Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #321  
Vechi 20.07.2008, 15:43:18
MihaiFloarea MihaiFloarea is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.11.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

D-nă "ileana61", multumim pentru lectii. Tocmai ati citat fără niciun sens din versiunea prescurtată si îngust-răuvoitoare (un veritabil nou pat al lui Procust, după opinia mea!) a mass-media, fără să tineti seama de cele cîteva opinii iradiind dreaptă credintă si bun simt care deja s-au afirmat pînă acum pe acest forum. Socotesc că asupra acestor opinii ar fi fost mai constructiv a vă fi pronuntat după ce ati fi meditat mai mult...
E bine că citati si din Biblie. Ciudat este că între cele preluate dar destul de superficial pricepute de dv. din Sfînta Scriptură nu se află si "Cel ce e fără vină să ridice primul piatra"... Asadar, acuzati în dreapta si-n stînga de-o maniera copilărească...
Revenind la cazul Tanacu, în ce mă priveste, dati-mi voie ca mila mea să mi-o manifest, deopotrivă, fată de Irina Cornici (prin care am avut o cutremurătoare dovadă a puterii conferite de oameni diavolului în aceste vremuri de cumpănă pe care le trăim!), cît si fată de părintele Daniel Corogeanu si fată de maicile de la Tanacu, deja întemnitati, dar continuîndu-si lucrările prin rugăciuni si post. De asemenea, nu mă pot bucura deloc că un lăcas de rugăciune ca acela din Tanacu, cu tot cu slujitorii săi, a fost risipit de cel rău cu o contributie deloc neglijabila a mass-media si a unor "gînditori" de ocazie care condamnă traditiile înainte de a le fi cunoscut cu adevărat (o fac, fireste, în numele progresului, al globalizării etc...).
  #322  
Vechi 20.07.2008, 15:52:06
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
vad ca ai postat de vreo 4 ori la rand
am postat de 4 ori la rand ptr ca nu ma pricep sa unesc quote-urile, sic!
  #323  
Vechi 20.07.2008, 15:57:16
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de Mirean
vad ca ai postat de vreo 4 ori la rand
am postat de 4 ori la rand ptr ca nu ma pricep sa unesc quote-urile, sic!
Ce este "sic"? Un nou termen crestin? Sau acceptiunea romaneasca alui "sick"?
  #324  
Vechi 20.07.2008, 22:48:06
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de Mirean
vad ca ai postat de vreo 4 ori la rand
am postat de 4 ori la rand ptr ca nu ma pricep sa unesc quote-urile, sic!
Ce este "sic"? Un nou termen crestin? Sau acceptiunea romaneasca alui "sick"?
Foarte frumos si constructiv ! ! !
  #325  
Vechi 21.07.2008, 02:49:56
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

retrag cuvantul sic. ar fi bine daca am putea edita mesajele.
  #326  
Vechi 21.07.2008, 21:58:05
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
retrag cuvantul sic. ar fi bine daca am putea edita mesajele.
Pentru chestiuni de genul asta crestinii au scuze/iertare. Editare/undo nu prea functioneaza in relatiile dintre oameni...

Respect!
  #327  
Vechi 22.07.2008, 08:50:58
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

D-ul Mirean, ii place sa tachineze si in deobste, cei ce tachineaza, ii iubesc pe cei din jur ( vorba francezului). Este si asta, un soi de simpatie !
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Daniel Corogeanu si filmele horror Ekaterina Stiri, actualitati, anunturi 52 08.01.2014 10:41:56
Sfântul Ștefan - primul martir al Domnului Hristos laurastifter Craciunul - Nasterea Domnului 15 28.12.2013 01:50:50
Noi avem nou martir mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 9 07.11.2012 20:51:45
Sfantul Maxim Marturisitorul- martir pentru dreapta credinta georgeval Diverse Sarbatori 7 03.04.2012 01:34:34
CRESTINISMUL SAU BISERICA? de Sfantul Ierarh si Nou Martir Ilarion Troitki andrei_im Generalitati 1 18.01.2010 19:30:28