Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 29.11.2012, 23:14:52
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Haide să reluăm: de unde a știut neica nimeni altul, că pe pagina de facebook a lui Cornel Lemnaru sunt informații despre Tai-chi și TC, dacă aceste informații nu sunt accesibile fără a fi logat în cont sau cel puțin a fi friend cu Cornel Lemnaru ?
Reply With Quote
  #32  
Vechi 29.11.2012, 23:18:31
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
si cine e Gantolea?
Este colegul de forum Eugen7, care are și articole pe site sub numele de Eugen Gantolea.

Mie mi s-a părut nepotrivit modul în care neicanimeni, adică Lemnaru Cornel a început să-i folosească aproape obsesiv numele de familie, de parcă ar avea ceva personal de împărțit cu dânsul, asta în condițiile în care domnul Eugen este deosebit de politicos.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 29.11.2012, 23:23:47
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Haide să reluăm: de unde a știut neica nimeni altul, că pe pagina de facebook a lui Cornel Lemnaru sunt informații despre Tai-chi și TC, dacă aceste informații nu sunt accesibile fără a fi logat în cont sau cel puțin a fi friend cu Cornel Lemnaru ?
Bravo domnule Mihai Gangavu, nu cumva esti chiar tu Cornel Lemnaru, pai tu si cu Alin Bolovanu sau Adrian Iga cum ati stiut inaintea mea aceste informatii, la voi nu era aceasi logica (dacă aceste informații nu sunt accesibile fără a fi logat în cont sau cel puțin a fi friend), sunteti cumva prieteni cu Cornel Lemnaru si dati informatii "private" de la el de pe facebook.

In schimb pot afirma ca logica ta de militian tot a nimerit ceva: sunt un bun prieten cu Cornel Lemnaru ... asta da, pot sa ti-o confirm, dar nu te va ajuta in continuare ... te-ai prins ? Si inca ceva, apar in lista de "friends" de pe contul lui Cornel Lemnaru ... ia sa te vad daca te prinzi cine sunt?

Last edited by neica_nimeni_altul; 29.11.2012 at 23:27:23.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 29.11.2012, 23:27:44
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
sunt un bun prieten cu Cornel Lemnaru ... asta da, pot sa ti-o confirm, dar nu te va ajuta in continuare ... te-ai prins ?
E bine, un pas mic pentru omenire, dar un pas mare pentru Cornel Lemnaru - primul pas spre recunoaștere.

P.S. Și eu sunt bun prieten cu mine însumi.

P.S.S. De alfel, dovada că mințiți cu nerușinare este de netăgăduit și rezidă în chiar postările dumneavoastră de mai devreme; dacă sunteți într-adevăr prieten bun cu Cornel Lemnaru, așa cum afirmați acum, atunci de ce a trebuit să faceți cercetări pentru a descoperi că dânsul este proprietarul hexameiron.ro, așa cum afirmați aici: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...1&postcount=44


Citez din postarea dumneavoastrp anterioară:

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
P.S.
deoarece am vazut obsesia lui AlinB fata de acest "Lemnaru", mi-am permis sa fac o asociere simpla intre obsesiile de pana acum ale lui si anume: geocentrism, Pr Badulescu, www.hexaimeron.ro, si am descoperi cu usurinta la cine anume se refera acesta:

surpriza: Lemnaru este chiar proprietarul/administratorul saitului www.hexaimeron.ro se poate verifica aici http://www.rotld.ro/

Last edited by MihaiG; 29.11.2012 at 23:41:25.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 29.11.2012, 23:43:57
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking despre competenta

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
E bine, un pas mic pentru omenire, dar un pas mare pentru Cornel Lemnaru - primul pas spre recunoaștere. P.S. Și eu sunt bun prieten cu mine însumi.
De dragul discutie, daca as fi Cornel Lemnaru (desi nu sunt) ce se intampla, asta e o problema? Te asigur ca e o persoana foarte respectabila si cu o mare influenta, nu te-as sfatui sa-i mai pomenesti mult numele pe acest forum ... dar e optiunea ta.

Nu este acelasi lucru insa cu Eugen7 Gantolea, care da lectii de dogmatica in calitate de inginer, care ne invata despre ortodoxie el fiind in cuget mai mult catolic, care participa impreuna cu paranormalii Oreste si Gen Strainu, Viorel Pop, etc la "Conferinte internationale de terapii complementare" cum se va vedea foarte bine in link-ul de mai jos

http://novatv.ro/2010/11/conferinta-...re-sibiu-2010/

Eugen7 Gantolea este un om "cu pretentii" care lectii de "ortodoxie" in public, fara sa aiba competenta si autoritatea necesara.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 29.11.2012, 23:47:48
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
... de ce a trebuit să faceți cercetări pentru a descoperi că dânsul este proprietarul hexameiron.ro, așa cum afirmați aici: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...1&postcount=44
Dl Mihai Gangavu, e acum foarte clar ca aveti nu doar probleme de logica ci si de interpretare a unui text. De relationare logica nu mai pot sa va suspectez, va asemanati cu un militian comunal, dar nu vreau sa jignesc militienii ... deoarece multi gandesc mai logic ca Dvs.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 29.11.2012, 23:51:25
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
De dragul discutie, daca as fi Cornel Lemnaru (desi nu sunt) ce se intampla, asta e o problema?
A... a....a..... a...... uite !!! Pasul doi !!! Deja admitem posibilitatea, ba mai mult, începem să ne construim justificările pentru situația în care posibilitatea se va actualiza, după cum se vede mai jos:

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Te asigur ca e o persoana foarte respectabila
O fi, în cercurile lui....


Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
si cu o mare influenta, nu te-as sfatui sa-i mai pomenesti mult numele pe acest forum ... dar e optiunea ta.
Asta începe să sune a amenințare; dar, ca să nu ai mustrări de conștiință, te asigur că mă lasă perfect rece (de fapt, nu chiar, ci mi-a provocat un sănătos hohot de râs, pentru care îți mulțumesc, chiar dacă a fost involuntar).

Dar ai lăsat deschisă o întrebare: cum se face că acum admiți că ești prieten bun cu Lemnaru, iar acum o zi afirmai că nu ști nimic despre el și că a trebuit să faci cercetări ca să descoperi cine e și că e proprietarul hexameiron.ro ?!!!


P.P.P.S: dacă vrei să afli care e numele meu de familie, vezi că i-am cerut lui Lemnaru prietenia pe facebook :)

Last edited by MihaiG; 29.11.2012 at 23:53:47.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 30.11.2012, 00:01:56
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
A... a....a..... a...... uite !!!
Stimabile Mihai Gangavu, asa te cheama, ti-am mai spus ca am surse sigure, cineva sugera ca as fi securist, ce sa ma mai ascund dupa deget, "lucrez" la SRI si cercetez de mult infractionalitatea pe acest forum ... lucrez acoperit sub numele neica_nimeni

Referitor la subiectul principal, te anunt ca pe mine ma intereseaza Cosmologia lui Gantolea ... daca ai ceva de comentat pe acest subiect, bine, daca nu, am sa te rog sa parasesti acest topic, ai inceput sa ne plictisesti cu Cornel Lemnaru asta ... chiar crezi ca ne intereseaza cine e si cu ce se ocupa ... esti un penibil ... nici macar de anonimul care esti tu - o simpla sluga neplatita a lui Eugen7 - nu ne intereseaza.

Eugen7 mai este activ pe acest forum, ce o fi patit ?

P.S.
MihaiG (Mihai Gangavu), este din Timisoara si are IP-ul 79.114.33.184,... pentru "cunoscatori"

Last edited by neica_nimeni_altul; 30.11.2012 at 00:40:22.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 30.11.2012, 00:39:07
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
o simpla sluga neplatita a lui Eugen7 - nu ne intereseaza.

Eugen7 mai este activ pe acest forum, ce o fi patit ?

P.S.
MihaiG (Gangavu), este din Timisoara si are IP-ul 79.114.33.184,... pentru "cunoscatori"
rusine Dinu Patriciu.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 30.11.2012, 00:40:22
neica_nimeni2's Avatar
neica_nimeni2 neica_nimeni2 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Post Înapoi la cestiune stimabililor!

Deși am spus în altă parte (http://www.crestinortodox.ro/forum/s...065#post485065) că forumul dă tuturor drepturi egale de exprimare, în viața reală capacitățile și posibilitățile noastre de gândire și exprimare rămân foarte diferite.

Întrucât mesajele se păstrează, ne putem citi fiecare propriile postări și să vedem înainte de rugăciunile de culcare, cum am contribuit pe acest forum:

- Am postat ceva de folos semenilor, ziditor?

. .............. ceva mediocru, banal, insignifiant?

- ............. ceva fără nici o legătură cu subiectul?

- ............. ceva distructiv, care a produs sminteală și gâlceavă?

Fiind ceva public, și care și rămâne o vreme, poate conta mai mult decâ credem, în ciuda anonimatului care - o altă convenție nescrisă a forumurilor virtuale, spre deosebire de cele reale - ne asigură protecție și egalitatea, libertatea și fraternitatea (?)

Facem ce facem și reușim să fim mai mult decât flexibili: topicul s-a pierdut pe undeva în ceață, și în locul unor postări ziditoare se postează un "duel" care își are locul lui în privat, fie pe net, fie între patru ochi. Dar și atunci ar trebui vreo doi martori și eventual un arbitru/judecător/moderator, s-ar putea ca scânteile "virtuale" să devină "reale"!

De evident bun simț este fie a se răspunde punctual la cele ale chestionarului, fie, dacă nu ne interesează sau nu avem ce aduce substanțial, să ne abținem, să ne "înfrânăm", că tot suntem în post!

Last edited by neica_nimeni2; 30.11.2012 at 01:06:07.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
big-bang, cosmogie, evoluționism teist, facere, geocentrism

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biblia in original Florin-Ionut Despre Sfanta Scriptura 49 17.06.2016 17:14:13
Chestionar licenta (am nevoie de raspunsurile voastre) sourire Generalitati 18 26.05.2011 12:00:48
Original Apocalipsa? JeanneArc Secte si culte 3 20.11.2010 16:21:37
Mic chestionar legat de credinta(inceputuri, rataciri etc.) sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 16 04.01.2010 22:23:02
Chestionar eudeea Despre Biserica Ortodoxa in general 1 04.09.2009 17:33:06