Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Impartasania (Taina Euharistiei)
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.05.2010, 12:10:18
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Uneori sunt martorul unor imagini shocante, cand un cal este biciuit cu bestialitate de unul care ar trebui sa se numeasca om. Urasc cu toata fiinta mea chinuirea oricarei fiinte, imi sunt dragi cam toate animalele si imi dezmierd privirea urmarind puii in jocul lor... Simt nevoia sa mangai pisici sau sa ma joc cu caini si nu am avut niciodata sentimentul de teama ca voi fi muscat, desi poate mi-am fortat norocul de foarte multe ori. Dar - recunosc! - am o mare problema cu convietuirea sub acelasi acoperis impreuna cu un animal (poate cu pisica sunt mai ingaduitor, daca este curata, si daca stau la casa cu curte, nu in apartament). Am vazut persoane care isi imparteau ceasca de cafea cu catelul si care si-ar fi dorit sa le pup catelul in bot cand mi-am terminat vizita! Ei, chiar pana acolo nu sunt de acord sa se ajunga.
In ce priveste decizia duhovnicului de a opri de la sf. impartasanie, nu cred ca acesta era motivul real si ma tem ca asta a fost doar o interpretare.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Este Dumnezeu drept? Sergiu_B Dogmatica 210 27.12.2012 15:56:51
Cine-i drept inaintea lui Dumnezeu ? bodale Intrebari utilizatori 2 09.03.2012 15:08:14
conferinta la fac. de drept linistea Stiri, actualitati, anunturi 4 03.11.2009 15:58:23
Principiul ICONOMIEI - (Drept Canonic) geo.nektarios Reguli in Biserica 10 12.03.2009 18:42:48
facultatea de drept: o alegere potrivita? darlik Generalitati 4 14.09.2008 08:33:50