Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.08.2010, 09:31:08
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit Catedrala escrocheriei...

http://www.paginauniversala.com/cine_suntem.html

Nu stiu cine sunt acesti indivizi,insa aproape in fiecare dimineatza cand derulez programele la tv,dau pe OTV de ei.Astazi de curiozitate m-am oprit cateva minute sa vad care este treaba cu aceasta asa zis biserica:un individ cu accent,cica brazilian,insa avea mai curand mutra de rom de Ferentari vorbea despre tot felul de miracole si invita lumea sa vina la catedrala respectiva intre anumite ore (probabil au contract cu Dumnezeu,ca altfel nu imi explic) pentru a se vindeca de tot felul de boli grave,suferinte.
Apoi,erau invitate niste cucoane de varsa a treia care povesteau ele ce mare minune a facut Dumnezeu cu ele in acea catedrala,cum s-au vindecat si nu le mai doare nimic.
Evident ca apoi se face apel pentru "colaboratori",adica persoane care sa le ingrase lor buzunarele,oameni naivi,simpli,ajunsi la ultima limita a disperarii.
Cred ca n-am mai vazut demult ceva care sa imi provoace atata dezgust si ma intreb,oare nimeni nu poate face absolut nimic impotriva acestei escrocherii pe fata?
Oare Diaconescu chiar nu are nici o limita,si-a vandut sufletul pentru bani de incurajeaza asa ceva?
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.08.2010, 09:34:26
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

De la o televiziune de doi bani,Zero TV, te astepti la orice- bani sa iasa.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.08.2010, 10:11:06
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Exclamation

Nici macar pentru 5 minute nu stau sa privesc la asa un post de televiziune.Asa este:Dan Diaconescu nu are nici un fel de srupule,in a invita la emisiunile lui niste persoane "bizare".Am observat asta in scurta trecere in revista a posturilor TV.Sa ma ierte Bunul Dumnezeu,dar eu cred ca si el are o "mica problema".Sper sa gresesc si ma rog sa-l lumineze Dumnezeu,sa gaseasca calea spre mantuire.DOAMNE AJUTA
Reply With Quote
  #4  
Vechi 31.08.2010, 10:14:44
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Ori de cate ori intalnesc astfel de subiecte, recomand aest articol:
http://www.crestinortodox.ro/diverse/false-minuni-119049.html
Reply With Quote
  #5  
Vechi 31.08.2010, 10:34:22
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Ori de cate ori intalnesc astfel de subiecte, recomand aest articol:
http://www.crestinortodox.ro/diverse/false-minuni-119049.html
"M-am strecurat afara din grup, nu mai era mult si pleca trenul. Am suit in tren cu persoana cu care venisem si cand m-am intors, m-am asezat la un chiosc de ziare, la o coada de trei persoane. De dupa chiosc aud fara sa vreau, un dialog intre doi barbati:

- Ba, daca nu m-a enervat ala cu barba... imi venea sa-l iau la suturi; cred ca era popa !

- Lasa asta... eu ma oftic ca am pierdut caruciorul cu rotile."

__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #6  
Vechi 31.08.2010, 11:49:01
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Talking

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Sectiunea ,,Lucrare sociala"nu poate fi accesata.In schimb ti-se cere(sectiunea ,,zeciuiala") sa fii ,,Această carte, te va ajuta , fidel rob al lui Dumnezeu, să aperi credința ta de aceste atacuri și să cucerești în viața ta binecuvântările venite prin a practica zeciuiala."Banuiesc ca ,,10%" este suma necesara precum cota-interes din business.La capitolul ,,Orientare spirituala" ne vorbeste ,,parintele"Lucian care ne indeamna ,,Fericirea dvs. depinde de aceasta"! Geee,credeam ca mantuirea.. :) Case closed.

Last edited by Scotianul; 31.08.2010 at 11:51:04.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 31.08.2010, 15:02:43
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

Nu inteleg care e problema voastra cu biserica aia . Batranele alea sunt platite ca sa minteasca ca au fost vindecate sau ce ?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 31.08.2010, 15:31:49
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
Nu inteleg care e problema voastra cu biserica aia . Batranele alea sunt platite ca sa minteasca ca au fost vindecate sau ce ?
„sa mințeasc㔠? De unde mai e și cuvântul ăsta?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 31.08.2010, 15:54:42
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
„sa mințeasc㔠? De unde mai e și cuvântul ăsta?
De ce, numai academicienii au voie sa inventeze cuvinte?
Importanta este ca-l intelegi. Deci Coca si-a atins scopul!..sau esti si impotriva inventaretilor de cuvinte?
Reply With Quote
  #10  
Vechi 31.08.2010, 17:21:26
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

Nu sunteti familiarizati cu limba romana si dex-ul ? De regionalisme ati auzit ? Cel putin la noi in regiune doar asa am auzit cuvantul. Poate e corect poate nu, dar probabil tot asa il voi folosi. N-oi fi eu prietenul cel mai bun cu limba romana mai ales ca n-am avut contact cu ea o perioada lunga, dar nu accept lectii de la cineva cu logica si posibil siIq-ul la pamant.

Last edited by cocacoc; 31.08.2010 at 17:52:48.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Catedrala Mantuirii Neamului adrian_ortodox Intrebari utilizatori 3 22.08.2011 22:35:00
Catedrala Mantuirii Neamului blue_cat Biserica Ortodoxa Romana 272 22.07.2010 16:46:46
Catedrala Mantuirii Neamului anavictoria Biserica Ortodoxa Romana 19 25.02.2010 23:42:41
Despre CATEDRALA cristiboss56 Biserica Ortodoxa Romana 187 17.07.2009 07:58:54
catedrala din bistrita quasar Generalitati 1 14.06.2008 09:42:56