Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 16.06.2010, 15:46:03
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eudany01 Vezi mesajul
tot ce se intampla e din cauza noastra a tuturor, ne-am invatat sa avem cat mai mult cat mai mult, dar sa ne cumpatam nu stim.
Da domnule asa e, batranii astia lacomi s-au tot invatat sa aiba tot ce poftesc si nu au avut cumpatare de loc.Asa e!Acum patimesc (cu voia lui Dumnezeu si a unsului Sau TRAIAN BASESCU) pentru pacatul lacomiei al carui sclavi sunt. Corect!
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
  #12  
Vechi 16.06.2010, 15:50:00
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Atitudine de crestin este aceasta, sa-i doresti moartea cuiva si sa si instigi ?

Toate se intampla cu voia Domnului pentru putina noastra credinta si pentru pacatele noastre. De cate ori ne intereseaza mai mult capra vecinului decat sa stergem praful de la noi, pacatuim. De cate ori ne intrebam cum de are ala aia si aia, in loc sa ne preocupe problemele personale, pacatuim. Toate acestea adunate sunt poporul roman de astazi si conducatorii ei.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 16.06.2010, 21:21:14
wally1 wally1 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.03.2010
Locație: W-EUROPE
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Cool Basudrea

Citat:
În prealabil postat de eudany01 Vezi mesajul
am o intrebare pe cine ai votat cand au fost alegerile pt presedentie? Da eu am votat cu basescu asta a fost alegerea mea de acum, am votat ca majoritatea cu el ca altfel nu iesea presedinte. Si daca il injuri si ii spui vrute si nevrute crezi ca el iti citeste mailul? Sa fim seriosi. Tot ce se intampla e din cauza noastra a tuturor, ne-am invatat sa avem cat mai mult cat mai mult, dar sa ne cumpatam nu stim. E usor sa vezi gunoiul din curtea vecinului si sa il judeci, dar pe cel din curtea ta cam greu. Ne meritam traiul ca numa sa ne plangem stim, sa multumim pt putinul care il avem nu stim. Asta e, asa ne trebuie. Suntem un neam de oameni nemultumiti si plangaciosi. Bravo noua!
brava-datorita tie si altor 5 mil. de fraieri, merge totul bine in tara,sa aveti grija sa nu slabeasca cumva mafia...halal....
Reply With Quote
  #14  
Vechi 16.06.2010, 21:30:16
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Eu zic sa-l lasam pe marele Eminescu sa descrie situatia din tara:

__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 16.06.2010, 21:31:12
wally1 wally1 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.03.2010
Locație: W-EUROPE
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Talking

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
traianbasescu@presidency.ro

INJURATI-L AICI SAU SPUNETI-VA PUNTUL DE VEDERE, MIE IMI ESTE FOARTE GREU SA MAI FOLOSESC UN LIMBAJ DIPLOMATIC CU ACEST TIRAN , MAI BINE SA MOARA EL DECAT 3 SFERTURI DE TARA. ASTA E MAI RAU CA CEAUSESCU SI SPER SA AIBA ACEEASI SOARTA.
O sa aiba nu-ti face probleme ca e "mancat" DE CANCER (la propriu),din cauza bauturii
Reply With Quote
  #16  
Vechi 16.06.2010, 22:23:19
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Pai stai ca nu mai inteleg nimic
Nu ar trebui sa-i multumim lui Basescu pentru ca prin masurile de austeritate, ne face austeri si ne smereste?..asa cum bine ii sade unui ortodox traitor?

De ce nu percepem Romania de astazi ca pe o mare minastire unde Basescu este Staretul iar noi poporul suntem cei "tunsi" in castitate si saracie?
Ca doar credinta din suflet nu ti-o ia , daca-i face ceva, este ca doar o inmulteste prin saracirea noastra, nu?..ca doar "dind" la minastire "surplusul tau" iti construiesti palate in cer.

La fel ca si un Staret de minastire, el ne pune la munca, umileste lumescul din noi ceea ce duce la invatarea smereniei si ne plateste putin pentru supravietuirea "minastirii" (a tarii)

Ca urmare totul consta in perspectiva cu care privim
Reply With Quote
  #17  
Vechi 16.06.2010, 22:29:38
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
eu nu as fi vrut dar poate tu ai ce manca acasa. eu nu stiu cat o sa mai am si sunt multi ca mine, zici ca este prostie a salva o tara? inseamna ca esti ca basescu , am incheiat subiectul.
eu m-am referit ca este o rau ca pe un forum ortodox sa spui asemenea vorbe cat de rau ti-ar fi.are dumnezeu grija
nu sunt cu basescu dar ar trebuii mustrati cei din naintea lui basescu ei sunt adevarati GOLANI care ne-au adus in situatia asta nu spun ca el nu ar avea nici o vina
Reply With Quote
  #18  
Vechi 17.06.2010, 00:04:38
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Pai stai ca nu mai inteleg nimic
Nu ar trebui sa-i multumim lui Basescu pentru ca prin masurile de austeritate, ne face austeri si ne smereste?..asa cum bine ii sade unui ortodox traitor?

De ce nu percepem Romania de astazi ca pe o mare minastire unde Basescu este Staretul iar noi poporul suntem cei "tunsi" in castitate si saracie?
Ca doar credinta din suflet nu ti-o ia , daca-i face ceva, este ca doar o inmulteste prin saracirea noastra, nu?..ca doar "dind" la minastire "surplusul tau" iti construiesti palate in cer.

La fel ca si un Staret de minastire, el ne pune la munca, umileste lumescul din noi ceea ce duce la invatarea smereniei si ne plateste putin pentru supravietuirea "minastirii" (a tarii)

Ca urmare totul consta in perspectiva cu care privim
Spre deosebire de staretul unei manastiri Basescu nu are experienta duhovniceasca ci isi urmeaza propriile vicii. Actiunile lui sunt de autoservire si nu de a ajuta poporul sa progreseze dpdv spiritual.
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
  #19  
Vechi 17.06.2010, 04:26:46
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Pai stai ca nu mai inteleg nimic
Nu ar trebui sa-i multumim lui Basescu pentru ca prin masurile de austeritate, ne face austeri si ne smereste?..asa cum bine ii sade unui ortodox traitor?

De ce nu percepem Romania de astazi ca pe o mare minastire unde Basescu este Staretul iar noi poporul suntem cei "tunsi" in castitate si saracie?
Ca doar credinta din suflet nu ti-o ia , daca-i face ceva, este ca doar o inmulteste prin saracirea noastra, nu?..ca doar "dind" la minastire "surplusul tau" iti construiesti palate in cer.

La fel ca si un Staret de minastire, el ne pune la munca, umileste lumescul din noi ceea ce duce la invatarea smereniei si ne plateste putin pentru supravietuirea "minastirii" (a tarii)

Ca urmare totul consta in perspectiva cu care privim
hai ca am ras de m-am strambat, tare de tot. ma bucur ca mai sunt oameni care gandesc si imi dau dreptate.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 17.06.2010, 04:30:58
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
eu m-am referit ca este o rau ca pe un forum ortodox sa spui asemenea vorbe cat de rau ti-ar fi.are dumnezeu grija
nu sunt cu basescu dar ar trebuii mustrati cei din naintea lui basescu ei sunt adevarati GOLANI care ne-au adus in situatia asta nu spun ca el nu ar avea nici o vina
0ffff ionut, nu am nimic cu tine, sunt si eu suparata cand vad atata nedreptate si la un moment dat in primul mandat a lui, chiar credeam ca tine la noi....daca stii cat am plans ieri de frica ca sa nu ajung pe drumuri ca cine stie cat va veni intretinerea la iarna am auzit ca in jur de 1200 ron , m-ai intelege. Erau multe alte solutii decat sa ingenuncheze o tara intreaga.
Nu stiu cati ma cred dar eu iubesc poporul roman asa cum este el, si aseara m-am rugat, Dumnezeu imi este martor, sa salveze aceasta tara.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Adresa de mail kotom9 Generalitati 0 02.08.2010 16:50:50
Basescu- Unsul lui Dumnezeu! andreicozia Despre Biserica Ortodoxa in general 93 02.08.2010 15:49:15
Cum se sterge id ul si adresa de mail? justine Generalitati 8 15.07.2010 12:14:06
Primit pe mail LapetiteMoc Umanitare 18 14.06.2010 23:27:22
Adresa e-mail Sfanta Manastire Vatoped, Muntele Athos enculescu Stiri, actualitati, anunturi 1 13.09.2009 17:58:07