niște bărbați (nu mulți, doar câteva milioane) la care curvia a luat amploare abia după oprirea de la Sfânta Împărtășanie. Cine ți-a spus ție că erecția "naturală" se "tratează" prin oprire de la Împărtășanie? Să înțeleg că, implicit, Domnul e un fel de afrodisiac pentru tine? O mare damă voluptoasă care îți pune instinctele de jos la treabă? Măi oaie, dar ești pomicol rău de tot, măi! Hai, lasă dudele, te rog....
Auzi, nu era mai bine ca, în loc să te forțezi să fii oaie ori plantă să te străduiești, pentru început, să devii pur și simplu om? Adică, printre altele, să începi să îți accepți erecțiile și să înveți ce să faci cu ele. Vorbesc foarte serios! - Nu poți îmblânzi o sălbăticiune dacă o împuști!
Sau, poate, arăți și tu în felul tău că, da, ontogeneza repetă filogeneza. Spre oroarea savantului Dragomir!
Splendid, maestre, ca de obicei.

Last edited by Grand Moff Hadrianus; 19.08.2015 at 22:45:06.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.08.2015, 17:19:42
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan_Cezar Vezi mesajul
Rezultă că un bărbat normal este un aparat pus în slujba erecției. Curios model antropologic!...
Rezulta ca un barbat normal nu trebuie sa caute ispita.Asta rezulta.

Citat:
Altminteri omul e bolnav psihic, nu?
Daca vede o femeie 90 % goala si nu a curvit in mintea lui atunci fie este
sfant fie ceva nu-i functioneaza bine la mansarda.Dar daca era un asa
sfant nu mai avea ce sa caute deloc pe acest pamant.Rezulta automat
a doua optiune.Next.

Citat:
Adică omu-i un bio-psiho-socio aparat erectil, dar defect la mansardă. Zici că are leziuni pe creier... Păi, hotărăște-te: are probleme psihice sau leziuni pe creier? Toate dereglările psihice sunt generate de leziuni ale creierului?
Iti pui intrebari singur pe care nimeni nu le-a pus apoi ii intrebi pe altii de ce
ti-ai pus intrebarile.Tu si cu universul tau.Pace voua amandurora.

Citat:
Dar ce Sequoia trebuie să crească în cugetător, ca să ajungă a nu mai merge la mare și la munte de teama că, Doamne ferește, va avea vreo erecție?....:))) Pe calea atitudinii ăsteia, cugetătorul obsesional și pervers n-o să mai iasă prea curînd nici măcar din casă!
Din casa de nebuni, vreau să zic.
Tu stii mai bine, tu locuiesti in astfel de case.Eu nush.

Citat:
În concluzie, cetățenii de pe malul mării și din sanatoriile de la, să zicem, Sovata ori Predeal, sunt de două feluri, dacă gândim copăcește-ovin: aparate erectile și bolnavi psihic pe fond de leziuni cerebrale.
Vai de turismul nostru, onor Parlament!
Daca iei din 89 pana in 2015 ai sa vezi ca acest popor s-a comportat ca un
bolnav psihic.Deci ai dreptate.

Citat:
P.S. Cunosc niște bărbați (nu mulți, doar câteva milioane) la care curvia a luat amploare abia după oprirea de la Sfânta Împărtășanie.
Asta pt ca s-au impartasit cu nevrednicie, si au mintit la spovedanie.
Cum cateva milioane ? pai da.Eu personal cred ca 89% din cei care se
spovedesc mint si se impartasesc cu nevrednicie.
Asta ar explica perfect starea de degringolada nationala in care este
aceasta tzara.Tzara ortodoxa dar care se comporta ca si cum Dumnezeu
si-a mana de pe ea.Si chiar a facut-o.

Citat:
Cine ți-a spus ție că erecția "naturală" se "tratează" prin oprire de la Împărtășanie?
Asta ai inteles tu.Eu am spus ca virgula cautarea ispitei pt a curvi(fie ea si
mentala) este curvie si oprire de la Impartasanie.

Citat:
Să înțeleg că, implicit, Domnul e un fel de afrodisiac pentru tine?
Mai tu toate le intelegi prost, sau intentionat le intelegi prost.
Either way I don't care.
Citat:
O mare damă voluptoasă care îți pune instinctele de jos la treabă? Măi oaie, dar ești pomicol rău de tot, măi! Hai, lasă dudele, te rog....
Auzi, nu era mai bine ca, în loc să te forțezi să fii oaie ori plantă să te străduiești, pentru început, să devii pur și simplu om?
Uite un sfat pt tine.Vrei sa lasi religia aia ta psudo-ortodoxa si sa treci
cu adevarat la credinta ortodoxa si sa te comporti ca atare.
Either way, fa ce vrei, I don't care.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.08.2015, 17:58:42
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Și ar mai fi câteva situații:

Oricine vede, în zi de post, o bucată de friptură, sau chiar și numai un cocoș, a săvârșit deja păcatul lăcomiei și, practic, a stricat postul. Sau e nebun (nu mai vorbesc de situația în care nu doar vede, ci și simte mirosul de mici la grătar și îi lasă gura apă - aici e păcat la puterea a doua).

Oricine vede, în parcarea din fața blocului, mașina scumpă a vecinului, a săvârșit instantaneu păcatul lăcomiei ("să nu râvnești la nimic dintre cele al aproapelui tău" etc.), sau e nebun.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.08.2015, 18:10:50
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Ma rog, sau o crema de zahar ars.
Ca voi sunteti, pe cale de consecinta, mai putin nebuni decat noi.
Se stie.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.08.2015, 18:18:10
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Ma rog, sau o crema de zahar ars.
Ca voi sunteti, pe cale de consecinta, mai putin nebuni decat noi.
Se stie.
Recunosc! Sunt un cremoholic :) Am acest pacat ( si multe altele dar pt a salva aparentele sa nu intram in amanunte) si nu ma pot abtine cand o vad :)
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.08.2015, 18:18:47
Grand Moff Hadrianus
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ......................................

......................................

Last edited by Grand Moff Hadrianus; 19.08.2015 at 22:45:40.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.08.2015, 18:19:58
Grand Moff Hadrianus
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..........................................

Last edited by Grand Moff Hadrianus; 19.08.2015 at 22:46:09.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.08.2015, 18:22:03
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Grand Moff Hadrianus Vezi mesajul
Cremsnit? Oh, yeah!
Prietene fiecare cu dependenta lui :)) eu crema mea de zahar nu o impart cu nimeni :)))
Reply With Quote
Răspunde