Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 07.06.2012, 11:47:30
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Imi pare nespus de rau ca nepotica dumneavoastra trece prin aceasta suferinta. Va suntem alaturi si o sa vedeti ca mult poate rugaciunea. Al doilea Paraclis al Maicii Domnului este o rugaciune foarte puternica, iar Maicuta este grabnic-ajutatoare. Alaturi de dumneavoastra in rugaciune ne alaturam si noi (eu, soacra mea, o matusa).
Reply With Quote
  #22  
Vechi 07.06.2012, 11:52:18
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Implicit Doamne ajuta

Ma voi alatura cu tot sufletul meu la rugaciune pentru aceasta fetita aflata in suferinta....Dumnezeu si Maicuta Domnului sa-i dea putere sa treaca cu bine de operatia respectiva, iar doctorilor care o vor opera sa le dea puterea de a efectua operatia cu bine.DOAMNE AJUTA!!!!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 07.06.2012, 13:21:21
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit Precizati ziua !



Si eu ma alatur fratilor de pina acum pt. rugaciune, care este cel mai potrivit sa fie facuta ziua sau seara dinaintea operatiei sau si pina atunci , macar pt. citeva zile .

O rog insa pe sora Harford sa ne precizeze clar ziua calendaristica (si nu marti sau joi , etc) cind se va face operatia ca sa stim cind ne rugam si sa ne faca propunerea de rugaciune pe care o crede de cuviinta !
Cei din Romania ne vom ruga la o ora comuna sau cum crede fiecare in seara de dinainte, iar cei din America , in functie de fusul orar.
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #24  
Vechi 07.06.2012, 13:32:26
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul

Si eu ma alatur fratilor de pina acum pt. rugaciune, care este cel mai potrivit sa fie facuta ziua sau seara dinaintea operatiei sau si pina atunci , macar pt. citeva zile .

O rog insa pe sora Harford sa ne precizeze clar ziua calendaristica (si nu marti sau joi , etc) cind se va face operatia ca sa stim cind ne rugam si sa ne faca propunerea de rugaciune pe care o crede de cuviinta !
Cei din Romania ne vom ruga la o ora comuna sau cum crede fiecare in seara de dinainte, iar cei din America , in functie de fusul orar.
Multumesc Zaharia pentru bunavointa ta,am spus operatia va avea loc 12 Iunie dimineata, eu cred ca este foarte bine sa citim al doilea Paraclis al Maicii Domnului.
Doamne ajuta
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 07.06.2012, 13:40:16
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul

Si eu ma alatur fratilor de pina acum pt. rugaciune, care este cel mai potrivit sa fie facuta ziua sau seara dinaintea operatiei sau si pina atunci , macar pt. citeva zile .

O rog insa pe sora Harford sa ne precizeze clar ziua calendaristica (si nu marti sau joi , etc) cind se va face operatia ca sa stim cind ne rugam si sa ne faca propunerea de rugaciune pe care o crede de cuviinta !
Cei din Romania ne vom ruga la o ora comuna sau cum crede fiecare in seara de dinainte, iar cei din America , in functie de fusul orar.
Glykys a propus fie ora 21, fie ora 22, atat pentru luni (11 iunie), cat si pentru marti (12 iunie) si tot la propunerea membrilor a fost ales al doilea Paraclis al Maicii Domnului.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 07.06.2012, 14:09:07
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Glykys a propus fie ora 21, fie ora 22, atat pentru luni (11 iunie), cat si pentru marti (12 iunie) si tot la propunerea membrilor a fost ales al doilea Paraclis al Maicii Domnului.
Foarte bine !
Atunci , in seara zilei de 11.06. , la orele 21.00 ne vom ruga cu al II-lea Paraclis al MD. Si cine poate , si a doua zi, pe 12.06. dimineata si pina la orele 21.00 (timp in care copilul va fi in preoperator, in operatie iar apoi in terapie intensiva) avem tot timpul sa ne rugam . Iar de aici in colo, cine poate face iubire de aproapele o poate pomeni pe copila la rugaciunile sale individuale cine stie cite alte zile .
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #27  
Vechi 07.06.2012, 20:08:11
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Am aflat ca operatia va incepe la ora 6 dimineata( ceea ce inseamna ca la voi este ora 12 la prinz) si va dura pina in jurul orei 6 seara. Desigur Angelica are nevoie de rugaciuni cit va sta in spital si dupa pina se recupereaza. Eu ma multumesc daca ma ajutati in rugaciune cind puteti voi. Analizele au iesit foarte bune un pic lipsa vitamina D3, vor participa 12 doctori plus anesteziastii si asistentele va dati seama ca va fi acolo o armata.Nadejdea imi e la Dumnezeu si Maica Domnului la toti sfintii care ne ajuta in necazuri si la rugaciunile voastre.
Va multumesc
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 07.06.2012, 20:28:10
simona_toader68 simona_toader68 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2009
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Dragii mei e si rindul meu sa va cer ajutor in rugaciune pentru nepotica mea Anglelica(13 ani) in 12 Iunie va avea operatie la spate scoliosis.Operatia va dura 10-11 ore, ca sa-i intrepte omoplatul trebuie sa-i rupa o coasta. Va rog din suflet sa o pomeniti in rugaciunile voastre.
Doamne ajuta
Doamne ajuta!!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 07.06.2012, 20:53:56
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Foarte bine !
Atunci , in seara zilei de 11.06. , la orele 21.00 ne vom ruga cu al II-lea Paraclis al MD. Si cine poate , si a doua zi, pe 12.06. dimineata si pina la orele 21.00 (timp in care copilul va fi in preoperator, in operatie iar apoi in terapie intensiva) avem tot timpul sa ne rugam . Iar de aici in colo, cine poate face iubire de aproapele o poate pomeni pe copila la rugaciunile sale individuale cine stie cite alte zile .
E bine ca s-a hotarat si pentru acest grup , si ramane astfel !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #30  
Vechi 07.06.2012, 22:55:21
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Am aflat ca operatia va incepe la ora 6 dimineata( ceea ce inseamna ca la voi este ora 12 la prinz) si va dura pina in jurul orei 6 seara. Desigur Angelica are nevoie de rugaciuni cit va sta in spital si dupa pina se recupereaza. Eu ma multumesc daca ma ajutati in rugaciune cind puteti voi. Analizele au iesit foarte bune un pic lipsa vitamina D3, vor participa 12 doctori plus anesteziastii si asistentele va dati seama ca va fi acolo o armata.Nadejdea imi e la Dumnezeu si Maica Domnului la toti sfintii care ne ajuta in necazuri si la rugaciunile voastre.
Va multumesc
Ma alatur si eu in rugaciune la orele stabilite de fratele Zaharia. Doaamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 03:50:19
Rugaciune pentru cei pierduti Jitariu Intrebari utilizatori 0 09.12.2011 10:12:35
Rugaciune pentru mine T E O L O G U L Umanitare 17 10.06.2011 22:45:09
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 23:45:09
Rugaciune pentru sot Tia Rugaciuni 0 27.11.2008 13:34:22